Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

2013 yıllarında dsmart movie kanallarından birinde izlediğim bir filmdi, başroldeki adam kilisede düğün yaparken yakın arkadaşına sarılıyor ve birden dünyada sadece sarıldığı arkadaşı ile ikisi kalıyor, dönmenin yolunu arasalar da bulamıyorlar, birisi zaten dönmek istemiyor boş dünyanın tadını çıkarıyor,
bir sahnede hızlı yarış arabası sürerken karşılaştıklarını hatırlıyorum. yıllar sonra karşılaşıyorlar dünyada,
birisi zamanını dönmek ve geri dönmek istemeyen arkadaşını bulmak için harcamış oluyor, tam barışıyorlar derken sarılıyorlar ve tekrar düğün gününe dönüyorlar. filmin sonuna doğru bir sahnede de peşlerine düşen adamlardan kaçmak için çok yüksek bir yerden atlarken sarılıyorlar. Arkalarından koşan kötü adamlar da atlayıp yere çakılıyor 9 yıldır arıyorum bu filmi ve bulamıyorum lütfen yardım edin :slight_smile:

4 Beğeni

Arada bir aklıma düşen ama asla bulamadığım bir film var. Yanardağ patlaması ile ilgili. 2005’ten önce izlemiş olmam lazım. Bir kız çocuğu yanardağın patlayacağını önceden hissedip resimler yapıyordu bununla ilgili. Yanardağın patlayacağı yere gelen bir bilim adamı (? ) da halkı uyarmaya çalışıyor ama kimse inanmıyordu. Kızı buluyordu sonra. En son yanardağ patladığında meydanda kaçışıyordu herkes. Filmin geçtiği zaman ne çok moderndi ne de çok eski. Çok korktuğum ama yine de tekrar tekrar izlediğim bir filmdi. İnternette ne kadar yanardağ filmi varsa hepsine baktım ama kız çocuğunun resim yapmasını da içeren film bulamadım hiç. İki filmi karıştırıyor muyum acaba diyeceğim ama bağlantılı olduğuna eminim. Dün yine aklıma düştü, bu başlık aklıma geldi. Hiç umudum yok ama teşekkürler şimdiden. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

[https://g.co/kgs/gBgpPN]

2 Beğeni

Buydu galiba gerçekten, çok teşekkürler. Fragmanındaki sahneleri hatırlar gibi oldum. Sabah özellikle aklımda kalan sahneleri bulmak için filmi açıp bakacağım.
Aslında kendim araştırırken görmüştüm bunu ama artık aramaktan bunaldığım için çok irdelemeden geçmişim galiba. Siz diyince daha ayrıntılı bakabildim. Teşekkür ederim tekrardan. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Bein 'de başını izlediğim bir filmdi. Filmde adam psikoloğa karısıyla anılarını anlatıyor onu ne kadar üzdüğünü söylüyordu ,sonra hamile karısına otobüs çarptığı çıkıyor. Adam sonrasında psikoloğun odasında intihar ediyor. Kızı sağ kalmış babaannesi ve dedesi var bir süre sonra babanneside ölüyor dedesiyle büyüyen kızın gençliğini anlatıyordu sonra izlerim diye kapattım, sonrasinda da bulamadım.

1 Beğeni

Merhaba. Filmde bir zenci kadun doktor bir psikolojik deney yapmak ister. Bir hapishaneden en kötü, kurallara uymayan ve empati yeteneği olmayan 3 tane suçluyu seçer. Bu kişiler hastane bakım evi benzeri bir kuruma götürülür. bu kişiler hastalara bakar. aileleri hastaları terk etmiştir. hastalara yemek yedirme, tuvalete götürme, tuvalet sonrası hastayı temizleme, banyo yaptırma ve giydirme gibi temel ihtiyaçlarının yanında iskambil kağıdı oynatmak gibi hastayı oyalama ve eğlendirme görevleri verilir. ilk başta hastlara bakmak istemez. bunun yanında mizahi ve aykırı kişilikli hastaların suçlulara söylediği şakacı, mizahi ve bazen hakarete varan sözler suçluları çıldır6ır. şiddete başvurur. ama polisler tarafından ceza olarak dövülür. suçlular gündüzleri hastaların tekerlekli sendalyesinin, geceleri hastalarının yatağının demirine kelepçelenir. zamanla suçluların hastalara bakışı değişir. bakıcılar hastaları sevmeye ve günler geçtikçe bağlanmaya başlar filmin sonlarına doğru baş roldeki suçlu doktora aşık olur bir gün hasta bunu fark eder ve dalga geçer. bunun üzerine konu hastaya gelir. hastanın hiç duygusal ilişki kurmadığını öğrenen suçlu hastayı bakım evinden 1-2 günlüğüne çıkarmak ve gezdirmek ister. doktordan red cevabını alan suçlu gene çıldırır. doktoru ikna eder ve kaçak olarak hastayla dışarı çıkar. sonunda suçlu şartlı tahliye olur. doktor onu bakım işlerinde müdürlük görevi verir.

TV de izlemiştim ne zaman izlediğimi hatırlamıyorum ama filmden bir iki sahne hatırlıyorum izleyeniz varsa söylerse mutlu olurum

• bir tane çocuk uyurken bir tane adam çocuğun yanına ışınlanıp video oyunun daki karakteri soruyor ama o sıradada çocuğu ölümle tehdit ediyor çocuk da onun bir video oyunu olduğunu anlatmaya çalışıyor

• bu çocuk bir tür eski kilden yapılma bir kavanozdan geçerek bir yere ışınlanıyordu

• ve son olarak çocuk bir video oyunu yapıp satıyordu ve kazandığı (çeki,parayı) annesine vererek borçları ödüyordu

1 Beğeni

Çok önceden izledigim bir filmdi çizgi film gibiydi,bir çocugun babası postacı ve çocuguna ders vermek için onu çok uzaklara 1000 tane posta toplaması için gönderiyor 1000 posta yaparsa onun postacı olabilcegini söylüyor,ve çocuk zamanla insanlarla kaynaşıyor ve ordaki bir öğretmene aşık olup orda kalmak istiyor. çizgi film tarzıydı bilen varsa çok sevinirim

1 Beğeni

Filmin adı: Klaus
Netflix yapımı

1 Beğeni

Filmde lisede okuyan bir erkek öğrenci vardı. Bir anda zeki oluyordu. Her şeyi biliyordu. Hatta filmin sonunda okullar arası bilgi yarışmasına katılıyorlardı. Zeki olduğu için bu da katılmıştı. Bir soru soruldu. Sorunun cevabı Elma rakısı idi. Veya elma likörü de olabilir. İkisinden biri kesin.

Zeki öğrenci soruyu cevapladı. Elma rakısı veya elma likörü dedi. Bu cevap beyninde bir yeri tetikledi. Kelimeyi arka arkaya tekrarladı. Öğrenci normale döndü. Hatta peşinde bazı adamlar vardı.

Film pazar günü gündüz kuşağında oynadı. Ve 1980’li yıllarda oynadı. 1980’lerin sonları olabilir.

1 Beğeni

Elektrik çarpması sonrası bir anda zeki oluyordu

1 Beğeni

9 Beğeni

Yalovada birde kağıt fabrikası vardır.

5 Beğeni

Yıllar önce asya filmi olan ama tayvan mı yoksa kore m, tam olarak emin değilim ama bir korku filmini arıyorum.
Filmin konusu: birini öldürmek için büyü ile yılanlar ortaya çıkıyor
Filmde aklıma gelen sahne: Bir grup insan binada yılanlarla mahsur kalıyor, ve nereye ksçsalar heryerde yılanlar var ama o yılanlar sadece bir kişi arıyor ve o kişiyi bulana kadar herkesi sokarak öldürüyor, filmde ise birkaç kişi yılanlardan kaçarak asansöre sığınıyorlar ve yılanlar o adamı bulup öldürünce büyü tutyor ve yılanlar ortadan kayboluyor. böylece filmin Final sahnesi oluyor.

1 Beğeni

9 Beğeni

Heidi - Yüzük Kardeşliği

5 Beğeni

Merhaba, eskiden izlediğim bir filmi hatırlayamıyorum. Bir kazı yapılıyordu Mısırda galiba ve bu kazıda genç bir adam vardı kazıların mesajlar gönderdiğini söylüyordu. Bir kazıda sony handycam bulunuyordu ama var olandan farklı bir şekilde, o zamanlar nasıl bu teknoloji oluşmuş kullanım kitapçığını bile var diye insanları ikna etmeye çalışıyordu araştırılması için. Cep telefonu vs buluyorlardı. Mısır,kazı, handycam şeklinde arattığımda hiçbir sonuç alamadım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Filmi 2000lerin başında izlemiştim 2010 dan önce.

1 Beğeni

Mısır, kazı ve ileri teknoloji diyince aklıma Stargate geliyor nedense. Bakmanızda fayda var.

1 Beğeni

Das Jesus Video (The Hunt for the Hidden Relic) olabilir mi?

2 Beğeni

The Computer Wore Tennis Shoes (1969)

Bu da bahsettiğiniz sahne:

3 Beğeni