Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Arkadaşlar ben haftasonu D&R da yeni basılan Fırtınaışığı Arşivinin ilk 2 kitabına göz attım da onu nasıl okuyabiliyorsunuz? Puntolar neredeyse karınca duası gibi. Ayrıca kitap da oldukça kalın. Normal kitap puntosunda basılsa acaba kalınlığı ne kadar olurmuş tahmin edemiyorum ama şu hali ile okumak oldukça zor gibi gözüküyor.

8 Beğeni

Kitap çıkmaya yüz tutunca yayın evinin savunucuları da artmış…
Evet, evet çok iyi bir yayın evi… :slight_smile:

Yahu arkadaşlar, bu yayın evi sürecin adeta içinden geçti! :joy:
Rezil rüsva etti siz daha neyden bahsediyorsunuz?

Yayın evini çok beğenen ve savunan o arkadaşlar, burada algı yöneteceklerine birer tane Oathbringer’de bizlere alsınlar. Hayrına dağıtsınlar. Hem yayın evi de kazanmış olur :wink:

Saygılarımla.

5 Beğeni

Vay be, insanlar yayınevini eleştirmeyi veya savunmayı bırakıp, yayınevini eleştiren veya savunanlara laf sokma yarışına girmişler. Başlık gittikçe niteliksiz bir yer haline gelmiş. Bu başlık da dahil, forum genelinde nicelik arttıkça nitelik ciddi oranda düşmüş.

Bu arada sayın forum yönetimi: Başlık, içeriği hiçbir şekilde karşılamaz olmuş. Başlığı, Akılçelen Kitapları Eleştiri Bölümü diye değiştirip uygun kategoriye koymanızı tavsiye ederim. Yeni gelen ve hiçbir şey bilmeyen bir üyeye buranın bir soru hattı olduğunu vaat ediyorsunuz, ama pratikte böyle bir durum geçerli değil. Hem vaadi gerçekleştiremiyorsunuz hem de yeni üyenin vaktini boşa harcatmış oluyorsunuz; bence bu düzeltilmesi gerekilen bir durum.

16 Beğeni

Ee ne yapalım var mı bir önerin? Ben kitabı okumak istiyorum. Geç çıktı, çıkana kadar bir dolu kitap okudum. Bende isterim hemen okumayı. Olmadı işte. Keselim biçelim mi kendimizi yayınevi neden zamanında çıkartmadı diye ? Herkes hata yapar. Hata tekrarlanınca, sürekli hale gelince basarsın tepkiyi. Ama şimdi kıyameti koparmanın ne gereği var. Ne çok seviyorsunuz yakıp yıkmayı. Eğer kitap geç çıkıyorsa en büyük zararı maddi manevi zaten yayınevi görüyor. Ben daha ne diyeyim yayınevine. Burada herkes tepkisini koydu. Hatta suyu çıktı. Yayınevinin en büyük kabahati süreçte açıklama yapmamak oldu. Ondan dolayıda zaten bir dolu insan tepki olarak kitabı almamaya karar verdi. Bu kadar işte. Büyütmeye ne gerek var. Alıyorsan al, almıyorsan alanında keyfini kaçırmayın. Arayın yayınevini basın kalayı. Ben bu süreçte en az 3 4 sefer aradım ve hepsinde bir muhattab buldum. Sordum, cevap aldım.

4 Beğeni

Arkadaşlar yayın evini geçip alanları eleştirenler konusunda katılıyorum gereksiz bi uzama yaşanıyor. Lakin bu eleştiriler de oathbringer ile alakali değil sadece. Bu yayın evinin çıkarttığı kitap-manga fark etmeksizin yaptigi 3 işten ikisi oathbringer vakası gibi zaten. Süreçler düzensiz, kararsız ve sorumsuz geçiyor. İnsanların da canına tak etti eleştirdiler, sadece “sonunda” oathbringer çıktı diye unutacak değiliz heralde yediğimiz kazıkları. Affedenletmeyenler de affedenlere konuşmazsa ortada bi yanlış tutum kalmayacak bence.

5 Beğeni

Konunun kitlenmesi gerek bence. Yayınevi yetkilisinin artık cevap vermeyeceği belli oldu. Konunun tekrar açılması gündeme gelecek olursa adminlerle irtibata geçer açtırır. Şu anda bu konu kesinlikle soru hattı falan değil.

9 Beğeni

Ben ne Akılçelenden kitap aldım şimdiye kadar ne Brandon Sanderson okudum. Ama başlıkta her hareketlilik olduğunda yine kim kavga ediyor diye girip bakıyorum artık. Bana kalırsa da bu başlık amacına hizmet etmiyor ve her defasında uç noktalara taşınan kavgalara ev sahipliği yapıyor.
Not: Sinirini tutamayıp foruma geri dönüşüne neden oldu sanırım :sweat_smile:

8 Beğeni

Maalesef döndüğüm falan yok. Ara sıra neler olmuş diye foruma uğruyordum ve özellikle bu başlığın gidişatını hiç iyi bulmuyordum. Kimse de bu duruma karşı bir önlem almayınca fitili bir ateşleyeyim dedim; belki şimdi bir şeyler olur.

4 Beğeni

fırtınaışı arşivi cilti basım olacak mı ?

1881’den beri buraya yayınevi yetkilisi uğramadı, soruna cevap alamayacaksın muhtemelen :grin:

2 Beğeni

“Sen yenisin gal’ba”

3 Beğeni

:joy: jgjkgkgjhgkjhgkdfh sesli güldüm

1 Beğeni

Başlığı “Akılçelen Dertleşme Hattı” yapsak. :no_mouth:

9 Beğeni

Alternatif başlık önerileri…

“Akılçelen’e rağmen, aklına mukayyet olabilenler” “Akılçelen ile aklıselim’in yedi öğretisi”
“Akılçelen ve fütursuzca aklı çelinenler”
“Akılçelen kitaplarını satan bilge”
“Akılçelen’in aklıevvel kitap operası”

Bu arada artık Akılçelen’in bastığı hiçbir şeyi almıyorum. Ne kadar pahalı olursa olsun dış sipariş veriyorum.

6 Beğeni

Akılçelen ve fütursuzca aklı çelinenler’e +1 basıyorum :baris: :baris:

2 Beğeni

“Akılçelen Mağdurları Derneği”

2 Beğeni

Ciltli sürümler ne zaman basılır acaba ?

Akılçelen (Arkadaş) Kitaplar’ın kendi kitapçısı var mı? Mesela İthaki Yayınları’nın Kadıköy’de Penguen Kitabevi vardı. İthaki tarafından çıkarılan kitaplar 2 gün öncesinde burada bulunabilirdi. Zamanında yeni çıkacağı açıklanan kitapları gidip 2 gün öncesinden almıştım. Mesela Zaman Çarkı Işığın Anısı - Ölüm Kapısı - Yedinci Kapı kitaplarını bu şekilde erkenden aldım.
Açıkçası bu kadar bekledikten sonra 65’e almak, 45’e almak pek umurumda değil. Kitabın 25’inde çıkacağı ilan edilmiş. Bu durumda 24 veya 25’inde Kadıköy veya başka bir yerdeki Arkadaş ile bağlantılı bir kitabevinde Oathbringer’i bulabilme şansım var mıdır?
Akılçelen’in yetkilileri buraları terk eylediği için onlardan cevap gelmeyeceğini biliyorum. En azından bilen başka bir arkadaş var ise şimdiden çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Ankara’da Arkadaş kitabevi olarak kitapcafe yerleri olduğunu biliyorum. İstanbul’da yok galiba.

Edit: Evet sadece Ankara’da varmış.

Kaynak: arkadas.com.tr

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Keşke İstanbul’da da olsa da gidip bakabilsem en azından. O bulma ümidi bile yeterdi.

1 Beğeni