Ahmakıslatan ve Sulusepken


(Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi) #1

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/ahmakislatan-ve-sulusepken/Uzun kollu, çiçek desenli, vatkalı, koyu ravent bir yaz elbisesi. Köprücük kemiklerini açıkta bırakıp üç düğme ile körpe, yuvarlak göğüslerinin üzerinden bağlanmış ve belinin az üstünden bir iç kuşakla daralmış, güz yağmuru kısa eteğini baldırlarına yapıştırmış… İnce bilekleri, ince yüzü, ince kuğu gibi boynu, saçları sarının açık bir tonu; kökleri, hafif çekik gözleri ve makyajı… (DEVAMI…)


(Alişan Kayabölen) #2

Çok keyifle okudum. Gerek anlatım tarzı, betimlemelerin güzelliği (ki ben genelde betimlemelerden çabuk sıkılırım), gerekse konuşmaların gerçekliği, aralardaki ayrıntılar olsun hepsi tadındaydı. Heyecanlı bir film izler gibi okudum :slight_smile: Belki çatışma bölümü biraz karışık gelmiş olabilir. Hikayenin geri kalanında çok keyif veren ‘sonradan yerine oturma durumu’ burada beni biraz zorladı. Ama bütünüyle çok beğendim.

Emeğinize sağlık!


(Kasvet Ulu) #3

Teşekkür ederim! Ben de betimlemelerden çabuk sıkılıyorum ve bu yüzden onları konuşmaların aralarına serpiştirmeyi tercih ediyorum. Okuyucuya doğrudan her şeyi anlatmayı sevmiyorum, bazı şeyleri onların yerine oturtması ya da karakterlerin aralarındaki konuşmalarda anlaşılması daha pürüzsüz oluyor. Tekrar teşekkürler.


(M.Gökay Okutucu) #4

Akıcı, gerçekçi ve sağlam cümlelerle kurulmuş harika bir hikayeydi. Elinize sağlık!


(Kasvet Ulu) #5

Teşekkür ederim. Gerçekçilik konusuna ayrı bir özen gösteriyorum. Beğenmenize sevindim.


(gaye çelik) #6

Merhabalar😊
Yazarını biraz daha irdelemek istediğim ilk öykü oldu diyebilirim Seçki’de. 23 yaşında iken ben böyle yazamazdım. Bunun için ayrıca tebrikler.
Tati ve Ahmak’ın sahnesine kadar olan kısım, çok merak uyandırıcı ve yüzde tebessüm bıraktıran cinstendi. Sonrasındaki aksiyon beni biraz yordu; ama sonunda haklı bir beğenmişlik hissi bıraktı.
Sonraki hikayelerinizi merakla bekliyorum, yolunuz açık olsun😊


(Kasvet Ulu) #7

Teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim. Sonraki öykülerimde aksiyonun dozajını artırmayı planlamıyorum. Tekrar teşekkürler.


(Murat Barış Sarı) #8

Selam,
Cok iyi bir oykuydu oncelikle tebrik ederim.
23 yasinda bir yazardan beklenebilecek eril bir dil, taze, gizemli ve hayat dolu bir genc kadin karakteri okumak son derece eglenceli ve keyifliydi ama bence oykunun asil basarisi tezatliklardaydi;
Mesela anlaticinin genc oldugu anlasiliyordu ama ana karakter daha olgun bir sese sahipti. Gecmisi yazmak kolaydir ama yasanmamis yaslari yazmak zor.
Sonra son derece gercekci bir dil ve dunya ile ayni olcude surreal bir baskasi yan yanaydi. Ozellikle finaldeki aksiyon sahnesinde surrealizm had safhadaydi.
Bildigimiz Ankara’dan cyberpunk bir distopya sehri cikarmak da ayrica basariliydi.
Sonucta tebrik ediyorum.


(Kasvet Ulu) #9

Çok teşekkür ederim. Beni tatmin eden bir yorum oldu. Aslında Ankara Cyberpunk türünü en güzel anlatabileceğiniz şehirlerden birisidir. Özellikle nükleer kış biçiminde anlatırsanız. Gerçekçilik ise galiba diyaloglarla tamamlanıyor. O konuya özen gösteriyorum ve diyalog yazmayı seviyorum. Tekrar teşekkür ederim.