Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Bu başlık altında rahat rahat konuşabilirsiniz.

5 Beğeni

@Husey

“Bunları paylaşıyoruz ki, kim nerde daha saglıklı alışveriş yapsın bilsin diye. Bizde buranın kitap fırsat kampanya alanı oldugu biliyoruz. amma velakin kiriz iyicene etkisini gösterirken fırsat kampanya artık zor gibi. İlknokta bile bu haftaki kampanyasını daha paylaşmadı.”

Yani kriz var diye başlık anlamını yitirsin mi demek istiyorsunuz. Pekala bu başlık altında da insanlar nereden alışveriş yapabileceğini veya yapmaması gerektiğini anlayabilir.

1 Beğeni

Zorlamı arkadaşım bu başlıgı kullanmak​:crazy_face::crazy_face::joy: şaka bi yana bu başlık iyi oldu… Bende kitapyurdu magdurlarındanım :joy::joy: çok dırdır yaptım, inş. En son benim kitapları göndermezler

2 Beğeni

Ayın ikisinde sipariş verdim. Yaşamak ve 1Q84 1.kitap temin edilmemiş görünüyor kitapyurdunda. Acil değil ama kanepe örtüsü bile sipariş etsem sabırsızlık ediyorum. Kargonun elime ulaştığı an paha biçilmez. :sweat_smile:

8 Beğeni

Felsefe yolda olmaktır mottosuyla önemli olan kitabın gelmesi değil, kitap gelene kadar geçen o zaman da akrebin yelkovanla yaptığı o dalga anlayamazsınız(!) :Dd

5 Beğeni

Madem başlık var deneyim aktarma adına ben de son 1 aylık maceramı yazayım… :slight_smile:

• İlknokta 19 Eylül tarihli siparişimden PKD’nin Sondan Bir Önceki Gerçek’i baskısı yok diyerek iptal etti ve diğer 2 kitabı gönderdi ve hala Sandman 5 gönderecek,. acele etmiyorum ama 17-18 gün oldu, el insaf…
  • İlkNokta’nın baskısı yok diye iptal ettiği PKD’nin kitabını aynı gün BKM kitaptan verdim ve 2 gün sonra kitap elimdeydi…
  • 3-5 gün önce bir yerden ( kitap satış sitesi değil) normalde piyasada baskısı bitmiş, aradığım bir kitabı buldum ve stok sordum, 1 adet olduğunu öğrenince sipariş verdim ve kitap yerine yeni doğan bebek ıslak mendili geldi,:slight_smile: iletişim kurdum ve neyse ki doğru siparişi yeniden gönderdiler…
  • Kitapyurdu 27’sinde verdiğim Kırmızı Kedi siparişlerimi 1 Ekim’de teslim etti ancak 27’sından bu yana İskandinav Mitolojisini gönderemedi ve önlem olarak idefix’ten verdiğim aynı kitap siparişim bugün kargoya verilince kitapyurdu siparişini iptal ettim…
  • Babil bugüne değin bana hiç sıkıntı çıkarmayan kitap satış sitesi olmaya devam ediyor, Sipariş veriyorum… 2-3 gün sonra kitaplar elimde oluyor…
  • kidega normalde 2 günde gönderirdi siparişlerimi ama bu kez bir kitap nedeniyle bekletiyorlar, muhtemelen kitabı bulamıyorlar… ( Metin Eloğlu -Bu Yalnızlık Benim Toplu Şiirler (1951-1984)) Bulurlarsa ne ala bulamazlarsa bana nadir yolları diyerek sipariş vermiştim, bekliyorum
  • HB’den Eylül’ün 20’si gibi baskısı olmadığını bildiğim bir kitabın satışda olduğunu görünce sipariş verdim ( Fürüzan Toplu Öyküler - Toplu Romanlar ) dün aradılar bulamadık, iptal ediyoruz vb dediler, zaten ben de bulamıyorum dedim…
3 Beğeni

:slight_smile: Evet gerçek…
kitap satış sitesi değiller, bir çok şey satan sitelerden… Iğdır’a gidecek siparişi ve faturayı benim adıma kargolamışlar… İletişim kurdum aynı akşam kitabı gönderdiler, ertesi gün kitap elimde oldu, yanlış paketi de iade ürün olarak geri gönderdim onlara…

1 Beğeni

Aradığım kitap sadece D&R’da olunca oradan sipariş verdim 2 kitapla beraber. 1 ekimde sipariş vermiş olmama rağmen hala bir kitap bile temin edilmedi. Diğer sitelerde bulamadığım kitaptan ümidimi kestim zaten, bulunamadı denip iptal edileceği belli de diğer kitaplarımı bari yollasaydınız :confused: Acelesi yok tabii, geldiklerinde birkaç ay beklemek üzere rafa gidecekler ama yine de siparişi verirkenki heyecanımın kargonun gelmesiyle oluşan mutlulukla birleşmesi çok güzel. Şimdi ne heyecan ne de heves kaldı bende. 6 gündür temin bile edilemeyen kitapların kargoya verilişi evde olmadığım güne denk getirilirse D&R benim için bitecek maalesef :frowning:

2 Beğeni

Kitapyurdu stoklarında bulunmayan kitaplar için temin süresini 5 güne çıkarmış. Bu otomasyon sistemi yüzünden muhtemelen

1 Beğeni

Bu otomasyon sistemi ne oluyor tam olarak biliyor musunuz? Çarşamba günü verdiğim sipariş hala hazırlanıyor gözüküyor. Hepsi de temin edilmiş halbuki :unamused:

2 Beğeni

Tam bilmiyorum ama otomasyon sistemleri genellikle insan gücüyle yapılan işlerin artık bilgisayar sistemleri ile yapılması. Hava alanlarında ki bagaj sistemleri. Kargo firmalarının barkod okuyarak kargoyu ilgili araca yönlendirmesi gibi.

Sıraya almışlardır. Benimkini de dün verdiler.

1 Beğeni

Kitapyurdu otomasyon sistemi bir nevi Amazon robotları gibi bir sistem. Bu sistem kurulup tamamlandığında siparişlerin hazırlanma süreci baya hızlanacaktır orası kesin. Ama maalesef sağolsunlar daha sistem tamamlanmamışken Platin günü indirimi yapmaya kalktılar.

6 Beğeni

Ben otomosyon sisteminin devrede olmadıgına inanmıyorum bence kitapyurdu kendine bahane yaratıyor :roll_eyes:

Benim deneyimler şöyle:

• Onaylanmasını kontrol etmek için günde iki defa sitesine girdiğim siparişlerimin ansızın elime geçmesiyle hem memnuniyet duyduğum hem de onca stresi boşuna çektiğimi anlamanın verdiği kızgınlığı yaşadım.

• Başkasına gönderilmesi gereken siparişim vardı. Ben de fatura adresine kendiminkini sipariş adresini yollayacağım tarafınkini yazdım. Ama sistem ne yaptı? Tahmin ettiğiniz gibi sipariş bana fatura karşı tarafa geldi. Kabahatli kendimmiş gibi utanç duydum.

• Sipariş listesinde olup ellerinde bulunmayan birkaç kitap yüzünden uzunca süre temin ediliyor gösterilen toplu siparişlerim oldu. Ha, olmayanların ücreti geri iade edildi. Ama onlar yüzünden olanlar elime geç ulaştı.

1 Beğeni

Siz şöyle yapın; o kitapları unutun, sonra günün birinde şakkadanak kapınız çalınsın. Siz “acep n’ola ki” derken kargonuzun yarısı gelmiş olsun (malum D&R ve İdefix tek seferde yollarsa mucize olur.) Siz gelen kargonuza sevinirken iki gün sonra hooooop şakkadanak bir kargo daha.

Dikkat edin, çil yavrusu gibi dağılmayın!

6 Beğeni

Sadece stokta olmayanlar için değil tüm kitaplar için temin süresi 5 gün olmuş. Herhalde otomasyon hazır ve 5 gün içinde de yeni sisteme geçilecek o nedenle siparişleri hemen göndermeyecekleri için temin sürelerini 5 güne çekmişler. 5 gün sonra daha hızlı bir sistem ile alışveriş yapabileceğiz diye düşünüyorum. Sipariş verenler bunu göz önünde bulundursun.

Daha biz önceki siparişlerimizi alamadık. Haftayada gelmesse kitapyurdu kusura bakmasın ama iyi saydıracam her platformda onlara👍 edit : ne olursa olsun yurtiçi alışveriş süresi bu kadar uzun tutularak kimseyi aptal yerine koyamaz hiç bir şirket. Kriz miriz, aşırı yorgunluk bahane fırsatsıçık şahane. Bu saatten sonra o igrenç siteden hala alışveriş yapacak varsa allah sabır versin şimdiden

1 Beğeni

Ayın 3’ünde verdiğim ve temin süresi 1 gün gözüken kitap hâlâ beklemede ve üzerine 5 gün eklemişler. Pazartesi günü değişen birşey olmazsa bir mail atmayı düşünüyorum, bakalım ne diyecekler.

Bu mailime de cevap gelmiş, mobil uygulama üzerinden yapılan alışverişlerde hediye çeki aktif olmuyormuş :face_with_monocle: Bu bir tek bana mı saçma geldi?

Artık mail atmayıda bıraktı o üçkağıtçılar. Artık onların insafına, canları ne zaman isterse o zaman gönderecekler maalesef. Kardeşim sistem degişikligi yapıyorsan ara ver satışa, milleti neden mağdur ediyorsunuz igrenç kitapyurdu

1 Beğeni

dün aldım bugun kargoda İskandinav mitolojisi bkmkitap.