Ak Kızlar ve Furfural

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/ak-kizlar-ve-furfural/

image

Ne güzel konuşurlar canları isteyince. Benim kurduğum cümleler çok anlamsız gelir kulaklarına. Ortak anılarımız yoktur belki. Kimsenin hiç kimsesiyimdir. Ağaç yaprakları bir dalın üzerinde sıralanmış, kümelenmiş dururlar. Bazen içlerinden yere düşenler olur. Hep birlikte titrerler. Rüzgâr bir ağıt getirir. Soğuk ve yakıcı. Bir başından kuruyanlar, yere düşenler için yas tutar. Sürgünlerde biten cılız ve taze… (DEVAMI…)

Güzel bir su şiiri. Anlaşılır diyemem ancak su da anlaşılmıyor. Oturmuş bir tarzınız var. Elinize sağlık.

Edit: Furfurala baktıktan sonra anlaşılmaz kısmını da çıkarıyorum yorumumdan.

1 Beğeni

Aslında yazan ben olduğumdan anlaşılmaması konusuna çok takılmamıştım ama haklısınız. Çok örtülü bir duygu aktarımı dışardan bakınca. Hatta belki okuyan için yorucu bile olabilir. Kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Selamlar

1 Beğeni

“Saklı cümlelerin altında eşelenmeyi küçümserim. Onlardan da hürüm. Sanıyorum ki öyleyim. Tuttuğum altınlar elimde erir. Attığım çöp başkasında yücelir. Öyle bir şeyler. Kafam takılır gider olmadık değersizliklerin ülkesine. Bir aklanma davasına dönüşür sözlerim. Ben sözlerimden defalarca ölürüm pişman olmadan.”

Bu mini öykü aldı götürdü beni. Kalemle değil sanki bir tüyle suya yazar gibi yazmışsınız. Daha uzun ve olay içeren öykülerinizi okumak harika olurdu. Umarım yazmaya devam edersiniz. :fairy:‍♂:cherry_blossom: :fairy:‍♂

Bu kıymetli yorumunuzla beni nasıl mutlu ettiğinizi bilemezsiniz. Sağolun varolun. Tam kendimi yeteri kadar iyi bulmamaya başladığım bir anda yazmak için bir destek oldu. Teşekkür ederim. Umarım başka öykülerde görüşmek üzere

1 Beğeni