Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Bu kadar sitem edilmiş burada haklı olarak Fırtına ışığı arşivi hakkın da.Ben de şahsen kitaplarının 2 ye bölünmesini geçtim artık sadece çıkmalarını istiyorum bir şekilde.En azından yeni bir tarih aralığı verilebilir net tarih verilmese de.

1 Beğeni

En az 70-80 sayfa aynı kitap hakkında soru ve sitem dile getirilmiş yayınevi zaten kitap basılacaksa haberini verirdi demekki daha ilerleme yok ki sessiz ,yalan bilgi verecegine hiç bilgi vermemeleri daha iyi bence.Dün bende epsilon yayınevine bir soru sormuştum sorum cevaplanmayınca küçük bir sitem ettim ama kesin bir bilgi yoksa cevap vermek istememeleri normal bence.Okuyacak başka kitapmı yok yada bu yayınevi önceden sundugu kaliteli kitaplar bakımından bu kadar yere vurulması bence haksızlık gibi.

2 Beğeni

Mesele yerlere sokmak ya da göklere çıkarmak değil Hüseyin ahlaki olarak kötü bir tutum sergiliyor yayyınevi. Bazı arkadaşlar çıksın da nasıl çıkarsa çıksın diye düşünüyor ama olmaz, yayınevleride bunu bildiği için dilediği gibi at koşturuyor.

Nasıl ki bir serinin ilk kitabını basıp sonrasını basmayan yayınevi ahlaklı davranmıyorsa aynısı ilk 2 kitabı almış okurunu yok sayarak seriyi sıfırlayan yayınevi de yapmıyor.

Evet okuyacak kitap mı yok?

Ben de çok …

Meseleyi böyle dar kalıplara sıkıştırmamak lazım. Akılçelen gel oynayalım dedi, oyuna başladık. Top benim kurallarımı dilediğim gibi değiştiririm diyor.

O zaman kusura bakma akılçelen ben de bulunduğum her platformda bunu gündem de tutarım

19 Beğeni

Acaba çok tepki alınca vazgeçmiş olabilirler mi tasarımı değiştirmeyi?

1 Beğeni

İşte bu umut bizi öldüren :slight_smile: çok iyimsersiniz, keşke…

1 Beğeni

Arkadaşlar az önce yayınevini aradım.
Biliyorsunuz Oathbringer’dan önce parlayan sözler baskıya verilecekti. “Parlayan Sözler’in baskıya girmesi Nisan’ı bulacak.” dedi, görevli arkadaş.
Oathbringer’ın da ondan sonra baskıya gireceğini yineledi.
Yayınevinin hızı düşünülünce ortaya mayıs haziran gibi bir tarih çıkıyor bence.
Seneye Şubat esprileri gerçek olacak neredeyse…
Yazık bizlere.
Hepinize bol sabır diliyorum.

7 Beğeni

Yaklaşık bir ay önce aradığımda iki farklı editör ile konuşmuştum.

İlk konuştuğum editör Parlayan Sözler’in yeni kapak çalışması yapılıyor, bitmek üzere sonrasında matbaaya gönderilecek demişti. Hatta Kralların Yolu’nun iki part basılmış UK versiyonu önümde çalışmaya başladım demişti.

Diğer editör ise -ki kendisi forumda sorulara cevap veren yetkili-, Oathbringer’ın Parlayan Sözler’in hemen ardından geleceğini, tek cilt konusunda yayınevi yönetimine tekrar bahsedeceğini söylemişti. Yakın zamanda tekrar aradım ancak foruma bakan editör şu an Bursa’da fuarda imiş.

Şu karışıklık çözülse artık ya da bir haber gelse iyi olacak.

3 Beğeni

Konuya önceden dahil olsaydınız o konuda da sorunlar olduğunu bilirdiniz. Yayımevi o kadar hata yaptı ki ama sesimizi çıkarmadık. Çağların Kahramanı kitabının ilk baskısı hayatım boyunca gördüğüm en özensiz baskıydı. Neredeyse her sayfada cümleler ortalarında kesilmiş enter tuşuna tıklanmış gibu alttan başlıyor. Bunun olmadığı sayfa sayısı 50 den fazla değildir. Yani konuyu baştan takip etseydin bunun Akılçelenin nice hatasından biri olduğunu ama en büyüğü olduğu için tepki gösterdiğimizi bilirdin.

14 Beğeni

Bir senede yazilan kitabi 2 senede -o da belki-cevirerek bu alanda rekor kiracak sevgili Akilcelen. Boykot hanimlar beyler.

2 Beğeni

Kurumsal olmamanın getirdiği sorunlar bunlar, bu şekilde devam ederlerse başarısız olmaya mahkumlar.

6 Beğeni

38 yıllık 7 farklı yayın markası lütfen :joy:

4 Beğeni

2030
Fotoğrafta olan kişi 2050’ye gidip gelen arkadaşım, ismi lazım değil

"2050’ye gidip geldim" dedi, anlattıklarıyla şok oldum

Bir arkadaşım var, ismi lazım değil 2050 yılına gidip geldiğini iddia ediyor. Mars’ta kolonileşme başlamış ve 2045 yılında Mars kendi kendine yeten bir koloni haline gelince 2045 aile Mars yüzeyine kurulan koloniye yerleşmiş, Ay’da ise yerleşim yokmuş Arz Birleşmiş Devletlerin derin uzay ve askeri faaliyetleri için üsleri varmış.

Neyse asıl meseleye geleyim ben, diyor ki; İnsanlar hala kağıda basılı kitaplar okuyorlar, e- kitap çok tercih edilmiyor, kitabı alınca koklamalıyım diyen insan sayısı arttığı için yayınevleri de çeşitli kokularda kitaplar basmaya başlamışlar.

Ayrıca arkadaşım dedi ki; Fırtına Işığı Arşivi serisinin 18. Kitabı çıkmış ama Akılçelen yayın evi hala 3. kitabı basmamış, ilk 2 kitabı 2027 yılında fasikül olarak yayınlamaya başlayan Akılçelen yayınevi 2049 yılında ilk 2 kitabın fasiküllerinin yayınlanmasını bitirmiş. 3. Kitabı ve daha önce fasiküller olarak yayınladıkları ilk 2 kitabı yeniden tek cilt olarak basacaklarını duyurmuşlar, Öncelik olarak ilk 2 kitabı yeniden yayınlayıp sonrasın da 3. Kitabı yayınlayacağız demişler, 3. kitabın çevirisi için 7 ayrı şirketten kiraladıkları çevirmen robotların yaptığı çeviriyi beğenmediklerini ve 8 robotu kiraladıklarını, robotun da önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde 3. Kitabı çevirme çalışmasına başlayacağını açıklamışlar.

Velhasılkelam, millet Marsa gidip koloni kurmuş ama Akılçelen hala Fırtına Işığı Arşiv serisinin ilk 2 kitabından öteye gidememiş.

37 Beğeni

Buralar hortlamış tekrar, önlerden yer alalım :drooling_face:

3 Beğeni

69 yıllık yayıncı olacak bir kuruma karşı hiç hoş bir üslup değil bu. Lütfen.

8 Beğeni

İyi güldüm ya. :smiley: Allah da seni güldürsün. :rofl:

6 Beğeni

Şaka maka bu konu iyice canımı sıkmaya başladı. Elimdeki bütün Sanderson kitaplarını satıp yazar başka bir yayınevine geçene kadar tüketmemeyi düşünmeye başladım. Bir kitabı çevirip basmak bu kadar mı zor? Seçimlerden sonra olur da kur artışı yaşanır ve bu yayınevi kitapları çok yüksek fiyatlara basarsa hiç şaşırmam.

5 Beğeni

Ben akılçelene kızgınlığımdan Sanderson’un kitaplarını göz önünden kaldırdım hatta DEX’in bastıklarını bile.

Başka yayın evleri de bazı devam eden serileri çok geciktiriyor ama en azından matbaa, ajans, yazarın ailesi gibi sorunlar olduğunu belirtiyorlar ve biz de beklemeye devam ediyoruz ama akılçelen kitabı geciktirdiği gibi mantıklı bir açıklama yapmıyor ve bunun üstüne birde mantıksız bir açıklamayla kitapları da bölüyor.

6 Beğeni

Burada önemli bir nokta var. Akılçelen geçen dolar yükselmesi yüzünden küskün bir çocuk gibi köşede saklanmayı tercih etmişti. Dolar biraz düşünce devam etmeyi planladılar muhtemelen ama şimdi de seçimdi, oydu, buydu derken dolar yine tırmanışa geçti. Yani yine doğru bir politika izleyemediler. Seçimden sonra dolar yine 7’ye fırlarsa bir sene daha gelmez o kitap. Bazen fazla beklerseniz daha fazla kaybedersiniz…

8 Beğeni

Kral katili güncesi 3. kitabı ile yarış halindeler bakalım kim daha geç çıkaracak…

5 Beğeni

Patrick bile sollar bunları vallahi. :roll_eyes:

2 Beğeni