Amber Yıllıkları - Roger Zelazny

Eskiden olsaydı karışabilirdi ama artık karıştırmıyorum ve hepsinden de keyif alabiliyorum. Hele ki vasat bir kitap girerse araya uzun serilerin kıymetini daha iyi anlıyor insan. Diğer açıdan içimden o anda falanca kitabını okumak gelirde okuyamazsam bu sefer okuduğum şeye adapte olamadığım için keyif alamıyorum. Hatta bazen bir kitabı okurken yahu acaba şimdi filanca ne yapıyordur diye ikisini bir okuduğum da olur. Herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Çok garip kitaplar okuyan insanım. Bu tarz seriler yerine genç seriler de okuduğum için tek karakter üzerine yürütülen kitaplardan da keyif alıyorum. Amber de sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Son olarak her serinin ilk kitabı bana zor gelir. Alışmak hep zaman alır. Okuyunca yorumlarımı ileteceğim inşallah.

1 Beğeni

Ben sadece sizin için söyledim eğer yapabileceğinizi düşünüyorsanız bir şey diyemem. Ben isimleri cok unutan çabuk karıştıran biriyimdir belki benden kaynaklı bir sorundur.

Amber yıllıklar zor gelmeyecektir en azından gelse bile diğer kitaplara nazaran daha az zor geleceğine eminim. Ölmez de sağ kalırsak yorumlarınızı merak ediyorum.

Bu seri yeniden basılırsa ben de okumayı düşünüyorum. Umarım basılır.

1 Beğeni

Bu yıl içerisinde tekrar basılacağını söylediler.

ben dün amerika’dan The Great Book of Amber’i getirttim. 10 kitap bir arada. Daha önce türkçesini okumuştum ama çeviri çok kötüydü. talep eden olursa bitirince kargolarım.

1 Beğeni

Biz yıllandık Amber Yıllıkları gelmedi daha. Gözümüz yollarda baka kaldık.

3 Beğeni

Harbiden noldu o iş ya @irbis

Bayağı yükseldim umarım yeniden basılır.

1 Beğeni

Basılır elbet bir gün. :slightly_smiling_face: Yukarı taşıyalım konuyu :grin:

4 Beğeni

Zebramo"da gezerken gördum.Sifir jelatin"de demiş.Alacak varsa baksin.
Zebramo

Bende sadece 5. kitap eksik :frowning:

1 Beğeni

2020 de gel ne olur… :sweat_smile:

3 Beğeni

İnternet’ten ilk kitabın PDF’ini buldum ve okumaya başladım ama yanlış kitap olduğunu düşünüp şüpheye düştüm. Sandığım fantastik ortamı henüz yakalayamadım. Lütfen okuyan arkadaşlar yardımcı olsun. Biraz epik, ortaçağda geçen bir şeyler arıyordum. Az da olsa bana bunu vermeyecek mi? Yoksa kitap Çavdar Tarlasında Çocuklar kıvamında ilerliyor ve buna 10 kitap dayanabileceğimi sanmıyorum.

Şu sıralar kız kardeşi Flora’nın evinde, adını da yeni öğrendi zaten. Evde yalnız. Kütüphanede bir şeyler bulmayı umuyor.

Kitap tamamen fantastik değil, bilim kurgu ögeleri de mevcut. İlk kitabın ortalarından sonra istediğiniz kıvama geliyor. En azından ilk kitabı bitirmeden seriyi bırakmayın.

1 Beğeni

Tam olarak hatırlamıyorum ama heralde bi 15 sene önce okudum. Kötü bir seri asla değil ama benim ilk 10 sıralamama giremez. 7/10 puan vermiştim zamanında. Bir de ilk kitap nedense çok kalın, diğerleri masal kitabı gibi ince :slight_smile:

Baskısı olmadığı için sanırım son mesaj üzerinden bir hayli zaman geçmiş. O bakımdan ‘hortlatma’ için şimdiden özür :slight_smile:

Uzun zamandır fantastik okumadığımı fark ettim. Aynı zamanda seri okuma isteği de var.
Dolayısıyla acaba ikisini birleştirip Amber Yıllıkları’na başlasam diyorum.
Forumda ilgili mesajları okudum, fantastik dışında bilimkurgu ögeleri de barındırıyor sanırım.
Zaman Çarkı serisine henüz başlamayı düşünmüyorum, gözüm korkuyor biraz onun için sürekli erteliyorum.
Bu seriye başlamak için biraz güzellemeye ihtiyacım var. :grin:
(epub olarak okuyacağım o yüzden serinin tamamı var)

Oku gitsin. Kitaplar kısacık zaten. 1000 sayfa ile 5 kitap bitiyor. Farklı bir seridir

Seri ile ilgili bir gelişme var mı? 2.el almak istemiyorum kitaplar çok yıpranmış oluyor ve ne zaman 2.el seri alsam yeni baskıları çıkıyor. Sırf bu yüzden bir türlü temin edemedim bu seriyi.

1 Beğeni

Ben baskısı olmadığı için epub olarak temin ettim, seriyi bugün basmaya kalksınlar 3 senede anca tamamlanır.

1 Beğeni

Epub kolay da baskılı olması önceliğim her zaman. Ama dediğiniz gibi bugün başlasalar ne zaman biter Allah bilir.

1 Beğeni

Emre Bey, seriyi yenilemeyi düşündüklerini söyledi. Fakat programları çok dolu. Daha zamanı var.