Albus Dumbledore'un Yeni Kurbanı: Newt Scamander

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/albus-dumbledoreun-yeni-kurbani-newt-scamander/

image

Dumbledore ve Newt arasındaki ilişkinin, Dumbledore’un Harry Potter ile olan ilişkisine hangi karanlık açılardan benzediğine birlikte göz atmaya ne dersiniz? MuggleNet anlatmış, sizin için Türkçeleştirdik! Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları‘nın yeni fragmanında, Grindelwald’ın Newt’e “Dumbledore’un senin için yas tutacağını mı sanıyorsun?” dediğini görüyoruz. Bu cümle, ve aslında fragmanın tamamı, bize Harry Potter’ın Albus Dumbledore ile olan… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Dumbledore’un harry i ölüme gönderdiğini düşünen biri seriyi anlamamış demektir bence. Adam açıkça diyor ki harry’i öldüren kişi voldemort olmalı. Belli ki biliyor voldemortun harry yerine kendi ruhunun parçasını öldüreceğini. Harry’i hazırlıksız bir şekilde bıraktığı doğru fakat adam bir hata yapıp öldü sonuçta. Napsın o da mı hortkuluk yapsın.
Dumbledore’un ölümü temsil ettiği şu saçma hayran teorisini herkes çok ciddiye alıyor bence. Adam aziz değil elbette ama kimseyi ölüme yollamadı.