Ahmet Ümit Kitapları

Evet Kayıp Tanrılar Ülkesi çıktı. Hayır Başkomser Nevzat romanı değil ama bir süpriz barındırıyor kitap.

3 Beğeni

Teşekkür ederim. 2020

2 Beğeni

Ohhh çok şükür spoiler gelmedi. :joy: Daha kitabı bitirmedim çünkü. Gelseydi ortalığı karıştıracaktım. :rofl:

3 Beğeni

:slight_smile:

Artık spoiler bir tarafı kalmadı gibi, her yerde yazıldı çizildi. :slight_smile:

Ben kitabı çıkar çıkmaz okudum ve arka kapak okumamıştım. Benim için tam sürpriz oldu. :slight_smile:

3 Beğeni

Hep kaçtım onlardan. En fazla hafta sonuna bitirmiş olurum inşallah.

3 Beğeni

Storytel’e geldi. Kaptan Grant bitse hemen ona başlayacağım. Umarım ben de spoiler yemem. :slight_smile:

2 Beğeni

Sürpriz @alper miş ya. Kitapta ismi geçiyor :joy:

2 Beğeni

:slight_smile:

Bunu yazmasaydın iyiydi kitabın tüm sürprizi kaçtı. :slight_smile:

@isos81 Böyle durumlarda spoiler öğrenmeyeyim diye arka kapak yazısı bile okumuyorum.

3 Beğeni

Çizgi romanlar kitaplardan bağımsız mı? Yani farklı bir olayı mı işliyor? Yoksa kitaptaki olayları çizgi roman haline mi getirmişler?

İlk 3 çizgi roman öykülerinden uyarlama. Elveda Güzel Vatanım ise aynı isimli romandan uyarlama… Bu ÇR’nin sadece 1. cilti yayınlandı, o ara Ahmet Ümit yayınevi değiştirdi devamı ne olacak bilmiyorum.

3 Beğeni

Ben sadece Başkomiser Nevzat romanlarından Kırlangıç Çığlığı’nı okudum ve o kadar da beğenmedim aaçıkçası. Final ve katil pek tatmin etmedi beni bir de Nevtatın yancılarını sevemedim. Diğer yandan keşke Ahmet Ümit Elveda Güzel Vatanım gibi bir eser daha çıkarsa diye bekliyorum. Elveda Güzel Vatanım en sevdiğim romanlar arasında.

Demem o ki ben merak ettim bu spoilerı. Acaba nedir nedir?

1 Beğeni

Söylemiyim dedim ama dayanamadım :sweat_smile:

1 Beğeni

O zaman çizgi romanları kitapları okuduktan sonra alırım. Farklı bir olay anlatmıyorsa belki de almam. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Sultanı Öldürmek kitabı Başkomser Nevzat serisine ait değil sanırım.

Çok önemli bir şey değil ama yine de okumayan bakmasın. :slight_smile:

Kitabın sonralarına doğru hikayenin ana kahramanlarından Alman polis Deniz Türkiye’ye geliyor ve onu Başkomser Nevzat karşılıyor, birlikte bir soruşturma yürütüyorlar.

Benim de Ahmet Ümit’in Kukla, Sis ve Gece ile birlikte en beğendiğim kitabı Elveda Güzel Vatanım. Anlattığı dönem ve hikaye üzerine okumayı sevdiğim dönem olması nedeniyle de bir kurgu içerisinde okumak keyif verici olmuştu.

@SherlockHolmes O kitapta da Nevzat var. Bir seri olarak düşünmeyin kitapları. Hepsi bağımsız kitaplar. Sadece küçük göndermeler oluyor. Örneğin kim nerede kiminle tanıştı, nerede yemek yedi vs. vs gibi.

1 Beğeni

Attığınız listede kitapların yanında Başkomiser Nevzat yazmayan kitaplarda gönderme veya isim geçme yok. Doğru mu?

Kitapları ben aralıklarla okumuştum. Kendi hatırladıklarımla yaptığım bir liste.

Hatırlama konusunda bir hata yapmadıysam Nevzat sadece karşılarına yazdığım kitaplarda var.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Başkomiser Nevzat okumak için o kitapları alacağım.

1 Beğeni

Şimdiden iyi okumalar.

1 Beğeni

Arka kapaktaki mevzunun spoilerlık bir tarafı yok bana göre. Ben videomda da söyledim. Ayrıca hikayeye de herhangi bir etkisi yok. Spoiler değil yani pek :smile:

Stres olmayın boşuna. :slight_smile: