Amigurumi Hobi

Amigurumi örgü oyuncak demektir. Doğal ve sağlıklı olduğu için son yıllarda popüler hale gelmiştir. Başlarda gözüm korksa da denemeye karar verdim ve kursuna gittim. Biraz sabır gerektirse de kısa sürede öğreniliyor. İnternette sayısız tarif de bulunuyor.
Benim için eğlenceli bir hobi. Bittiği anda ortaya çıkan şey beni çok mutlu ediyor. Kendime sakladıklarımın dışındakileri arkadaşlara akrabalara dağıttım. Vaktim olsaydı satış işine de girmek istiyordum.
Amiguruminin maliyeti çok değil. Oyuncağın ebatına ve kullanılan malzemeye göre 20 40 tl civarı tutabilir. Ancak yapımı zahmetli ve çoğu kişi de satın almak için fiyatları yüksek bulabiliyor. El emeği olduğunu ve sağlıklı ürünlerden yapıldığını unutmamak gerekir.

Bazı örnekleri paylaşmak istiyorum. İnsanların hayal gücüne hayran kalmamak elde değil.

images%20(3)
indir

Bunlar da benim ördüklerim. :slight_smile:

16 Beğeni

Çok şirin olmuşlar, elinize sağlık. Keşke ben de örgüden anlayabilseydim. :sweat_smile:

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Ben de hiç anlamazdım ama 2 günde öğreniyor insan. Tığı bile doğru tutamıyordum. Kurstakilere bunu nasıl tutacağım diye sorduğum olmuştu. :smile:

2 Beğeni

Çok sevimli olmuş hepsi :heart_eyes: Kış mevsiminde ben de sarmıştım baya. Instragramdan, youtubedan baka baka öğrendim . Görünce şimdi tekrar heveslendim. Malum sonbahar da geldi belki yeniden yaparım birşeyler.
Bunlar da benimkilerden bazıları;

10 Beğeni

Sizinkiler de çok güzelmiş, emeğinize sağlık. Bir başlayınca bırakması zor oluyor, uzun kış gecelerinde. :slight_smile:

3 Beğeni

Çok şekermiş bunlar :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

2 Beğeni

Japon yazar başlığı sanıp girdim…

5 Beğeni

@Rena Teşekkürler, yapması da eğlenceli. :slight_smile:
@aeglos Amigurumi, Japonca bir kelime zaten. Oradan çağrışım yapmış olabilir. :smiley:

3 Beğeni

Benim hanımda merak sardı, buda ilk eseri.

5 Beğeni

İlk kez olmasına rağmen çok güzel olmuş, özellikle elbisesi. :slight_smile:

2 Beğeni

Aslında ben de böyle bir şeyler yaparım ama kuklalar değil, çiçekler, çoraplar,ş apkalar, atkılar falan örerim. Fotoğraflarını yüklemeyi çok isterdim ama şu an ( @Agape :rofl:) yanımda değiller. Açıkcası başkalarına hediye ettim. Ördüklerimi nadiren kendime saklarım. Hep hediye ederim.

Doğru yazmış mıyım? :rofl: :rofl: :rofl: ( Neden bilmiyorum şu emojileri kullanırkan üçer-üçer kullanıyorum :thinking: :thinking: :thinking: :joy: :joy: :joy: )

2 Beğeni

Doğru yazmışsınız. :slight_smile: Bu arada gerçekten güzel bir hobiymiş.

2 Beğeni

Örgü örmek mi, emojiler mi? :joy: :joy: :joy:

Emojiler pek hobiye girmiyor sanki ama. :joy: :joy: :joy:

1 Beğeni

Ama her kes aynı emojiyi 3 defa kullanmaz. 1 :rofl: 2 :rofl: 3 :rofl:

:joy: :joy: :joy:

2 Beğeni

Tarz sahibisiniz o zaman. :joy: :smiley:

2 Beğeni

Orasını bilmem ama el alışkanlığı mı nedir 3 kere tıklıyorum emojilere :smiley: :smiley: :smiley:

1 Beğeni

Bir edi ile büdü bırakalım buraya.
Corona günlerinde hatun boş durmuyor.

9 Beğeni

Herkesin emeğine sağlık çok güzeller. Bunların şifrelerinin ücretsiz olarak paylaşıldığı yerler var mı? İnstagramda biraz baktım da herkes şifre için ücret talep ediyor :roll_eyes:

Pinterest’i deneyebilirsiniz. Orada birçok ücretsiz tarif bulabilirsiniz. Annem genelde oradan buluyor ama bazen farklı dillerde olabiliyor.

1 Beğeni