Ah O Eski Reklamlar

1 Beğeni

Hiç beklemiyordum o tipten böyle bir şey. Televizyonu kırınca fena yarıldım :smiley: :smiley:

1 Beğeni

Var mıııı Aymar gibisiiii? :slight_smile:

2 Beğeni

Her hareketi ayrı komik zaten. Ben en çok deli deli gülümsemesini seviyorum.:smile:

1 Beğeni
5 Beğeni

Oh bu başlığı buldum biraz daha zehirleneyim.

Pantene Reklamı

Eski reklam basligini gorunce gercekten “eski” reklam gorecegimi sanip heyecanla basliga tiklamam…

An gecmiyordu ki yasim yuzume vurulmasin…

[Enter Here: Huzunlu Gozyaslari]

Eski reklam diyince benim aklıma hep 90’larda kuponla verdikleri kitaplar, ansiklopediler falan geliyor. Biraz baktım ama örneğini youtubeda bulamadım. O zamanlar Emine Beder’le Elmalılı Hamdi Yazır’ı karı koca zannederdim.

1 Beğeni
4 Beğeni

Reklamdaki devrimler ve karşı devrimler hala saklıyorum.Gerçi Bir üsteki video’da olan Milliyetin verdiği Ansiklopedileri de hala saklıyorum. Dibi köşeyi karıştırsam daha başka kitap vb bulurum 90’larda kuponla dağıtılan.

1 Beğeni

Bizim zamanımızda Larousse ve Büyük Britanya vardı, kütüphanede sürekli okurdum felan sonra ne oldu bilmiyorum hevesim geçti galiba. Küçücük yaşta bile ben 2 tane ansiklopedi okudum, 100 kitap bitirdim cart curt muhabbeti yapan veletler vardı belki o yüzden olabilir.

1 Beğeni

Laroussa ( Milliyet vermişti) ve Ana Britanica ( bizimkiler fasikül alıp biriktirmişler ) 2 yıl öncesine kadar duruyordu.

Benim sürekli okuduğum Karacan Yay. Resimlerle İnsanlık Tarihi ( 52 fasikül sonradan ciltlendi cilt sayısı bakamıyorum ulaşması zor yerde ama 12 olması lazım hala saklıyorum) ve Gelişim Dünya Coğrafyası( 6 veya 8 cilt diye anımsıyorum) ansiklopedilerim vardı

3 Beğeni

Temel Brittanica vardı bizde de, 20 ciltti galiba. Taşınırken yitti gitti. Kim bilir ne oldu. Şimdiki aklım olsa saklardım onları.

4 Beğeni

Meydan Larousse hala duruyor. Ilkokulda az mı ödev yaptım sayesinde. Tek cildi bile fena ağır.

4 Beğeni
4 Beğeni

Güzelmiş. Benim hoşuma gitti.

1 Beğeni

Dove’dan ince düşünülmüş, harika reklamlar. Kadın tüketicileri hedeflemişse de, gayette herkesin kıssadan hisseler çıkartabileceği kalitede:

4 Beğeni

Dove sjw nin ne olduğunu anlayan nadir firmalardan biri bence bu reklamlarıyla. En azından dove’un reklam ajansı. Elidor ve bir çok firma gibi mankenleri dizip biz yokuz gibi saçma sapan reklam yapmamışlar. ( Sıkıntı orda zaten kadınlar bazı toplumlarda var olması gerekirken yoklar. )

1 Beğeni

Firmaların trentlere uyalım derken ortaya çıkan tuhaflıklara alıştık artık :man_shrugging: :neutral_face:

Eski reklamlar deyince aklıma hep Kemal Sunal’ın Yüz Numaralı Adam filmi geliyor. Herhâlde reklamcılık sektörünün o zamanki hâllerine bir eleştiri getirdiği için. (Günümüzde de farklı olduğunu düşünmüyorum)

2 Beğeni