Anime/Manga Dünyasının En'leri

4339-0-ccedffc0a2997388bd1b480c0d206155

Anime dünyası öyle geniş ki herkesin seveceği anime, herkesin seveceği bir dünya var. Dünyadan dünyaya gezmesi de ayrı keyifli bence. Herkesin en sevdiği anime farklıdır. Kimi kendinden parça içeren animeleri sever. Kimi ise hayalini kurduğu şeyleri yaşayan karakterlerin olduğu animeleri sever. Kimi dövüş sahnelerine göre en iyi animeyi seçer. Kimi için dram olsun taştan olsun anlayışı vardır. Kimi de yukarıdaki gif’e ait anime olan Cowboy Bebop gibi samimi animeleri sever. En iyi anime ve en sevdiğin anime konusu da kimine göre aynı iken kimine göre değişebilir. Bu sorular çok fazla öznel olur. Ben de merak ettim. Bu sorulara kimler, neye göre cevap verecek?

Önce ben başlıyorum. Kendime göre soruları belirledim ama daha fazla soru cevap eklemek serbest.

En sevdiğim anime
Tek bir anime söylemek zor olsa da Shingeki no Kyojin diyorum.

En iyi olduğunu düşündüğüm anime
Bence kesinlikle monster animesi bu soru için var.

En sevdiğim karakterin olduğu anime
Söylememe gerek yok belki ama Fate/Zero tabii ki.

En çok güldüğüm anime
Hmm. Biraz düşündüm de sanırım Kaguya-sama diyeceğim ama seçenek çok.

En çok ağladığım/duygulandığım anime
Bu soru çok zor. Hangi birini sayayım? Aklıma ilk gelenleri söylemek istiyorum. Aslında çok var ama. Violet Evergarden ve Shigatsu wa Kimi no Uso.

25-0-fb9e798e8fed233e7aec295dae4b6875

Ekleme: İstek üzerine başlığa manga da ekledim ama pek manga geçmişim olmadığı için benim yazacak bir şeyim yok. Top sizde.

2 Beğeni

En sevdiğim anime tabii ki Gj-bu.

En iyi olduğunu düşündüğüme ise bir cevap veremem çünkü o kadar fazla anime izledim ki hepsi belli noktalarda birbirini geçiyor illa. O yüzden seçemiyorum.

Güldüğüm anime de aslında aynı şekilde. Komedi animelerini sevdiğim için normal animelerde ki hafif komediler bile güldürebiliyor beni. Aklıma gelen klasik cevabım olarak danshi koukousei ve d-frag diyim bunada yine. Geçen gün bitirdigim bimbougami ga! da bu listeye girmeyi hak ediyor artık bence. İlk izledigimde çok anime izlemediğim için bıraktığım bir anime idi ama 5 sene sonra tekrar izleyince kahkahadan öldüğüm çok kısmı oldu. :smiley:

En çok ağladığım anime ve en sevdiğim karakterin olduğu anime için cevaplarım kesin ama Allahtan. :smiley:

En sevdiğim karakterin olduğu anime Gj-bu Kirara karakteri.

En çok ağladım ise tartışmasız ano hana. Sırf ending müziğine bile en az elli kere ağlamışımdır. -Ki kendisini de 30 kere filan tekrar izlemiştim zaten.-

Clannad diye bir gerçekte var tabii ama ano hana bir başka harap etmişti beni.

2 Beğeni

Güzel bir konu olmuş. Ortak zevkimiz olan kişileri de bulabiliriz bu sayede. Hatta bence bu soruların manga versiyonlarını da yapabiliriz. Ben kendi mesajıma ekleyeceğim, sen de uygun görürsen konu düzenlemesini yaparsın. :see_no_evil:

En sevdiğim anime
Natsume Yuujinchou diyeceğim buna. Kaostan uzak, ruhuma dinginlik veren, yeri geldiğinde duygusal, yeri geldiğinde eğlenceli bir anime çünkü. :relaxed:

En iyi olduğunu düşündüğüm anime
Shingeki no Kyoujin. Aslında Death Note da diyebilirdim ama malum kişinin ölümünden sonrasını beğenmiyorum ne yazık ki. SNK ise tam bir görsel şölen ve serinin evreni çok hoşuma gidiyor.

En sevdiğim karakterin olduğu anime
Bu en zor soru olabilir benim için, bir sürü 2D bebeğim var çünkü. :joy: Burada hakkımı serseri çocuğum Fushimi Saruhiko’dan yana kullanıyorum ve K Project diyorum.

En çok güldüğüm anime
Tabii ki Barakamon. Naru’nun Handa’yı çıldırtmaları favorim. :joy: :joy: :joy:

En çok ağladığım/duygulandığım anime
“Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue”
Bu animenin her ne kadar komik sahneleri olsa da bence hikayesi çok duygusaldı. Zaten kedi gördüm mü ağlayan bir insanım, tamamen kedi üzerine olan bir animeye ağlamamam tuhaf olurdu. :cry:
(Bir de “Kanojo to Kanojo no Neko: Everything Flows.” var. Bu anime değil, animecik desek daha doğru olur. 4 parça ama süreleriyle hepsi bir bölüm anime kadar bir şey. Bu da yine kediyle ilgili. İlgilenen olursa diye ekstra olarak belirtmek istedim.)

En sevdiğim manga
Burada hakkımı animeye uyarlanmamış bir seriden kullanarak Dengeki Daisy diyorum. Gelmiş geçmiş en güzel shoujo manga olabilir bence. Shoujo deyip geçmemek gerek ama, çünkü pek çok shoujodan oldukça farklı aslında. :ok_hand:

En iyi olduğunu düşündüğüm manga
Bu soruda fazla seçeneğim yok gibi hissediyorum. SNK derdim ama çizimleri açısından bakınca biraz eksik kalıyor. Death Note’u ise yukarıda dediğim sebepten ötürü seçesim gelmiyor. Galiba yine Dengeki Daisy diyeceğim o yüzden. :sweat_smile:

En sevdiğim karakterin olduğu manga
Hiiragi Shinya’dan dolayı Owari no Seraph diyorum buna. :face_with_hand_over_mouth:

En çok güldüğüm manga
Okuduğum mangalarda pek fazla güldüğümü hatırlamıyorum. Barakamon’un da bir iki bölümünü okuyup devam edemedim sonra. Hala beklemede duruyor. O yüzden onu da seçemem. Bu durumda komediyi en çok içeren Magi olabilir belki.

En çok ağladığım/duygulandığım manga
Mangalarda da pek ağladığım seri yok ama duygusal olarak Koe no Katachi sanırım.

1 Beğeni

Evet evet, o anime. :cry:

Ben de istiyorum devamını, mangası varmış sanırım. Devamı gelmezse mecbur ona başlayacağım artık. :sweat_smile:

Bu şu yatakta yatarken ölen kedisini arkasında hisseden kadının animesi mi? Bir ara çok gif’i dönüyordu da o geldi aklıma ismi görünce.

Ve bu animenin ikinci sezonu gelsin isterdim ya. Geçen ay izledim çok güzeldi.

1 Beğeni