Anime ve Mangalarda En Sevdiğiniz İkililer

“Başlığa hazır olun
Hem de çifte başlığa
Rıhtımı durağanlıktan korumak için
Tüm üyeleri kendi semsiyemizin altina toplayana
Edebiyatı yıldızlara sıçratana kadar
Kayıp ! Rıhtım !
Rıhtım takımı her zaman ışık hızıyla hareket eder.
Ya teslim olun ya da Fantazyaya hazır olun!”

#Kitap sayfa sesi efekti#

Bizim en sayko ikilinin efsane girişkerini biraz araklayıp, biraz kırpıp, biraz renk katarak bize uyarladım. Bu başlıkta anime ve mangalarda karşılaşıp çok sevdiğimiz ikilileri paylaşıyoruz.

Benim favorim Baccano animesinden Isaac Dian ve Miria Harvent Bu iyi niyetli manyak ruh hastalarına hayran olmamak elde değil. İçlerinden ne geliyorsa onu yapıyor, tamamen eğlence için yaşıyorlar. Seride o saflıklarıyla son bölüme kadar hikaye içinde kalmalarıda beni ayrı koparmıştı.

Velhasıl kelam bu iki çatlak arasındaki uyum ve yaşadıkları hayata imrenmemek, bir beyaz yakanın tek bir kere bile yakıcam gemileri yerleşecem köye dememesi gibi bir şeydir. :Dd

Sıra sende rıhtım eminim vardır bir favori ikilin :))

9 Beğeni

Angel Beats
tumblr_omh40n3as21tmp0dno1_500

Zoro ve Sanji
En sağlam ikili :smiley: favorim bu sanırım
MELpWM

Akame ga Kill

Tatsumi ve Akame
Yine aklıma geldi :sleepy:
VioletGlassEquestrian-small

7 Beğeni

Zoro ve sanji salak ile avanak :Dd

1 Beğeni

Başlık harika, hemen birkaç tane ekleyim. :slight_smile:

Lee ve Gai Sensei (Naruto)
İkisi de çok çalışkan, hırslı ve bir o kadar da çılgın. :smiley:

unnamed%20(2)

Zabuza ve Haku (Naruto)
Şeytan Zabuza’ nın da kalbinin yumuşadığını gördük.
zabuza_e_haku_render_by_uchihasasukeneko-d4v0jin

İzaya ve Shizuo (Durarara)
Anime boyunca aşırı güçlü Shizuo ve zeki, sinsi İzaya’ nın kavgalarını izliyoruz. Hiç akıllanmıyor İzaya. :smiley:

images

9 Beğeni

Hunterxhunter Killua ve Gon en sevdiğim ikili

7 Beğeni

L ve Kira
image
Sora ve Shiro

Ciel Phantomhive ve Sebastian Michaelis

4 Beğeni

Tsubasa ve Wakabayashi benim favorim.
2. Shanks ve Luffy (Gerçi çok fazla yan yana görmedik.)
3. Ash ve Charizard (Pikachu’yu sevmiyorum… )

:smiley:

3 Beğeni

Chuuya ve Dazai
bf7faef403d5215c82c7b47cb8114ba4

Tek gecede düşman organizasyonu ortadan kaldırmalarıyla “Soukoku” (Double Black) olarak anılmaya başlayan ikili. Ayrıca birbirlerinden nefret ediyorlar (ki ben hiç inanmıyorum). Ama beni asıl cezbeden aralarındaki güvendir. Yansıttıkları o “öldüğümüzde aynı toprağın altında olacak olmamız bile canımı sıkıyor” enerjisine rağmen birbirlerine olan güvenleri çok etkileyici.

5 Beğeni

Tsubasayı kim yazar diye bekliyodum :Dd

1 Beğeni

En başta her zaman, Usagi ve Mamoru olacak sanırım.

Yukine&Yato&Hiyori

Bu üçlüyü birbirinden ayıramadığım için böyle attım. :sweat_smile:

Sebastian Michaelis ve Ciel Phantomhive, mangası özellikle favorimdir.

6 Beğeni

5 Beğeni

En sevdiğim çift, Minato ve Kushina (Naruto) :slight_smile:

unnamed
unnamed%20(1)

6 Beğeni

Tabiiiii kiiii Lovely Angels! Ee… çıkartamadınız mı? Hainler! İllaki o lakapla andıracaksınız, değil mi? Dirty Pair, işte! Dirty Pair!

Kei (kızıl kısa saçlı) ve Yuri (siyah uzun saçlı)

Boylarından büyük işler verildiği için çaresizce ellerinden geleni yapan ama patronlarına yaranamayan bu çifti seviyorum. Ahmaklıklarından değil, etraflarındaki olayların kontrolleri dışında gelişen hassas tabiatı sebebiyle işlerin sonu pek umulduğu gibi gitmez. Yoksa cin gibi ve becerikli mi beceriklidir kızlarımız. Hem, koca galakside onca gezegen varken, birkaçı kazara havaya uçmuş, lafı mı olur? Kızlarımızın hatırına, varsın hesaplanamaz sayıdan bir iki küsurat eksilsin; ne olacak, yani?!

Aslında ikilimiz lightnovel kahramanları. Yani romandan karakteri olarak yaratılmış, daha sonra anime karakterine dönüşmüşler. Lightnovellerdeki tasvirleri şöyle:

Durun! Bitmedi! Kızlarımıza ve ortaya çıkışlarına ilham olan iki de ablamız var. Serinin yaratıcısı Haruka Takachiho, Japon Kadın Güreşçiler gösterisini izlerken ikili takımlar halinde karşılaşmadaki Beauty Pair takımından ilham almış. İşte biricik ikilime ilham veren güreçşi ablalarımız:

2 Beğeni

image

Galaktik İmparatorluğun ikiz yıldızı Oskar von Reuenthal ve Wolfgang Mittermeyer. İki büyük taktisyen. Anime tarihindeki en parlak ikililerden. Aynı zamanda aynı zamanda yazılmış en iyi trajik arkadaşlık hikayelerinden biri.

5 Beğeni

Armored Trooper Votoms seriden hafızalara kazınmış iki çift gelsin!

Chirico ve Fyana

Onların ki zalim kaderin kavuşma ve saadet özlemiyle türküler yaktıran hikâyesi. Seri izlemişseniz, 83’teki tv serisin açılış ve kapanış parçaları ayrı bir anlam kazanır. Ki zaten, ikisinin sözleri de serinin yaratıcısı Ryousuke Takahashi’ye aittir.

Chirico, gerçeği arayacağım diye, bu parçada Fyana’ya sırt çevirir… Ama kapanış parçasında…

Öyle, gerçeğin peşinden gideyim dersen, arka bıraktığının özlemini çekersin işte, Chirico efendi!

Kır dizini, yeğ sevdiceğinin ordu istikakından toparlayıp pişirdiklerini :joy:

Armored_Trooper_Votoms_Chirico_ve_Fyana_01

Coconna ve Vanilla

Size de kakao ve vanilya çağrışımı yapmadı mı, bu çift? Aynen! Tesadüfte değil bu benzerlik;yönetmenimiz Ryousuke Takahashi, kako ile vanilaynın uyumundan ilhamla karakterleri isimlendirmiş. Yani çift olmaları kaçınılmaz. Bu fikrin de, yönetmenin bir önceki işi Dougram’daki kahve ve şeker birlikteliğinden geldiği kanaatindeyim. Tabii oradaki benzetme, her kesimden katılımı destekleyen politik sistem arayışıydı. Eh, katılım, birliktelik ve dirlik düzen gibi şeyler, bu çiftimizinki gibi ne kadar didişilip kavga edilse de bir arada yaşayabilmek demek, ne de olsa. Coconna ve Vanilla, sonu sözsüz mütabakata varan tartışmalarıyla örnek çifitimiz işte :sweat_smile: Genel döngüleri şu sırayla:
Armored_Trooper_Votoms_Coconna_ve_Vanilla_04
Armored_Trooper_Votoms_Coconna_ve_Vanilla_01
Armored_Trooper_Votoms_Coconna_ve_Vanilla_02
Armored_Trooper_Votoms_Coconna_ve_Vanilla_03
Armored_Trooper_Votoms_Coconna_ve_Vanilla_04
Tabii onları izlemesi zevkli ama öyle konuşmadan etmeden sonlanan itiş kakış ilişkilerini her çift kaldırmaz :sweat_smile:

Neyse efendim. Çiftlerimiz böyle işte:

3 Beğeni

Kamisama Hajimemashita animesinden, Nanami ve Tomoe!

image_561702140041355470093

Fairy Tail animesinden, Natsu ve Happy!

giphy

Kill la Kill animesinden, Matoi Ryuuko ve Mankanshoku Mako!

rjlaFeq

5 Beğeni

Barakamon-Handa ve naru

4 Beğeni

Önce Bleach’ten
Kurasaki İchigo ile Kuchiki Rukia
tumblr_4e897b82d8489bc58156af579c1bbfe9_bf759e41_400 154892 giphy
Urahara Kisuke ile Yoruichi Shihouin
W1a-Jc991lCLrDuURME2NTAlrsHvmExz1fqxjlZUqzOWnEYPH6Y72MLgAUTsiL7AL5PuPN_hguaSM0ETfmUQ9qtOrcEuni8DO_nhl1G8yXg87MkKvGKMNxvUQDJMi4n2

Captain Tsubasa’dan
Vazgeçilmezimiz Tsubasa Oozara ile Taro Misaki
1530480465_2

Basilisk’ten
Kouga Gennosuke ile Oboro

Dragon Ball’dan
Son Goku ile Vegeta

2 Beğeni

Şükürler olsun. Sonunda birini gördüm Ichigo ve Rukiayı öne koyan. Orhimecileri görmekten bıkmıştım🤭

Benim için öncelikle Soredemo sekaiwa utskushiiden
Nike ve Livius

3ZdKo1LbHLn4nQCPUNLR_30_fcf6af3f173298dd3846e829b76f8a64_image
Akatsuki no yonadan
Yona ve Hak

Haikyuudan
Hinata ve Kageyama

Veeee Kuroko no Basketten
Kuroko ve Kagami

3 Beğeni

Aslında Kurasaki-kun ile Orihime diye koysam mı diye içimden geçirmedim değil ama vazgeçtim sonradan. :rofl:

large

3 Beğeni