Anime İzlemenin 11 Aşaması

Anime izlemeyi seviyoruz, evet. Farkında mısınız bilmem ama her yeni seriye başladığımızda birkaç aşamadan geçiyoruz. Kabul edelim ya da etmeyelim her seride de bu aşamalar aynı oluyor. Bir nevi kısır döngü sanki. İşte her seride başa sardığımız, bozuk plak gibi tekrarladığımız, anime izlerken geçtiğimiz 11 aşama;
1 – Seçenekler arasında kaybolmak
1

Bir seriyi yeni bitirdiniz ve başka bir seri izlemeye hazırsınız, peki ne izleyecekseniz? Özellikle beklediğiniz bir yapım da yoksa “şunu izlerim” dediğiniz birçok yapım olduğuna eminim. Evet, hepimiz öyleyiz.

2 – Saatler süren seçim sürecinden sonra bir anime seçebilmiş olmanın verdiği haklı gurur

Özellikle başarılı bir seri seçilmişse birkaç bölüm sonra daha da keyifli olur anime.

3 – Jenerikle -müziklerle- bütünleşmek
anime-openings
Evet çoğumuz Japonca bilmiyoruz ama bu serinin jeneriğini mırıldanmaya çalışmamıza engel olmuyor tabi. OST’leri de unutmayalım, onlar da fazlasıyla hatırlanır oluyorlar sağolsunlar.

4 – Ve artık yeni bir kahramanın var!
tumblr_inline_n7lfwvhiRR1qawzzr
Birkaç bölüm sonra bir karakteri diğerlerinden daha çok benimsediğimiz konusunda hemfikiriz değil mi? Tamam hemen aşık oluyoruz demiyorum -ki bunlar da olmuyor değil- ama o karakterin “yerinin ayrı” olduğu da bir gerçek

5 – Gelsin masaüstü arka planları

Çok değil, bence ortalama beş-altı bölüm sonra masaüstü arka planları ya da telefon arka planları son izlediğimiz animeden oluyor. Deneyimle sabit.

6 – Ve seri hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olur
6
Sanki animenin kahramanı biziz ve onun çektiği her acıyı biz de çekiyoruz, seriyi bitirene kadar da böyleyiz, evet.

7 – Herkese seriden bahsetmek
73
Eh artık seri hayatımızın bir parçası olduğuna göre etrafımızdaki herkese de ondan bahsedebiliriz, ediyoruz da! Ben ediyorum yani.

8 – Tahminlerimiz çıkmadığında hissedilen hayal kırıklığı
8
Tahminlerimiz tuttuğunda ne kadar mutlu oluyorsak, tutmadığında da içimizi bir hüzün kaplıyor değil mi? Hayır, hesabını da soramıyoruz ki!

9 – Favori kahramanınız öldüğünde ağlamadıysan bizden değilsin!
9
Tamam belki biraz abarttım, ama favori karakterlerinden birisi öldüğünde senin de gözüne toz kaçıyor değil mi?

10 – Seri bittiğinde hissedilen buruk duygu
10
Böyle başarılı bir seriyi izlediğin için hissettiğin sevincin yanında seri bittiği için hissettiğin üzüntü eklenince buruk bir duygu ortaya çıkıyor, evet.

11 – Kasedi başa saralım
11
Seriyi bitirdin, şimdi 11 aşamaya -tekrar- baştan başlama vakti!

Kaynak

3 Beğeni