Alfa Yayınları Uygarlıklar Dizisi

Alfa Yayınları tarafından Başlatılan yeni bir dizi.

ÇIKAN KİTAPLAR

1. Hititler
  2. Eski Mısır
  3. Etrüskler
  4. Babilliler
  5. Mezopotamya
  6. Assurlular (Eva Cancik - Kirschbaum)
  7. Sümerler ve Akadlar (Gebhard J. Selz)

1 2 3 4 5

EN SON ÇIKAN

6 7

20 Beğeni
2 Beğeni

Etrüskler, Hititler, Mısırlılar gibi binlerce yıl hüküm sürmüş uygarlıkların tarihi nasıl bir sadeleştirme ile 150 sayfaya indirgenebilir? 4000 yıllık uygarlığın tarihini bu denli yüzeysel geçen bir tarih kitabının, wikipedia sayfasından bir farkı olur mu? gibi sorular var aklımda…

Kitabevlerine gelirse inceleyeceğim mutlaka.

2 Beğeni

Hocam ona bakarsan Felsefe de liselerde ders olarak işleniyor. İnsanlara felsefeyi çoktan seçmeli sorularla öğretiyorlar.

1 Beğeni

Hitiler’in, Eski Mısır’ın, Etrüskler’in Kısa Tarihi isminde çıksaymış daha iyi olurmuş (!) :smiley:

1 Beğeni

@fortknoxt eksikler var gibi :slight_smile:

3 Beğeni

Bunlar yeni düşmüş. :joy: :joy: :joy:

1 Beğeni

Yeni düşemez 2017 basım tarihi :joy:

1 Beğeni

Hadi ya. Gözümüzden nasıl kaçmış . :joy: :joy: :joy:

1 Beğeni

Ben seriyi devam ettirmeyecekler diye düşünürken arka arkaya geldi kitaplar.

Totalde beş kitap mı bizim kaçırdığımız başka kitaplar var mı soracağım tekrar. :slight_smile:

1 Beğeni

Görünen 5 kitap. Kendi sitelerinde sadece yeni çıkanlar var. yinede ben bir kurcalayacağım.

https://www.alfayayinlari.com/diziler.php?cat=1877

Uygarlık için bu kategoriyi yeni açmışlar. Daha önce Tarih kategorisi içinde yer alıyordu. :slight_smile:

Etrüskler binlerce yıl hüküm sürmedi.

Kitapları edinen oldu mu? Inceleme şansı olan biri içerikleri hakkında bilgi verebilir mi? Özellikle eski Mısır ve babil kitaplarını merak ediyorum. Tarih kitabı boş olunca gerçekten çok boş oluyor :sweat_smile: Bu tür seriler de genelde böyle aşırı yüzeysel bilgilerle örülmüş olduğundan fikrinizi merak ediyorum.

Yeniler

3 Beğeni