Ah O Eski Reklamlar

Reklamı yapılan şey kötü ama reklam güzel.

3 Beğeni

Alkol zararlıdır. Bu kadar :man_shrugging:

3 Beğeni

Bunu her zaman yapmak istemişimdir ama okula babam bırakmıyordu :smile:

3 Beğeni

Unutamadığım reklamlarıyla Doritos Akademi. Açılış töreni de vardı ama bulamadım. İnternet üzerinden yayınladıkları derslerle de bir süre devam ettirmişlerdi bu reklam serisini.

Aşırı tatlı Evian Baby reklamı

Harika ötesi Pepsi reklamı, insanın tekrar tekrar açıp izleyesi geliyor :smiley:

Ve en sevdiğim reklamlardan biri olan İş Bankası 90. yıl reklamı

2 Beğeni

Aramızda hâlâ Volkswagen’in Darth Vader temalı reklamını izlememiş olanlar var.

2 Beğeni

Tarihin bana göre en güzel reklamıdır. Seni öldürmeyen şey güçlendirir.

1 Beğeni

Ya ahaha çok güzel bu. Anılarım canlandı. Küçükken eve fare girdiğini üç günlük dedektiflik sonucu çözmüş olan annem kanıtları babama sunup baskı kurunca ev bubi tuzaklarıyla dolmuştu. :smiley: İlk olarak yakaladığımız şey teyzemin oğlu oldu. Camın üstüne sürülmüş anlaşılmayan güçlü bir yapıştırıcıyı unuttuğu için tuvaletin önünde yakalanmıştı. Sabah sersemliği herkes ne olacak şimdi? Camı mı kırsak? Şunu mu döksek? Böyle mi yapsak derken uyandırılmaktan haz etmeyen ben “Çoraplarını çıkartsın!” diyerek herkeste bir aydınlanma yaşatıp uykuma devam etmiştim. Cam plakası da çoraplarla birlikte kapının önünü boylamıştı… :rofl: İkinci vakayı ise babamın sakladığı kapana annemin haberi olmadan dokunması ve aslında peyniri fare sanıp panikleyerek parmaklarını yakalamasıyla sonuçlandırdık. Üçüncü olayda bir yakalanma yoktu. Annem süper ötesi gözleriyle arkası dönük olarak elinde çaydanlıkla dururken hissi olarak arkasından fare geçtiğini sanıp koltuğa uçmuştu. Birkaç ufak tefek yanık ile bunu da atlattık. Geceleri herkes fare kulağımı, burnumu kemirmesin diye mumya gibi uyuyordu. Eğer sabah karşı tuvaletiniz gelirse o soğuk havada ister istemez ev morg gibi görünüyordu. :smiley: Neyse ki bir hafta sonra babam fareyi yakalamayı başardı. Bembeyaz ufacık bir fareydi. Üç ay annemlerle konuşmamıştım. :roll_eyes: Bu da böyle bir anımdır.

Bir reklam ile bir sürü anı canlanmış aklınıza ne mutlu bana. Bu reklam bende de hep gittiğim bir yerde kötü bir yemek yediğim zaman aklıma gelirdi. - Ne kadar kötü olabilir ki? Ölmediysem yemeğe devam mottosu ile 86kilo oldum… Voooeeeeeyyyy

1 Beğeni
1 Beğeni

“Bizim araba yolda kalmaz, eğer kalmışsa bilin ki bir tuzak vardır!” temalı reklam…

1 Beğeni

Hep Panda’dan gittim ama başlık geneline bakınca ne reklamlar vardı önceden üzerine düşünülerek yapılan. Dizi izler gibi reklam izlerdik resmen. Hangi sırayla çıkacağını filan tahmin etmeye çalışırdık. Aynısını müzik dinlerken de yapıyorduk gerçi.

Şu ısırıp koparma hareketini de hep yapardım. O zamanlar maNga yüzünden magnum yerine bunu alıyordum. :smiley: Sonradan denediğimde tadı değişti herhalde diye düşünmüştüm. Çikolatasının tadı pek güzel gelmemişti çünkü.

Tüm sınıf bu kadın gibi 33 demeye çalıştırdık. En iyisi benimki seçilmişti en sonunda. :smiley: Aynı çabayı yıllar sonra Arash-Omg dinlerken o kadın gibi oh my god demek için harcamıştım. :smiley:

Bildiğimiz anlamda tv reklamı değildi bu ama 2013 yılında Efes Pilsen basketbol takımının reklamı için kulübün yapmış olduğu bir organizasyondu bu.

Olay şu: Takımdaki basketbolcular, sözde bir klasik müzik dinletisine davet ediliyorlar. 1 saat 45 dakika boyunca klasik müzik dinleyeceklerini zannediyorlar. Ama aslında kendilerine bir kamera şakası yapmak için atılan bir yem bu. Yani, basketbolcular hariç salondaki istisnasız herkes önceden planlanmış bir kurgunun parçası aslında. Konser başladıktan kısa bir süre sonra salondaki herkes birden rolünü oynamaya başlıyor ve basketbolcular hiç beklemedikleri bu sürpriz karşısında şaşkına dönüyorlar.

Takımda o sezon Sasha Vujacic, Jordan Farmar, Jamon Gordon, Joshua Shipp, Stanko Barac gibi yabancı oyuncular ve Kerem Tunçeri, Sinan Güler, Kerem Gönlüm, Ermal Kuqo, Doğuş Balbay, Semih Erden gibi yerli oyuncular vardı.

Türkiye’de yapılmış en güzel reklam organizasyonlarından birisiydi bu.

1 Beğeni

En çok ses getirmiş reklamlardan biridir…

Sucu Çocuk

1 Beğeni

Reklam aslında bize ters iş…

Dedim hoop, bıçak bize uymaz…

Hepsi okumuş çocuklar…

Dedim bizzat denediniz mi?

Hadi hayırlı tıraşlar!

1 Beğeni
2 Beğeni
1 Beğeni

İlginç bir reklam

1 Beğeni