Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

@Sumram12 lütfen Türkçe kurallarına uygun olarak mesaj yazınız. Ayrıca aynı mesajı da sürekli olarak paylaşmayınız. Ana gönderiniz haricindeki aynı nitelikte olan gönderileriniz silinmiştir. Aynı şeyi yapmaya devam etmeniz sonucunda gerekli yaptırım uygulanacaktır.

2 Beğeni

Uzun zamandır hatırlamaya çalışıyorum. Filmde bir adam sürekli süikaste uğruyor ve hepsinden başarıyla kurtuluyor. Bu adama filmin bir yerinde bir çocuk “büyüyünce senin gibi olmak istiyorum” diyor ve adamda “benim gibi olmak istemezsin” diyor. Filmin sonunda arabanın kapısına açmak için anahtarı sokuyor ve uzaktan süikastcilerin olduğunu anladığı bir arabayı görüyor ve anlıyor ki yine bir süilast ama kahramanımız herşeyden çok sıkılmış ve malum final yapılmak zorunda, anahtarı çeviriyor ve ölüyor. Umarım biri hatırlayabilir.

1 Beğeni

Yaklaşık 2 yıldır arıyorum inşallah bilen biri çıkar. Filmin oyuncularını falan hatırlamıyorum ama bir grup insan bir evin içine hapsoluyordu. Bir yarışmaydı sanırım. Kazanana bir çanta dolusu para veriliyordu. Filmin sonunda evdeki herkes birbirini öldürüyordu tek 1 kişi kazanıyordu. O kişi kazanınca evin kapısı otomatik olarak açılıyordu, çocuk para dolu çantayı kapının önünden alıp evden çıkmak istiyordu. Fakat bir bakıyordu karşısında, elinde para dolu çanta olan birsürü insan var. Tıpkı kendisi gibi.
Yanlış hatırlamıyorsam bu insanlar bilgisayardaki bir mail aracılığıyla bu yarışmaya katılıyorlardı. İçlerinde polis vardı, orta yaşlı bir karı koca vardı, bir zenci vardı. Evin asma katında bir yemek masası vardı. Hatırladıklarım bunlar. Umarım bilen biri çıkar

1 Beğeni

Aradığınız film House of 9 mu?

1 Beğeni

Çocukken cine5’Te mi ne izlemiştim sanırım, çok uzun zamandır aramayı bıraktığımdan neredeyse hiçbir şey hatırlamıyorum ama aşağı yukarı şöyle hatırladıklarım:

-Bir tür yaratık vardı, akrebe benziyorlardı ve sayıları çoktu.

-Filmde birisi ileri yaş, biri genç erkek ve birde genç kadın ana karakter vardı.

-Filmin sonuna doğru polis vari kolluk kuvvetleri toplanıp bu yaratıklarla havalimanı gibi bir yerde büyük bir savaşa giriyordu. En net hatırladığım kısım burası, hazırlık safhası falan vardı.

1 Beğeni

Starship Troopers, Tremors Serisinden bir film ya da Predatör serisinin bir filmi olabilir.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim cevap için. Predatör olmayabilir çünkü onlara dair anılarım sağlam, diğer ikisine detaylı bakayım. Tremors hiç değil.

Aklıma geldi de birde yaratıkların basesini buldukları bir sahne vardı, binlerce yumurta görüyorlardı.

1 Beğeni

Alien serisi de olamaz o zaman. :joy: Çünkü buna benzer sahne vardı bu seride.

2 Beğeni

İlginçtir cam gibi hatırladığım bir sahne var, hiçte önemi yok filmin geneliyle alakalı.

Asyalı bir polis/asker kadın, minigun ayarlıyordu hareket sensörlü, avucuna işaretlenmiş lazerle hareket ettiriyordu savaştan önce hazırlık safhasında.

1 Beğeni

Maalesef benim aklıma başka bir film gelmiyor. :slight_smile:

l-starship-troopers-6999b816

Starship Troopers da elenmediyse hala umut var demektir.

3 Beğeni

Teşekkür ederim uğraştığınız için. Starship Troopers’e baktım, hep gündüz vakti, açık alanda geçiyor onun savaşları, aradığım filmde kapalı alan veya gece geçiyordu savaş.

1 Beğeni

l-starship-troopers-699bed1f

Buyurun bu da gece sahnelerinden biri. :joy: :joy: Zorluyor gibiyim ama bir ihtimal işte.

3 Beğeni

Tekrardan teşekkür ederim, şimdi Youtube’den açıp sahnelere baktım, benziyorlar ama değil eminim. :smiley:

2 Beğeni

Ben de sadece trt’nin olduğu yıllar televizyonda filmin bir reklamı/fragmanını hatırlıyorum. Ben bunu alien filminden bir sahne olarak kabul etmiştim o zamandan beri ama değil veya öyle bir sahne varsa bile silinmiş? Bir ameliyathane odasında çarşafın altında duran cansız bir beden var. Doktor tam neşteri vuracakken çarşaf havalanmaya başlıyor yavaşça (chestburster’ın göğüsten çıkması gibi) ve fragman orada bitiyor. Sanki şu logo çıkıyordu ama yanılıyor olabilirim.

2 Beğeni

Pek bir fikrim yok açıkçası. Film şirektine wikiden bakarak yaptığı filmlere göz atın en iyisi.

2 Beğeni

Onu denedim daha önce logo hafızada yanlış olabilir.

2 Beğeni

Arkadaşlar ben bir filmi arıyorum ama adını bilmiyorum
Sanırım komedi ve drama vardı
2 arkadaş buluşuyorlar ve şu zamana kadar evlenmezsek evlenelim diyorlar ve kız uzak ülkeye gidiyor oradan arkadaş ediniyor yıllar sonra döndüğünde o adam i buluyor (sanırım adam şefdi) ve adam nişanlı çıkıyor kadın vazgeçmiyor o da arkadaş edindiği adam i nişanlısı olarak tanıştırıyor (bir şeyler daha oluyor ama hatırlamıyorum ) sonunda adam nişanlısından ayrılıyor kadında edindiği arkadasini nişanlım diye yalan attığını söylüyor

1 Beğeni

Love Rosie? Bahsettiğiniz gibi gelişiyor bu filmde de olaylar.

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar, ben bir korku filmi arıyorum ama ismini hatırlamıyorum
film kısaca şöyle; Bir tane ölmüş adamı suya atıyorlar sonra o sudan kim içerse onun vücudundan yara çıkmaya başlıyor ve sonra zombi oluyor bu filmi hatırlayan var mı ?!

1 Beğeni

Merhaba Bende bir film arıyorum.
Evde yaşlı bir adam camdan caddeyi seyrediyor.Ve bir zenci çocukla arkadaşlık ediyor.Adamin dikkatimi çeken özelliği eve çorap sipariş veriyor çoraplarin sağ sol şeklinde olması.Ve adam çocuğa bir kısımda BMW çıkış hikayesi ve ableminin hikayesini anlatıyor.Ve çocuk adama yanlış hatırlamıyorsam şampiyon diye sesleniyor.Bayadir arıyorum bulamadım.

1 Beğeni