Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Dur hocam daha kadroları saymadık… Dağıtımı (inşallah) bugün başlayacak.

25’inde satışa çıkacak denmişti. Nasıl bugün dağıtımı başlıyor. Bunun Cuma-Cumartesi dağıtılmış olması lazımdı çoktan. Gerçi Şubat’ta çıkaracağız dedikleri kitabı neredeyse Eylül’le sarkıtmış bir yayınevi dağıtımı da çıkış gününden sonra yapmaya kalkar.

Ben de buranın yalancısıyım. 25 inde satışa çıkamazdı zaten pazar pazar. Bu tarih normal bence.

Kitabı rafta gördüğüm gün, yanında durup fotoğraf çektireceğim. Hayal görmediğimi, her şeyin gerçek olduğunu kendime kanıtlamam gerek çünkü. :sweat_smile: Birkaç gün de okuyamam gece kalkıp kalkıp; “Kitabım burada mı? Evet burada.” der geri yatarım.

Yeni baskı Kralların Yolunu satın almıştım , tabii araştırmadan almışım kitap elime ulaşınca ufaldığını ve puntolarının küçüldüğünü gördüm . Umarım yeni bir yayın evi satın alır Brandon Sanderson kitaplarını da ciltli olarak satın alabiliriz .

2 Beğeni

Aylardır beklediğimiz görüntü. Ülkemizde nadir görünen ve olmadık yerlere konan bir kelebek görüntüsü. Buyrun;

Not: Simetri hastaları için zararlı içerik mevcuttur.

19 Beğeni

Kelebek ölmüş görünüyor. :roll_eyes:

6 Beğeni

Kitap “sayfa sayısı ve boyut nedeniyle satmadı” diyen ve bu küçültme kararını alan Akılçelen yetkilerinin ayak parmaklarının hemen önüne bir üst raftaki “Bilge Adamın Korkusu” kitabı raftan düşsün, şöyle bir panik halinde yerlerinde zıplasınlar.

11 Beğeni

En azından Oathbringer üzerinde 3 yazmıyor, bilmeyen birine bu farklı bir kitap diye yutturabiliriz :smile:

İçler acısı bir olay gerçekten…

4 Beğeni

Boyut değişse de eski basımdan çok daha şık duruyor.

Bence de daha güzel bu arada.

1 2 2.5 diye gidiyor artık

11 Beğeni

Sırtı çok kötü olmuş, diğer iki kitabın sırtındaki simgeler kitabın ana karakterinin simgeleri, 3.kitaptaki simge de Dalinar’ın simgesi yani doğru ama diğer ikisinin yanında minicik kalmış, işte bunlar hep işini özensiz yapmanın sonucu, okuyucuyu sallamamın sonucu, bir de üstüne instagramdan gördüğüm kadarıyla kitabın cildi sorunluymuş milletin elinde dağılıyormuş.

yazarı seven bizlerin bu dileğini yayın evine mail yoluyla iletmek gerek diye düşünüorum, 20-30 mail atsak en azından bir bakarlar bu tarafa ne oluyormuş diye. internetten araştırdığım kadarıyla info@arkadas.com.tr, arkadas@arkadas.com.tr, ytp@arkadas.com.tr olarak üç mail adresi buldum buınlar değerlendirebilinir. Sahibinin adı da cumhur özdemir miş, bu kişiye de mail yoluyla ya da sosyal medyadan ulaşabiliriz. “Kurumsal” yerlerde genelde isim-soyisim mail olarak kullanırlar. Hatta sahibinin bu tepkilerimizden haberdar bile olduğunu sanmıyorum.

2 Beğeni

Hocam bu da adresi :smiley:

Oathbringer çıktı demek.

Korkarak soruyorum çevirisi nasıl?

Net bir Türkçe. Korkacak birşey yok ısırmıyor.:sweat_smile:

1 Beğeni

Isırmıyorsa iyi. :slight_smile: :slight_smile:

Açıkçası benim de kafam karışık, şimdi ben alırım kitabı, diğer baskı da boy değişir kapak değişir falan. Korkuyorum yani

1 Beğeni

Ben artık Akılçelene karşı ne hissetiğimi bilmiyorum. Bir an geliyor adamları savunasım geliyor bir an bakıyorsun sövesim. Şu aralar sövme modundayım mesela.

Ben artık boyutları değiştikçe domino taşı gibi dizmeyi düşünüyorum.

4 Beğeni

Neyse artık, yapacağız bişiler

1 Beğeni