Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

2030
Fotoğrafta olan kişi 2050’ye gidip gelen arkadaşım, ismi lazım değil

"2050’ye gidip geldim" dedi, anlattıklarıyla şok oldum

Bir arkadaşım var, ismi lazım değil 2050 yılına gidip geldiğini iddia ediyor. Mars’ta kolonileşme başlamış ve 2045 yılında Mars kendi kendine yeten bir koloni haline gelince 2045 aile Mars yüzeyine kurulan koloniye yerleşmiş, Ay’da ise yerleşim yokmuş Arz Birleşmiş Devletlerin derin uzay ve askeri faaliyetleri için üsleri varmış.

Neyse asıl meseleye geleyim ben, diyor ki; İnsanlar hala kağıda basılı kitaplar okuyorlar, e- kitap çok tercih edilmiyor, kitabı alınca koklamalıyım diyen insan sayısı arttığı için yayınevleri de çeşitli kokularda kitaplar basmaya başlamışlar.

Ayrıca arkadaşım dedi ki; Fırtına Işığı Arşivi serisinin 18. Kitabı çıkmış ama Akılçelen yayın evi hala 3. kitabı basmamış, ilk 2 kitabı 2027 yılında fasikül olarak yayınlamaya başlayan Akılçelen yayınevi 2049 yılında ilk 2 kitabın fasiküllerinin yayınlanmasını bitirmiş. 3. Kitabı ve daha önce fasiküller olarak yayınladıkları ilk 2 kitabı yeniden tek cilt olarak basacaklarını duyurmuşlar, Öncelik olarak ilk 2 kitabı yeniden yayınlayıp sonrasın da 3. Kitabı yayınlayacağız demişler, 3. kitabın çevirisi için 7 ayrı şirketten kiraladıkları çevirmen robotların yaptığı çeviriyi beğenmediklerini ve 8 robotu kiraladıklarını, robotun da önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde 3. Kitabı çevirme çalışmasına başlayacağını açıklamışlar.

Velhasılkelam, millet Marsa gidip koloni kurmuş ama Akılçelen hala Fırtına Işığı Arşiv serisinin ilk 2 kitabından öteye gidememiş.

37 Beğeni