Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

merhabalar,Fırtınaışığı arşivi serisinin 3.kitabını basıma gönderdiniz mi? Heyecanla bekliyoruz

Bu soruna yayınevi cevap verirse, satışa çıkan ilk ürününü ben alırım. :sweat_smile: Şakası bir yana artık büyük bir muamma oldu çıkış hikayesi. Aralıktan beri bekliyoruz. Ben önümüzde ki bayrama çıkar diyorum. Bazı arkadaşlar kurbana anca diyolar…

1 Beğeni

Ürünümü isterim lakin yayınevi zamanında ınstagram adreslerınden şubat ayını yazmışlardı bana buradan da yazıcaklarına inandığım için yazmak istedim :))

Keşke o kadar inancımız kalmış olsaydı. Siz şubattan sonrasını biliyorsunuz. Biz geçen yıl aralık dendiğinde bile geç bulmuştuk ki sonra şubat denildi şu an nisan bitti hala ortada herhangi birşey yok.

Ve daha kitabın bandrolü dahil alınmadığını düşünürsek en iyi ihtimalle bandrol, matbaa, dağıtım vs süreci bence en az 6 ay daha beklememek gerek.

1 Beğeni

Ben hedef 2023 diyorum arkadaşlar. :joy: Anca o zamana görürüz gibime geliyor.
Gerçekten, bu organizasyonsuzlukla otuz sekiz yıl ve yedi yayın markasıyla nasıl iş yapmışlar anlamadım. Sözde Mart ayında ilk cildi görecektik en azından.

3 Beğeni

Yarın mayısa giriyoruz ya eyyyyy Akılçelen :face_with_monocle::face_with_monocle:

1 Beğeni

Eğer biz bu kadar baskı yapmasak şimdiye 1. Cilt cikardı diye düşünüyorum. Bende hep tavır değiştiriyorum.

1 Beğeni

Bence tek cilt çıkarmaya karar verdiler o yüzden bekliyoruz

2 Beğeni

Bence çıkarmamaya karar verdiler. En rahatı. :joy:

2 Beğeni

Ben artık serinin tadını unuttum. Çok samimi söylüyorum. Bu tartışmanın en başında hep yayınevinin tarafını tuttum. Dedim olur iş hayatında ufak tefek aksilikler. Ama pes yani. Babamın yayınevi olsa kepenk indirtirim. Ayıptır. Halen instagramda Kürk mantolu madonna fotoğrafları var. Görünce daha da deli oluyorum. 2 senedir Kocaeli kitap fuarında yoklar ki Kocaeli kitap fuarı son 3 4 yılın en kalabalık fuarı. Birde yazarı yeterince pazarlayamadık, satış kaygımız falan var diyordunuz. Eee nerdesiniz. Geçen sene ezbere gittiğim fuarda fellik fellik Akılçelen yayınevini aradım. Yoklar. Bu senede Arkadaş yayinevi olarak gelmişler ama gözüme yine çarpmadı. Sadece bir kitap serisi için 1000 mesaj birikti bu sayfada ki son 500 mesaj havaya sıkıldı. Çok şükür ki okuyacak bir sürü kitap var. Ben 2 3 sene önce daha az kitap okurdum ama B.Sanderson kitapları ile fantastik edebiyata daha bir sardım, resmen bana okuma aşısı oldunuz. Şimdi bakiyorum artık kütüphanemde Fırtınaışığı kitapları bile yok. Neden ? Çünkü çok meth edip arkadaşıma verdim. Neden ? Çünkü 2. kitabin bile halen baskısı yok. Neyse Zaman Çarkına devam… Zaman Çarkı 4. ciltin yeni baskısını beklemek bile daha hoş. En azından 2. eli bulunuyor.

3 Beğeni

İthaki’nin dördüncü cildi bir şekilde basacağını zaten biliyoruz, ancak bu taraftan herhangi bir ses bile gelmiyor maalesef.

3 Beğeni

Delirttiler en sonunda beni. Laz damarıma bastılar. :joy: Sırf oyalanmak için kaç seri bitirdim. Kütüphane düzdüm. Hatun boşayacak beni. :joy::joy:

5 Beğeni

Suçu akılçelene at. Onlara dava açsın. :sweat_smile: Madem bir dava açılacak. :joy:

4 Beğeni

Anlatamazsınnnn… Anlamazlar… :sob:

1 Beğeni

Almanlar çevirmiş, bayağı satmış, bestseller listesine bile sokmuşlar kitabı…

2 Beğeni

Belki Sanderson bi alo der firmaya… Az bilsin ki bizde durum ne diye yazdım Twitter dan…

İngilizcemin yettiğince “Oathbringer Türkiye de niye en çok satan listesinde değil diye şaşırma. Akıl çelen hala çevirisini bile yapmadı. Bu serideki konunun ne olduğunu unutmaya başlıyoruz.”

4 Beğeni

26 euro kitap satıyorlar insanlarda alabiliyor.
Adamların emeklisi bile buraya turist olarak gezmeye gelip krallar gibi takılabiliyor.Bu alım gücüyle aksi düşünülemez zaten.

3 Beğeni

Alım gücü ile alakalı olsaydı, memlekette kimse sigara içmezdi. Bu tamamen alışkanlık, tıpkı sigara gibi. İnsanlar kitaba verilen para ve zamanı gereksiz buluyorlar.

2 Beğeni

O euro, dolarları TL’ye çevirmeden hesaplamak lazım.

Örneğin ABD bir kitap 26 USD aynı kitap bizde 90 TL… ABD’li saatte 8, 5 civarı USD kazanıyor biz de saatte 8.5 Civarı TL kazanıyoruz ( asgari ücret hesaplamaları) ama iş bundan sonra değişiyor. O kitabı 26 birim karşılığı satın alıyor biz ise 90 birim. Paranın alım gücü o paranın başka para birimlerine çevrilmesiyle değil de paranın geçerli olduğu yerde kazanma süresi ve karşılığı olanla hesaplamak daha doğru olur.

10 Beğeni

Benim hesaplamaya ve sonucuna itirazım yok. Ben sıkı yeşilaycı olduğum için öyle sigaraya verilen paranın lüzumsuzluğu ile kıyas yaptım. :wink:

2 Beğeni