Ankara Kitap Fuarı

İndirim tatmin etmiyor, evet. Birde üstüne yol parası, giriş ücreti falan eklenince…

Fuarın çekici tek yönü var; atmosferi güzel.

Bende almamayı becerebilsem almazdım. Gidince tutamıyorum kendimi aç gibi saldırıyorum, o yüzden belli bir bütçe ile gidiyorum oraya ki iflas etmeyeyim :sweat_smile: Kendinizi tutup almamayı başarabildiğiniz için ayrıca tebrik ediyorum, internet daha iyi. İyi vakit geçirmişseniz zaten sıkıntı yok :blush:

3 Beğeni

Fuara bugün gittim. Yaklaşık olarak 4 yıldır fuara katılan birisi olarak fuar kalitesinin ve indirim oranlarının düşüşte olması dikkatimi çekti. Fuarda açılan stantların, kitap fiyatlarının sürekli olarak artıyor olması ve fuara katılan kitlenin yaş ortalamasının düşük olmasından dolayı, kitap yerine ayraç, poster ve buna benzer eşyaları satmaya başladıklarını fark ettim.

Tahmin ettiğim gibi kitap çeşitliliği ve fiyatlandırma internete göre oldukça düşük, sadece bazı çizgi romanlarda güzel indirim vardı. Kitabevlerinin temsilcilerinin sattıkları kitaplar hakkında daha fazla bilgisi olmasını isterdim, şu kitap varmı diye sorduğumda sadece gördükleriniz var onun dışında bir bilgim yok gibi bir cümle bence kitabevinin saygınlığını zedeleyen bir unsur.

günlük 150tl’ye tüm ürünlerine hakim insan bulmak zor olmalı bu zamanlarda :smiley:

1 Beğeni

21-30 Ekim arası kitap fuarı olacak sanıyorum.

1 Beğeni

Yarın Ankara Kitap Fuarı başlıyor mu? Yoksa ertelenme vs aldı mı? Bilgisi olan var mı?

İnternette 24 Şubat diye gözüküyor ama geri sayım diye bir sayaç yapmışlar onda da 3 gün kaldı diye gösteriyor. Emin değilim maalesef ben de.

1 Beğeni

Bende anlamadım. Fuar takvimi güncel değil ama sitelerinde 24 Şubat 5 Mart arası yazıyor :man_shrugging:

1 Beğeni

Çıkıp da ‘‘bu fuarda tüm kitabevleri kitaplarını internet fiyatları üzerinden satacak, indirimleri de o fiyatlar üzerinden olacak!’’ demedikleri sürece fuar sadece bir kelime artık.

İnstagram sayfalarını buldum. Deprem nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir demişler. Bunun yerine giriş ücretlerini vs depremzedelere bağışlasalar daha iyi olurmuş sanki.

1 Beğeni

Ben yalnızca sahaf stantları için uğrayacaktım nasılsa, fuarın geri kalanı hakkında pek bir beklentim yok. Ertelenmesi kabul edilebilir, lakin doğru düzgün bir açıklama yapılmış olsaydı muhakkak daha iyi olurdu. Yarın için bir miktar heyecanlıydım açıkçası…

1 Beğeni

Ankara iptal olmuş, üzdü. Ekim ayında olacakmış.

1 Beğeni

Eyvah, Malazan taklaya gelmez umarım. :smiley: Takvimini uzun süre ertelemişlerdi fuar fuar diye tutturarak.

1 Beğeni

Çok büyük şeyler olmazsa her sene 3 tane gelir gibi. Ne yazık ki çok büyük bir deprem yaşadık umarım etkilenmeyiz.

Deprem olmasaydı şimdiye 4. kitap çıkmış ya da çıkışa hazırlanıyordu bence. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba, fuara gitmeyi düşünüyorum ama bu hafta yoğun olduğum için biraz araya sıkıştıracağım. O yüzden gidenlerden fikir almak istedim. Çok uygun fiyatlara bir sürü kitap almak gibi bir beklentim yok. Ama genel olarak gidip gezmeye değer mi sizce? Keyifli zaman geçirebildiniz mi?

Sahaf kısmı neşeli, Bilgi ve Sel yayınları seçili kitapları 20-30 TL arası satıyor. Ben arkadaşımdan imza almak için gitmiştim.

1 Beğeni

Fuarda Onyx Boox standına rastladım.

Türkiye’ de renkli e-book readar olarak sadece Onyx Boox ve Pocketbook firmalarının ürünleri var. Alanda bir diğer başat Bigme fakat ülkemiz pazarına girmiş değil.

Çizgi roman okurluğundan dolayı renkli e-reader piyasasını 2021’ den beri takip ediyorum. İlk nesilden beri cihazlarını da edindim. Bu sene renklilerde150 ppi ve 10 inch cihazlar çıkmasıyla ikinci nesle erişti. Gazete renkleri tadında gayet iş görüyor. Artık 3.nesil Gallery 3 ekran teknolojisini görmek kaldı.

Ebook readerdan keyif alınır mı, renklisi ne düzeyde tatmin eder gibi soruları deyimleyebilmek adına gidip stantlarında ürünlerini incelmenizi öneririm.

Tdk ve Ttk %40 indirimliydi ama ilgimi çeken bir kitap görmediğim için orayı es geçtim. Onun dışında değişiklik olsun gideyim gezeyim demek için gidilir, yoksa internet indirimi daha iyi.

1 Beğeni

Fuarda hangi yazarlar var, takvimi filan nerede görebilirim? Bakındım da bir türlü bulamadım.

Edit: Buldum.

1 Beğeni

Cevaplarınız için teşekkür ederim, bir gidip göreyim o zaman. :slight_smile: @_OZ @MelihAntepli

1 Beğeni