Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Sigaraya her gün 15 TL veren insanların kitabı pahalı bulmaları bana da çok saçma geliyor.

7 Beğeni

Her pahalılığı sigara ile endeksleyerek ucuza getirmeyelim. Ben sigara içiyorum ama sırf bu yüzden 100 tl etiketli kitapları hak etmiyorsa eleştiremiyor muyum?

2 Beğeni

Ben yanlış anlaşıldım galiba, kitap okumayan ve kitabı gereksiz para harcanan bir nesne olarak gören ama her gün 15 TL sigaraya vermekte en ufak kararsızlık yaşamayan kitleden bahsediyorum.

Yoksa kitaplar biz de pahalı.

Bir şey için kaç saat çalışmak gerekiyor ben oradan kıyas yapıyorum.

3 Beğeni

2 yıl sigara içtim bir günde hayatımdan çıkardım ve şunu açık ve net anladım sigara hem bedenen hem de maddi açıdan çok çok zararlı.Bıraktığım günden beri kitap alım gücüm 2 katına çıktı:)

5 Beğeni

Ben doğrudan size cevap yazmamıştım. Sigaraya para vermenin herhangi bir mantığı yok zaten adı üzerinde kötü alışkanlık.

Yaptığınız hesap doğru bence de. Alım gücü düştükçe kitaplara gelen her zam acıtıyor. Elektronik eşya almak içinde kırk defa düşünüyor insan. Dışarıda 1000 euro olan burada 7000 ( vergi hariç). Ben bunu almak için 2-3 ayda kazandığımı ipotek altına alıyorum başkası 15 gününü.

5 Beğeni

İçi dolu dolu bir kitaplık kurmak, var olanı büyütmek zor artık…

4 Beğeni

Pahalı, pahalıdır. Kimse istemez bir kitaba 100tl vermek. Amacım tartışma çıkarmak değildi. Ben bekarken deli gibi play station oynuyordum. Şimdi pahaliliktan oyun alamiyorum ve makine 4 5 aydır yatıyor. Bende kısmen daha ucuz olan kitaplara para ayırıyorum. Memleketin durumu malûm. Düzelecek gibi de durmuyor.

3 Beğeni

Çok güzel örnek vermişsiniz. Söz konusu ithal ürünler olunca alım gücü net ortaya çıkıyor. Yurtdışında 60 dolar veya euro olan oyunlar bizde malum 200-300 lira hatta artık daha pahalı sanırım.

1 Beğeni

200 300 lira mi ? :grin:

Sabit 59, 69, 79 dolar/ euroluk fiyatlar bunlar.
Tabi bunlar özel sürümler ama ilk gün fiyatları bile halen neredeyse 1,5katı.

2 Beğeni

Bu fiyatlandırmalarda Aral’ın da suçu yok değil.

1 Beğeni

Araldan hiç oyun almadım. Onların kutulu içerik zulmünüde biliyorum. Yine digital versiyonları playstation Türkiye fiyat veriyor sanırsam ya da İngilterede fiyatlandiriliyordu. Neyse The Last of Us 2 çıkana kadar makine yatar. :slight_smile:

2 Beğeni

Aral’a ben de bulaşmadım ama adamlar Steam’deki fiyatları zorla arttırdıklarından beri arada bir kulaklarını çınlatıyorum.

1 Beğeni

Bu ne ya? Çok ucuz bunlar… Ben bu kadar ucuz oyuna istifimi bozmam.:joy: Zaten ben PS4 de ucuz diye almıyorum yoksa fasfakirliğimizle hiç alakası yok. :joy: 800’e tek oyunun dünyasına dalmak mı yoksa 20-30 farklı dünya mı? Hıhh…

9 Beğeni

Bu konu ne güzel yaa her şeyden konuşuluyor. Oh mis gibi yaa :rofl::rofl:

4 Beğeni

Valla Zaman Çarkı 2 yarıladım. Hep dedim, Oathbringer çıkana kadar okuduğum kâr. Ama çıkmıyor ya valla deliricem artık. Bu kadar mı zor olur ya. Kayyum mu atandı bunlara, konkordato mu ilan ettiler biz duymadan. Çevirmenlerine avada kadevra mi yaptılar. Ne olabilir ? Varsa aklınızda çılgın teoriler üretin biraz da keyfimiz yerine gelsin.

1 Beğeni

Sıkıntı yok, denetmen de yazıyor, başlıktan bağımsız :slight_smile: az sonra ne var ne yok toplar rıhtıma herhalde

1 Beğeni

Bu konuya kökten çözüm bulacağım az kaldı. Böyle hep arada kalıyoruz.

@alper Sen devletin memuruna laf mı çarpıyon? Çok günah… (Çok alakasız oldu ama aksiyon olsun diye…)

4 Beğeni

“Bak burası çok önemli” Alper :joy::joy:

2 Beğeni

Ya o değilde yayınevi yetkilisi gelse, konuyu görse, acaba der mi? Ne konuşmuş bunlar? Kim cevaplayacak bunları? :face_with_monocle::face_with_raised_eyebrow:

2 Beğeni

Şubat’ın otuzunda gömdük onları. Birer Fatiha okuduk hatta. Sen kaçırdın galiba? Tüh… :smirk:

3 Beğeni