Ahlaksızlık Sanrısıyla Kitap Reklamına Saldırmak

Bugünün şakası yarının gerçeğidir. Şu an bu olaya gülüyoruz ama yarın resim makamlar kendi eliyle bunu dayatacak güce ve kafa yapısına sahip.

6 Beğeni

Yani her görüşe saygım var demek istiyorum … ancak bu çok ve komik bir haber olmuş . Bence bu kadar muhafazakar olmaya gerek yok .

@Husey kaedes başkalarıyla dalga geçme .

Ben kimseyle dalga geçmedim öyle insanlara karşı net düşüncem budur.

@Husey arkadasin paylastigi yetim olmak sunnettir videosunu izlerseniz bu adamlarin nasıl din tüccarları olduklarını ve gercek islam yerine “mitolojik islam” getirmeye çalıştıklarını daha iyi anlarsınız.
Benim bu kafa yapısındaki insanlara saygım yok. Kendi saçma düşüncelerini savunanlar hariç diğer herkesi sapık ilan etsinler sonra benden saygı beklensin üstüne.
@Atter in yazdıklarına katılıyorum.

3 Beğeni

Ota boka her şeye din eksenli bakıp her şeyi din üzerinden yorumlayan bu tipleri hiç kaale almıyorum. Her ne kadar “Yaw he he” modunda olsam bile yeri geldi mi sinir katsayım tavan yapıyor.
İnternet ortamındaki nicklerimden biri Sunbae’dir diğeri ise Hades’tir.
Hades sizi kendi mekanına çağırıyor. Tıpış tıpış bana geleceksiniz ey yobazlar. :bomb::grinning:

4 Beğeni

d52fa0d17874c2d1d7ebb02dd383384b

9 Beğeni

Forumdaki haber değerleri bu kadar düştümü? Bir kaç aşırı görüşlü insanın takip ettiği genel olarak haber değeri bile olamayacak, tartışmaların bile belli seviyede kaldığı bir siteden uyduruk haberler ile, belli bir seviyede olduğuna inandığım forum ahalisinin ne tür kazanımları olacak merak ediyorum.
Sağolsun haberin yayinlama hatasi bir yana, firsat bulup olayi dini kötülemeye kadar götüren ve forumda dini kendine merkez alıp, bu tür abartılı dini görüşlerden uzak, kendi ekseninde dinini yasıyor olabilecek insanlara saygisizlik yapildiginin farkina varamayan kişiler ortaya çıkmıştır.

4 Beğeni

Yorumunun ilk paragrafına katilabilirim. İkinci paragrafın için ise merak ettim dini kötüleyen yorum hangisi?

Kim nerede kötülemiş gösterebilir misin?

Bu bir Rıhtım haberi değildir. Portalda bu paylaşımı gördünüz mü ? Hayır. Bu, insanların heyecanlandığı bir kitaba dair esprili bir paylaşımdır. Bir forum paylaşımıdır.

Tartışmayı uzatmayı düşünmüyorum :slight_smile: haber olarak değerlendirmemenizi rica ederim.

4 Beğeni

Ben şahsen Yunan mitolojisini İskandinav ve Arap mitolojilerine tercih ederim.

1 Beğeni

Şu mesajı görünce tekrar aklıma geldi; keşke paylaşılan haberdeki tepki veren insanlar bu tepkilerini daha pozitif bir şeye yönlendirseler ve mitolojilerini Yunan mitolojisi gibi tüm dünyaya yayabilseler.

Yunan mitolojisinin bu kadar sevilmesini popüler kültüre bağlıyorum ben. Hatta bir ara Yunan mitolojisi revaçtaydı, sonra Kuzey toprakları mitolojileri falan işte. Zeus teyze, amca, karı kız dinlemeden zifafa girişince “ulan Zeus ne çapkın adam yaa :DDD” deniyor, Binbir Gece Masallar’ında aynısını biri yapınca “ulan bu arapların hepsi böyle pislik işte” oluyor. Toplumun bunda etkisi yok sayılamaz elbette ama popüler kültürün etkisi de bir o kadar büyük bence.

Ekleme: Ulan düşününce Zeus damacanaya hallenen adamlardan farklı değil haa.

1 Beğeni

Benim de aklıma şey geliyor ilk oyunlarda Kratos’un bindiği Pegasus’un ismi Burak olsaydı (sizin adınızla bir ilgisi yok Arap mitolojisinden bahsediyorum) tepki verirler miydi yoksa kafalar mı karışırdı? Çünkü sonuçta öyle hemen mitoloji diyip saldıramazlar da.

2 Beğeni

Herkes daha fazla saçmalamadan kapansa şu konu.

1 Beğeni

Yunan felsefesini eleştirmeleri mantıklı olmuş. Bundan sonraki adımları da Yunan Mitolojisini eleştirmek artık.

1 Beğeni

Şu yorumunuz haberden daha komik ve üzücü benim için inanın ki…

İnsanlar ifade özgürlüğünü yanlış anlıyor. Kimi insanlar haberde geçen konuda yakınabilir. Buna hakları olabilir. Eleştirilemeyecekleri anlamına gelmez. İfade özgürlüğü, eleştiriden bağımsızlık değildir. Savundukları şey de aşırı saçma bir şey yani. Doğal olarak tepki aldı. Kendi kelimelerinizle “herkes aynı bakış açısına sahip olmayabilir.”

Karıştırdığınız diğer bir mesele, anlama ve katılmanın aynı şey olmaması. Bu kişilerin tutumunun sebeplerini biliyorum ve kesinlikle önlenmesi gerekiyor.

2 Beğeni