Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Ben sağlam bir sitem mesajı attım kendilerine.Bir sürü kitap sitesinde anında kargoya verilen bir ürünün temin edilemiyor bahanesi kabul edilemez.Gerekirse o diğer sitelerden alsınlar göndersinler.

1 Beğeni

Dün İlknokta dan 8 adet Bilimkurgu klasiği siparişi geçtim. 30 dakikada kargoya verildi :slight_smile: İthaki’ye bağlı olduklarından kitaplar doğrudan stoklardan temin edildiği için böyle bir durum çıktı ortaya herhalde. Ama yarım saatte çok hızlı yahu, hiç alışık değiliz böyle şeylere :grin:

3 Beğeni

En çok sıkıntı yaşadığım site idefix oldu benim :confused: Ve burada yazılanların aksine en memnun kaldığım site de Kitapyurdu’dur. 2009’dan beri alışveriş yapıyorum bir iki defa temin sıkıntısı yaşadım o kadar (biri platin günü aldığım bir kitaptı ve iptal ettirdim param ertesi günü hesabıma iade edildi).
Bu iki site dışında ilknokta’dan da çok alışveriş yaptım. Bazen siparişimi göndermeleri günler alıyordu hatta İthaki kitaplarını bile geç temin ettikleri oluyordu. Gerçi bu yıl oradan fazla alışveriş yapmadım düzelmiş de olabilir bilmiyorum.
Bir de geçtiğimiz aylarda Okuoku’dan bir alışverişim olmuştu. Orada da güzel indirimler vardı ve sipariş ettiğim gün kargoya verildi. Ayrıca artık çoğu kitap sitesinin ayraç bile eklemeyi bıraktığı bir dönemde kitapların yanında kahve ve bir sürü ayraç hediye etmeleri ve hızları çok hoşuma gitti.

2 Beğeni

İlknoktadan sipariş verdim banka havalesiyle ödedim ücreti. Hala ödeme bekleniyor görünüyor, haftasonu olduğu için mi acaba? Bir de siparişimin içinden bir kitabı iptal etmek için mail attım. Umarım sorun çıkartmazlar. Daha önce iptal eden oldu mu, tek kitap için sorun çıkartıyorlar mı?

Aynen pazartesi öglene dogru Güncellenir siparişin. Mailinede hafta içi dönerler

1 Beğeni

İskandinav Mitolojisi kitabının ciltlisine “Temin edildi” ibaresini koymuş Kitapyurdu.Sanırım çoğu kişi de aynı yazıyı görmüştür.

1 Beğeni

Çok şükür temin edebilmişler! 2 haftada kargo için bekletmezler umarım.

1 Beğeni

Ben bir hafta diyorum :joy: bir haftada kargo için oyalarlar. Ohhh ne ala memleket

Valla benim İskandinav perşembe akşamı temin edildi, cuma sabahı kargoya verildi, cumartesi şubeye ulaştı ama MNG dağıtıma çıkarmadı, pazartesi oldu hala dağıtımda değil.
Monte Cristo Kontu’nu da şubeye geldiği gün değil sonraki gün öğleden sonra çıkardılar dağıtıma. Bakalım İskandinav Mitolojisi’ni de bugün değil yarın mı çıkacaklar.

MNG gerçekten berbat bir kargo, Yurtiçi olsa cumartesi sabahı elimdeydi kitap. Hayatımda hiçbir kargo şirketinden bu kadar muzdarip olmamıştım. İlknokta keşke ücretsiz kargo sınırını biraz düşürse de Kitapyurdu yerine oradan alsam kitaplarımı.

Kargo beklemek istemeyenler için tavsiye vereyim.En iyisi sipariş adresine kargo şubesini yazın.Kargoyu da gidip şubeden alın.Böylelikle kanser olmaktan kurtulun.

Kargoya da verilmiş ,mesaj geldi takip nolu.

Örnek vermek gerekirse adres kısmına

Yurtiçi kargo xyz Şubesi yazıp bırakıyor musunuz?

Sokak adını değiştirince belediye son zamanlarda oldukça sıkıntı yaşamaya başladım kargo kaynaklı, bir de böyle denemeyi düşünüyorum.

Ben de öyle yapıyorum. Örnek veriyorum Yurtiçi Kargo - İskele Şubesi yazın adrese. Gelince arıyorlar 3 gün içinde almanız gerekiyor. İşimi kargocunun gelme ihtimaline göre uydurmuyorum böylece.

1 Beğeni

Ve bir kitap sitesinide eleme günü geldi çattı. Dün 24 saatte kargo ibaresi olan Harry Potter sihir tarihi ni aldım kitapseç ten ve o sitede rezalet çıktı. Kardeşim ürün elinde yoksa neden stokta teslim ibaresi koyup milleti rezil ediyorsun. Benden bir öneri bu rezil kitapseç’ide kullanmayın.

1 Beğeni

Muhteşem bir sabır testi: İdefix müşteri servislerine bağlanmak. Geçen hafta sipariş ettiğim yeni çıkmamış 3 tane kitabın akıbetini soracaktım ama o kadar sabredeceğim günde değilim. Yani ben kaybettim

@Husey Kardeş bütün sıkıntılarda seni mi bulur. :hushed::hushed::thinking::thinking:

Aynen :joy::joy::joy: hepsi bana denk geliyor nedense. Bi yerde iyi oluyor. Bir daha alışveriş yapmayacagım siteleri bulmuş oluyorum bu sayede

şuç bende mi. Bende onların yalancısıyım :joy::grin::grin:

1 Beğeni

Google’a şubenin ismini yazın çıkan adresi kopyalayın.Ben öyle yapıyorum.Sonuna da kargo şubesinin ismini yazıyorum.
Kitapyurdu ve idefixten alırken böyle aldım bir sıkıntı olmadı.

1 Beğeni

bi kac gün daha göndermezlerse içimde ne var ne yok yazıp gönderecem artık :joy::joy:

Ben sitem mesajı attım ertesi gün “Temin edildi.” yazdı siparişe.Yalnız ben bela okumadım :slight_smile: “Yakışmadı sitemize ayıp ettiniz,size gösterilen ilginin teveccühün karşılığı bu mu olmalıydı” dedim.Böylesi daha etkili oldu sanki :wink:

2 Beğeni