Angel Beats! Animesinde Geçen Girls Dead Monster (GirlDemo) Grubunun Müzikleri

Merhaba arkadaşlar. Animede geçen Girls Dead Monster grubunun müzikleri hakkında bir yazı yazmak istedim. Bu grubun animede 4 müziği geçerken, anime bittikten sonra 16 tane daha müziği çıktı. :slight_smile:

Öncelikle izlemeyenler için anime tanıtımı yapmak istiyorum.

tenor
Angel Beats!

Bölüm sayısı: 13 bölüm + 2 ova

Türü: Aksiyon, Dram, Komedi, Doğaüstü, Okul

Konusu: Ölümden sonraki hayatta geçen hikâyede, makul olmayan hayatlar sürmek zorunda kalan insanlar, öldükleri zaman kaderleri yüzünden Tanrı’ya isyan ederler. Yurippe adlı bir kız tarafından yönetilen isyancıların hepsi SSS’e (Shinda Sekai Sensen/Dead World Battlefront) aittir ve Tanrı’ya isyanlarında meleklere karşı olan savaşları anlatılır.

Konusu çok ilginç görünüyor ama konuyu ve mantığını düşünmeden aksiyon ve komedinin keyfini çıkararak izleyin derim. Bölümler ilerledikçe dram da hissedeceksiniz…

Şimdi de seiyuu kadrosundan bahsedelim biraz. Melek karakterini seslendiren kişi Kana Hanazawa. Kana Hanazawa’yı Steins Gate’de Mayuri, 3 gatsu no lion’da Hina, Shinsekai Yori’de Maria, Durarara!!‘da Anri, Kotonoha no Niwa‘da Yukino, Nisekoi‘de Onodera, Psycho-Pass‘da Akane ve Zetsuen no Tempest’te Aika karakterlerinden tanıyoruz. İsyancıların lideri Yuri Nakamura’yı seslendiren kişi Harumi Sakurai, Yui’yi ise Eri Kitamura seslendiriyor. Onun en bilinen işleri arasında ise Fairy Tail‘de Cana ve Aquarius var. Otonashi’yi seslendiren kişi Hiroshi Kamiya. Onu Shingeki no Kyojin‘de Levi, Durara!!'da İzaya karakterlerinden tanıyoruz. Girls Dead Monster grubunun vokalisti Masami Iwasawa’yı ise Beelzebub‘daki bebek şeytan kral Beelzebub IV, Hunter x Hunter’da Kurapika, Sword Art Online II’de Asada Shino, Durarara!!‘daki Celty ve Zetsuen no Tempest’te Hakaze Kusaribe karakterlerini canlandıran Miyuki Sawashiro seslendiriyor. Gördüğünüz gibi ekip baya sağlam. Şahsen ben Kana Hanazawa ve Hiroshi Kamiya’nın birlikte olduğu bir animenin kötü olmasını beklemem.

Animenin opening ve ending müzikleri de çok güzel. Full versiyonlarını buraya ekliyorum.

My Soul Your Beats (Lia)

Brave Song

Sadece 4. bölümde opening müziğini farklı biri söylüyor: Lisa :grin:

My Soul Your Beats Lisa versiyon

1. Bölüm ve 13. Bölümde ending müzikleri aynı müzik ama farklı kişiler tarafından söylenmiş. Buraya 10. Bölümdeki Lisa’nın söylediğini alıyorum.

Ichiban no Takaramono Türkçe Altyazılı
(My Most Precious Treasure)

Girls Dead Monster öbür dünyada ilk kez müziği saf bir şekilde yeniden keşfeden Masami Iwasawa ve Hisako tarafından kuruldu. Hem Iwasawa hem de Hisako’nun yaşamları boyunca müzikle ilgili sorunları vardı. (Iwasawa, ailesinin sürekli kavga etmelerinden kaçmak için müziğe döndü, Hisako bir arkadaşının ölümünden sonra asla bir enstrüman çalmama sözü verdi) Ancak sonunda geri yüklenen tutkularını benimsemeye karar verdiler: müzik. Sonunda okul saatlerinde bile müzik çalmaya başladılar ve müzikleri okul boyunca ünlendi.

İkiliye yakın zamanda grubun basçısı Shiori Sekine ve davulcusu olan Miyuki Irie de katıldı.

Üyeleri

Masami Iwasawa (vokalist ve gitarist)

Hisako (gitarist)

Shiori Sekine (basçı)

Miyuki Irie (davulcu)

Yui (Asistan, Iwasawa’nın gitmesinden sonra baş vokalist ve ritim gitaristi oldu)

1. Bölümde geçen Crow Song Türkçe altyazılı

3. Bölümde geçen Iwasawa’nın solo şarkısı My Song Türkçe altyazılı

3. Bölümde geçen Alchemy

5. Bölümde geçen Thousand Enemies (Yui’nin ilk performansı ve Iwasawa’nın son yazdığı şarkı)

Diğer Şarkılar

1. Little Brave
  1. Highest Life
  1. Rain Song
  1. Shine Days
  1. Answer Song
  1. 23:50
  1. Run With Wolves (1. Ova ending müziği)
  1. Morning Dreamer
  1. Last Song
  1. God Bless You
  1. Hot Meal (Another ‘Thousand Enemies’)
  1. My Soul Your Beats duet (Lisa ve Lia)
  1. Storm Song
  1. Day Game
  1. Million Star
  1. Hungry Song

Ek Bilgiler

Marina ve Lisa, GirlDeMo şarkılarını söyleyenlerdi.

Iwasawa = Marina

Yui = Lisa

Yani aslında animede konuşma sesleri ile şarkı sesleri farklı :slight_smile:

Kaynak

Fandom Wiki

3 Beğeni