Afşin Kum Kitapları

BİYOGRAFİSİ

Afşin Kum, 1972 İzmir doğumlu. Boğaziçi Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği, Bilgi Üniversitesinde sinema-televizyon öğrenimi gördü. 1997’den bu yana çeşitli kurumlarda yazılımcı ve yönetici olarak çalıştı. 2010 yılından itibaren Afili Filintalar sitesinde ve Ot dergisinde deneme ve öyküleri yayınlandı. 50 Şahane Hikâye ve İstanbul 2099 öykü derlemelerine öyküleriyle katıldı. İlk romanı Sıcak Kafa, ilgiyle karşılandı 2017 Gio Ödüllerinde en iyi roman ödülünü aldı. İkinci romanı Kübra, Şubat 2020’de yayınlandı.

Kaynak: https://www.dr.com.tr/yazar/afsin-kum/s=319816

ÇIKAN KİTAPLAR:

APRİL YAYINCILIK

  1. Sıcak Kafa
  2. Kübra

1 Sıcak Kafa 2 Kübra

İTHAKİ YAYINLARI

  1. İlk

İlk

DOĞAN KİTAP

  1. İstanbul 2099

İstanbul 2099

OT KİTAP

  1. 50 Şahane Hikaye

50 Şahane Hikaye

5 Beğeni

Şuan Sıcak Kafa kitabını okuyorum bitmek üzere. Kurgusu enteresan. Klasik kıyamet romanları gibi değil biraz farklı işlenerek yazılmış. Çok detaya girio sürpriz bozmak istemiyorum. Zaten çok kısa bir kitap bir çırpıda okunur.

3 Beğeni

Yeryüzü Müzesi unutuldu. Sıcak Kafa’yı da okudum. Kalemine bayılıyorum.

1 Beğeni

Sevdiğim kitapların uyarlamalarından beğendiğim film sayısı çok azdır. (Mesela Kurt Kanunu hariç, o çok iyi)

Sıcak Kafa güzel bir uyarlama olmuştur umarım.

3 Beğeni

Şu 3 kitabı…

  • İlk
  • İstanbul 2009
  • 50 Şahane Hikaye

Afşin Kum kitapları olarak listelemek yerine katkı sunduğu kitaplar veya ne bileyim bir öykü ile olduğu kitaplar olarak ayırmak lazım. Bu üç kitap Afşin Kum’un kitapları değil, katkı sunduğu kitaplar.

Sıcak Kafa ve Kubra Afşin Kum kitapları.

2 Beğeni

Sıcak Kafa 1 ne zaman çıktı ki ikincisini çekmişler diye düşünürken “2 Aralık’ın” farkına varmam. :man_facepalming: :slight_smile:

4 Beğeni

Ben de bunca zaman Afşin Kum’u kadın yazar sandım. Dizi haberinde adı geçince merak edip buraya baktım öyle gördüm erkek olduğunu.

Dizi güzel olacak gibi. Kitap çok güzeldi. Diziden de ümitliyim.

1 Beğeni