Anime Önerileri

Psycho Pass ve Parasyte the Maxim animelerine izlemediyseniz bir şans verebilirsiniz

1 Beğeni

psycho pass mükemmel bir anime, izledim onu. Parasyte tam da izleyeyim diye düşündüğüm bir animeydi. İyi denk geldi. Tesadüf mü? Sanmıyorum :))

1 Beğeni

İyi günler.Size yapımlarımdan aşırı memnun kalacağınız bir yönetmen söyliyeyim ismi İSAO TAKAHATA.Kendisinin Tüm yapımlarını zevkle izleyebilirsiniz.Anladığım kadarıyla sizin zevkinize en uygun yönetmenlerden çünkü sanırım siz fantastik öğelerden uzak animeler seviyorsunuz bunu monster animesi gibi istemenizden çıkardım. İSAO TAKAHATA japonya’da saygıyla anılan birisi ülkemizde de çok sevilen heidi’nin yapımcısı.internet’te biraz araştırırsanız yapımlarına ulaşabilirsiniz.

Zankyou no Terror öneririm, pek aksiyon yok ama 11 bölüm zaten. Psikolojik, gerilim türünde.
+Shinichirō Watanabe.
Müziklerine de bitiyorum.

Zankyou no terror fena değildi :slight_smile: Zankyou no terror neden 11 bölüm?
Çünkü 12 öldü…

Shinichirō Watanabe bak bunu hiç duymadım bi bakayım…

1 Beğeni

Shinichiro Watanabe Zankyou no Terror’un yaratıcısı. Ek bilgi olarak yazmıştım.

anime ismi sandım :smiley:

Black lagoon ve gangsta

1 Beğeni

black lagoon güzeldi evet. Gangsta’yı yapan stüdyo manglobe iflas etti. Yani 2. sezon gelmeyecek. Yarım kalmış hikaye izlemeye değer mi emin değilim…

Black lagoondan daha fazla yarım değil, izlenebilir bence. :thinking:

black lagoon’un 2. sezonu var ovaları var yeterince tatmin edici bence :slight_smile: Neyse 12 bölüm zaten gangsta’ya bakayım ben. Sağol.

Ghost in the shell’i öneren olmamış galiba.Ben öneririm zamanında çıkıp başka bir sürü animeye örnek olmuş kült bir eserdir.

3 Beğeni

Ilgimi çekti bak, ben de 40 civarı anime izledim ve ilk beşe alacağım animelerden 3’ünü siz de almışsınız. Shinsekai Yori listemde henüz izlemedim, Sao’ya da sonraki sezonlarda hayal kırıklığı yaşarım diye hiç başlamadım (iyi mi ediyorum, kötü mü bilemedim).
Space Dandy ile ilgili hiçbir şey görmedim forumda bu beni şaşırttı, ben çok beğenmiştim. Bir de Shigatsu wa Kimi no Uso sevenlere Kimi no Suizou wo Tabetai adlı anime filmi önerebilirim (senaryo Shigatsu’dan epey etkilenmiş zaten, bu da A-1 in sanırım. Ama ben bunlara takılmam diyorsanız o hüzünlü havayı hafifçe tekrar hissedebilirsiniz.)

Soru: Melancholy of Haruhi Suzumiya izleyen varsa eğer, animeyi TV’ye çıkış sırasına göre izlememi mi, yoksa bölümleri 1,2,3 şeklinde normal sırayla izlememi mi önerir? Birkaç farklı izleme sıralaması var, ne yapacağıma karar veremedim bir türlü.

2 Beğeni

Sword Art Online ilk izlediğim anime olduğu için onunla ayrı bir duygusal bağım var :slight_smile: Dediğin gibi sonraki sezonlar kalitesi düşüyor. Ama ilk sezonu ve 2. sezonun başını seven kitle baya fazla. Yeni bölümleri çıksa yine de izlerim.

Shinsekai Yori ve Shigatsu wa kimi no uso animelerinin konuları çok iyi. İşlenişi ve konusu çok iyi olduğu için bence her anime severin izlemesi gereken animeler diye düşünüyorum.

Suzumiya izlemiştim daha önce. Nasıl olduysa 9 bölüm hem de. Öyle değişik bir şey ki 9 bölüm nasıl dayandım şaşırıyorum. Seveni olduğu gibi nefret edeni de bol bir anime olduğunu söyleyebilirim. Bilimkurgu için izleyeyim diyorsan hayal kırıklığına uğrarsın benden demesi. Komedisi de iğrenç gelmişti bana…

1 Beğeni

İlk izlemeni yerinde bir ayrı oluyor :grin: By yorumunuza dayanarak Sao’ya bir şans tanımaya karar verdim (peki sonradan çıkan ana seriden bağını koparmış olan hakkinda ne düşünüyorsunuz, adı gelmedi aklıma şimdi)

Shigatsu wa Kimi no Uso konusunda kesinlikle katılıyorum, Shinsekai Yori izleyince ona da bir yorum yaparım.
Suzumiyaya gelince, (öhöm) izlemeyi düşünüyorum, umarım düşüncelerim sizden farklı olur (özellikle bilim kurgu kısmı için dedim bunu).

Şuraya da öneri koyayım, Baccano izleyin millet. :grinning:

1 Beğeni

Sao’da ana seriye bağlıyım ben. Ana karakterleri olmayan, farklı bir konu işlenmiş diğer seriye bakmadım. Yorumları da pek iyi değildi zaten. Sao’yu seven zaten ana karakterleri sevdiği için izler :slight_smile:

Yorumunu bekliyorum o zaman :slight_smile:

Baccano bitince de Durarara o zaman :laughing:

1 Beğeni

1-Sword Art Online
2-Death Note (L her ne kadar Light Kira’dır dese de kimse inanmaz ve Near Light Kira’dır der ve herkes inanır. Yani, buraya kadar güzel animeydi.)
3-Charlotte

Battle Shounen izlemek isteyenler için kendi sıralamam.
-Naruto
-HxH (Hunter x Hunter)
-Bleach
-One Piece
Zaten bu 4 seriyi öyle bir ayda bitiremezsiniz.Tahmini hesaptan 2000+ bölüm yapıyor.

Attack on titan gibi bir anime dizi önerisine açığım.

1 Beğeni

Vazgeç bu sevdadan o zaman. :joy: Büyük ihtimal sen de bu animeyi erken izleyenler grubuna giriyorsun. Şahsen benim izlediğim 8. animeydi. Onun gibi animeler ararken yüksek beklenti içine girerek pek çok anime izledim ve hiçbirini beğenmedim. Bakış açımı değiştirdikten sonra tekrar animelerden zevk almaya başladım. :+1:

3 Beğeni