Alfa Yayınları'ndan İki Mitolojik Kurmaca Bizlerle

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Alfa Yayınları'ndan İki Mitolojik Kurmaca Bizlerle – Kayıp Rıhtım

image

David Grossman imzalı “Aslanın Balı” ve Alexander McCall Smith imzalı “Angus”, Alfa Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Haberin içeriğindeki görsel yerleşimini düzenlemek gerekiyor. Haber Portaldan çekildiği için yazılar görselin yanın da kalmış.

Ek olarak @trkr23 arkadaş şöyle bir bilgi paylaştı, kitapların bazıları daha önce Türkçe’ye çevrilmiş…
mitoloj%C5%9F

Portaldeki haberde bir sıkıntı yok, şimdi burada düzenleme yaparsam haberdeki düzeni bozabilirim. Hiç dokunmamak en iyisi sanki. :confused:

Aslında ben de haber metninde şimdiye kadar seriden Türkçeye çevrilen kitapları yazmıştım. 18 kitaplık tam liste ve bu kitaplardan Türkçeye çevrilenler (en son yapılan baskıları) şöyle:

1. Mitlerin Kısa Tarihi - Karen Armstrong (Alfa Yayınları, Ocak 2018)
  2. Penelope - Margaret Atwood (Alfa Yayınları, Şubat 2017)
  3. Atlas’ın Yükü - Jeanette Winterson (Sel Yayıncılık, Eylül 2018)
  4. Dehşet Miğferi - Victor Pelevin (Turkuvaz Kitap, Ocak 2007) (baskısı yok)
  5. Aslanın Balı - David Grossman (Alfa Yayınları, Aralık 2018)
  6. Angus - Alexander McCall Smith (Alfa Yayınları, Aralık 2018)
  7. *Anna In and the Tombs of the World - Olga Tokarczuk
  8. Kız Erkekle Buluşur - Ali Smith (Turkuvaz Kitap, Temmuz 2010) (baskısı yok)
  9. *Binu and the Great Wall - Su Tong
  10. *Where Three Roads Meet - Salley Vickers
  11. Baba Yaga’nın Yumurtası - Dubravka Ugresic (İthaki Yayınları, Ekim 2011) (baskısı yok)
  12. *The Fire Gospel - Michel Faber
  13. Tanrıça Günlüğü - Natsuo Kirino (Doğan Kitap, Mart 2017 )
  14. *Orphans of Eldorado - Milton Hatoum
  15. *The Hurricane Party - Klas Östergren
  16. Masum İsa ve Hain Mesih - Philip Pullman (İthaki Yayınları, Nisan 2014)
  17. Ragnarök: Tanrıların Alacakaranlığı - A. S. Byatt (İthaki Yayınları, Haziran 2016)
  18. *The Song of King Gesar - Alai

Yani 18 kitabın 7’si hiç çevrilmemiş, 3’ünün de baskısını bulmak mümkün değil. Bakalım Alfa kalanların hepsine el atacak mı?

2 Beğeni

Haberi nasıl okumuşsam siz zaten haber içerisinde yazmışsınız daha önceki baskıları. E-posta da şöyle bir cümle var.

serideki kitapların çoğunun yayın hakkı bizde. Hepsini sırayla basmayı planlıyoruz.

Çogu bizde diyor demek ki onlarda olmayanlar da var, bu durumda serideki kitapların hepsini basmayacaklar diye anlıyorum ben.

Benim tahminim çoğu bizde derken Sel’in, Doğan’ın ve İthaki’nin yayınladıklarını hariç tutuyorlar. Muhtemelen Turkuvaz’ın vaktiyle yayınladığı çevirilerin haklarını da aldılar, yani sırada Dehşet Miğferi ile Kız Erkekle Buluşur var. Sonrasında da kalanları çevirip yayınlarlar herhalde. Farklı farklı yayınevlerinden de olsa serinin tamamının Türkçeye çevrileceğini umuyorum.

2 Beğeni

Yeni kitap:

1 Beğeni

Şubattan beri yeni kitap çıktı mı?

Bu seride en son Dehşet Miğferi çıktı. Seride olan ama yeni kapakla basılmayan kitaplar var. Penelope, Mitlerin Kısa Tarihi gibi. Alfa bunları yeni kapakla basacaksa öyle almak daha mantıklı olabilir tabi.

Yeni kitaplardan bir haber var mı? Alfa devam edecek mi yeni kitaplara?

Bildiğim kadarıyla kendine ait bir konuları olmadığı için yeni kitapları bir de buraya ekleyelim.

3 Beğeni