Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

fırtınaışığı 1. kitap kralların yolu sayfa kalitesi olarak devam kitabı olan parlayan sözlerden daha iyi bunun nedeni ekonomik kaygılar mı ? yoksa sadece o an o tür kalitede kağıt mı elinizde bulunuyordu ?

(Meltem) #172

Merhaba,seriyi yarım bırakmak niyetinde değiliz elbette devamı gelecek. Mangaların yurtdışında yeni sayılarının çıkması, bizimle paylaşmaları, sözleşme süreçleri, çeviri aşaması gibi uzun vadede ilerleyen bir yayımlama süreci oluyor. Bu süreç bazı kitaplarda hızlı bazılarında daha yavaş ilerliyor. Tabi bu süreçte satış hızı da yer alıyor.

(Meltem) #173

Kitaplar pahalı. Yeni baskılarda fiyatı daha da artacak. Ciltli gelse ek bir maliyet daha olacak. Okularımız şuanda bile kitap fiyatından yakınırken bahsettiğiniz gibi olursa kimse almaz :slight_smile:

(shorykays) #174

oathbringer dan umudu keselim mi ?

(Kemal) #175

Birkaç kez aradım, birçok kez farklı platformlardan soru sordum oathbringerın çevirisi için…
Çeviri konusunda yardımcı olabileceğimizi bile belirttim…
Tek söyledikleri çevirinin devam ettiği…
2017 Kasım’da çıkmış bir kitap için hala tamamlanamamış bir çeviri…
Umudu kesip orjinal dilinde aldım…
Pek hoş olmadı okuması tabi ama beklemekten yoruldum…
İngilizceniz iyiyse size de aynısını öneririm…

((Eski Nick İBow) Emre) #176

Kaladin’in Heartstone’a geldiği yerleri okuyun İngilizce çat pat, susuzluğunuzu giderin, tavsiyedir. İngilizcesi malum ortamlarda bulunabilir.

(shorykays) #177

gerçekten 1 yıl olmuş ya geçen kasımda ne kadar heyecanlıydım şimdi olayları bile unuttum

(Mertcan Kurnaz) #178

teşekkürler spo için

((Eski Nick İBow) Emre) #179

:hushed:Çok özür dilerim, gece gece dalgınlığıma gelmiş.

(Emirhan Dur) #180

Oathbringer ne zaman gelir bir bilgi var mı?

(Cankut Değerli) #181

Aslında çevirilerde revizyona gidilmesi çok iyi olur bence de.
Özellikle Fırtınaışığı ve Sissoylu serilerinde.
Yalnız bu arada Savaşkıran’ın çevirisi muhteşem olmuş, Sanderson kitapları için bu kalitede çeviriler bekliyoruz aslında. Kitabın hakkı çok güzel verilmiş bence. :slight_smile: Tebrikler.

(orhan capas) #182

@AkilcelenKitaplar Efendim artik bu kadar populer olmus yazarimiz Brandon Sanderson’u Turkiye’ye davet edecek misiniz? Belki davet ettiniz ama cok ileri bir tarih verdiler. Herhangi bir bilgi varsa paylasir misiniz?

Yazara daha onceden Turkiye’ ye gelecek misiniz diye soruldugunda yayinevinden tanidigimiz varsa onlara soyleyip ulasmalarini soylemisti.

Brandon Sanderson’ın Arcanum Unbounded kitabı en son çevriliyordu diye duymuştum. Çıkış tarihine dair bir bilgi var mı alabileceğimiz?

Oathbringer’ı bir kenara bırakarak sormak istiyorum, Buz ve Ateşin Dünyası ilerleyen tarihlerde ciltli olarak gelir mi acaba? Yani o kadar büyük bir kitabı ince kapakla okumak için kitabı bayağı hırpalamam gerekecek :joy: ve ben hâlâ okumadım :grimacing:

(Turgay) #185

Mürekkep Dünya ve Mürekkep Ölüm’ü tekrar basıcak mısınız?

(Mehmet Turan) #186

Instagram’dan ben bir ara sormuştum. Ama farklı şekilde bir soruydu benimkisi. Soruna da biraz cevap olabilir.

Sorum şöyleydi;

(Ahyed) #187

Aynen ya Buz ve Ateşin Dünyası sınırlı sayıda da olsa ciltli basılamaz mı? Tamamı kuşe kağıttan oluşan bir kitap ve bence ciltli olmayı hak ediyor.

(Meltem) #188

Kitabın ciltsiz halinden bile yüksek fiyatlı diye yakınıyorlar, ciltli olsa emin olun iki katına yakın çıkar.
Maliyet açısından ciltli ve bu boyutta bir kitabı basmak yüksek fiyatlara denk gelecek. Piyasada okurlarımızın edinebilmesi açısından riskli görünüyor. Hele ki şuan ki kitap fiyatı artışını düşünürsek zor diyebilirim. Ciltsiz hali 125 TL’ye yükseldi :slight_smile:

(Meltem) #189

Stokları tükendikten sonra basılır tabi :slight_smile:

(Meltem) #190

Size de aşağıdaki okurumuzla aynı cevabı vermek istiyorum. Kitabın ciltsiz halinden bile yüksek fiyatlı diye yakınıyorlar, ciltli olsa emin olun iki katına yakın çıkar.
Maliyet açısından ciltli ve bu boyutta bir kitabı basmak yüksek fiyatlara denk gelecek. Piyasada okurlarımızın edinebilmesi açısından riskli görünüyor. Hele ki şuan ki kitap fiyatı artışını düşünürsek zor diyebilirim. Ciltsiz hali 125 TL’ye yükseldi :slight_smile: