Anime/Manga Dünyasının En'leri

4339-0-ccedffc0a2997388bd1b480c0d206155

Anime dünyası öyle geniş ki herkesin seveceği anime, herkesin seveceği bir dünya var. Dünyadan dünyaya gezmesi de ayrı keyifli bence. Herkesin en sevdiği anime farklıdır. Kimi kendinden parça içeren animeleri sever. Kimi ise hayalini kurduğu şeyleri yaşayan karakterlerin olduğu animeleri sever. Kimi dövüş sahnelerine göre en iyi animeyi seçer. Kimi için dram olsun taştan olsun anlayışı vardır. Kimi de yukarıdaki gif’e ait anime olan Cowboy Bebop gibi samimi animeleri sever. En iyi anime ve en sevdiğin anime konusu da kimine göre aynı iken kimine göre değişebilir. Bu sorular çok fazla öznel olur. Ben de merak ettim. Bu sorulara kimler, neye göre cevap verecek?

Önce ben başlıyorum. Kendime göre soruları belirledim ama daha fazla soru cevap eklemek serbest.

En sevdiğim anime
Tek bir anime söylemek zor olsa da Shingeki no Kyojin diyorum.

En iyi olduğunu düşündüğüm anime
Bence kesinlikle monster animesi bu soru için var.

En sevdiğim karakterin olduğu anime
Söylememe gerek yok belki ama Fate/Zero tabii ki.

En çok güldüğüm anime
Hmm. Biraz düşündüm de sanırım Kaguya-sama diyeceğim ama seçenek çok.

En çok ağladığım/duygulandığım anime
Bu soru çok zor. Hangi birini sayayım? Aklıma ilk gelenleri söylemek istiyorum. Aslında çok var ama. Violet Evergarden ve Shigatsu wa Kimi no Uso.

25-0-fb9e798e8fed233e7aec295dae4b6875

Ekleme: İstek üzerine başlığa manga da ekledim ama pek manga geçmişim olmadığı için benim yazacak bir şeyim yok. Top sizde.

4 Beğeni

En sevdiğim anime tabii ki Gj-bu.

En iyi olduğunu düşündüğüme ise bir cevap veremem çünkü o kadar fazla anime izledim ki hepsi belli noktalarda birbirini geçiyor illa. O yüzden seçemiyorum.

Güldüğüm anime de aslında aynı şekilde. Komedi animelerini sevdiğim için normal animelerde ki hafif komediler bile güldürebiliyor beni. Aklıma gelen klasik cevabım olarak danshi koukousei ve d-frag diyim bunada yine. Geçen gün bitirdigim bimbougami ga! da bu listeye girmeyi hak ediyor artık bence. İlk izledigimde çok anime izlemediğim için bıraktığım bir anime idi ama 5 sene sonra tekrar izleyince kahkahadan öldüğüm çok kısmı oldu. :smiley:

En çok ağladığım anime ve en sevdiğim karakterin olduğu anime için cevaplarım kesin ama Allahtan. :smiley:

En sevdiğim karakterin olduğu anime Gj-bu Kirara karakteri.

En çok ağladım ise tartışmasız ano hana. Sırf ending müziğine bile en az elli kere ağlamışımdır. -Ki kendisini de 30 kere filan tekrar izlemiştim zaten.-

Clannad diye bir gerçekte var tabii ama ano hana bir başka harap etmişti beni.

3 Beğeni

En sevdiğim anime
Seri: Ergo Proxy
Film: Akira

Seri: Shigurui
Film: Nausicaa

Seri: Slam Dunk - Hanamiçi

En çok güldüğüm anime
Seri: Dino Girl

Film: A Wishker Away

1 Beğeni

Herkesin izleyebileceği bir türde olması ve anlamlı bir konuyu ele almasından dolayı Koe no Katachi diyorum. Görselliği vb. de iyiydi. Pek eksik göremedim. Türlere göre değişir bence en iyiler genel anlamda bu kesin en iyisi diyebileceğim bir şey izlemedim ama aklıma gelen mesela
Karakter tasarımı açısından Evangelion’u kuvvetli buluyorum.
Görsellik açısından SayoAsa kadar iyi bir anime görmedim henüz. (Fate’ciler kızmasın izlemedim :smiley: )

Steins Gate - Okabe Rintarou

En çok güldüğüm anime
Tanaka kun wa itsumo kedaruge olabilir. Noucome’ de komikti ama anime genel anlamda kötüydü o yüzden onu yazsam mı emin olamadım.

Shigatsu wa Kimi no Uso.

1 Beğeni

Shigurui’nin çok iyi bir mangası var da animesi için en iyi düşünen olması garip geldi. Çünkü ağır işleyen ve eksik kalan bir hikayesi var. Manganın tamamı işlense olabilirdi.

1 Beğeni

En sevdiğim: 3-gatsu no Lion

En iyi olduğunu düşündüğüm: Sangatsu no Lion, Caponlardan çıkma en gallavi iş ok.

En çok güldüğüm anime: Saiki Kusuo

En çok ağladığım anime: Gintama/One Piece

1 Beğeni

En sevdiğim anime: Steins Gate

En iyi olduğunu düşündüğüm anime: Steins Gate

En çok ağladığım anime: Clannad After Story

En çok güldüğüm anime: Konosuba

En sevdiğim manga: Berserk

En iyi olduğunu düşündüğüm manga: 20th century boys

1 Beğeni

Sizin kadar anime izleyip manga okumamışımdır. O yüzden izlediğim en iyi anime olarak geçerli benim için. Ben o yavaş anlatımı seviyorum zaten.

2 Beğeni

Bu şu yatakta yatarken ölen kedisini arkasında hisseden kadının animesi mi? Bir ara çok gif’i dönüyordu da o geldi aklıma ismi görünce.

Ve bu animenin ikinci sezonu gelsin isterdim ya. Geçen ay izledim çok güzeldi.

2 Beğeni