Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Merhabalar Bende yaklaşık 2 haftadır bir film üzerinde duruyorum fakat bulamadım kapak resmi gözümün önünde konuyuda hatırlıyorum ama bulamadım yardımlarınızı bekliyorum filmin konusu şu şekilde

Bir adam kamuflajlı bir şekilde ormanda bir kaç bayan ve erkekten oluşan bir grubu intikam amaçlı(sanırım oğlunun intikamını almak için)avlıyor ve bu adamın bir kaç tane eğitimli kurt köpeği var bir çeşit düdük çalıyor kurtları geri çağırmak için kurtlar gurubu bölüyorlar gerektiği yerde sadece korkutmak amaçlı gönderiyor gerektiği yerdede parçalatıyor adam ok ve yay kullanıyor(yanlış hatırlamıyorsam)son kalan kişiye kadar hepsini avlıyor film sanırım ormandan denize açılan bir kumsalda final yapıyordu ve aklımda fransız yapımı diye kaldı asıl üzerinde durduğum ve emin olduğum nokta adamın eğitimli kurtları var ve gece bu gruba karşı bu kurtları ıslığımsı bir düdük ile gönderip bir kaç defa bu düdüğü çalarakta geri çağırması yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

1 Beğeni

Bu film i çok iyi biliyorum çocukken izlemiştim ve piskolojimi bozmuştu konusunu devam ettirmem gerekir ise hava yolu ile insanlara enfekte olan bir uzaylı virüsüydü ve insanların alt bölgesinden yılan şeklinde çıkıyorlardı filmin ismi

Düş Kapanı - Dreamcatcher

1 Beğeni

Şu olabilir mi?

1 Beğeni

Teşekkürler film bu çok sağ ol. Benim de film hafızam çok iyi ben de bir kaç kişiye yardımcı olmaya çalışacağım konuları araştırıp. Tekrardan çok sağ ol.

1 Beğeni

Foruma sırf bu başlık için üye olan arkadaşların çoğu en uzun cümle kurma yarışına girmiş gibiler :slight_smile: Noktalama işaretleri falan hak getire…

7 Beğeni

O yüzden bu konuya hiç giresim yok. :joy:

2 Beğeni

Evet, ben de espriyle karışık takılayım dedim :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba tam net hatırlamıyorum ya Cd’den izlemiştim 90’larda o 2000’lerin başlarının filmi tam hatırlamıyorum ama bazı şeyler aklımda var bir tane kulübe var bu kulübenin etrafında zombiler geziyor başrol kızın saçları kahverengi veya siyahtı ve kısaydı kulübe de arkadaşları vardı zombileri öldürmeye çalışıyorlardı neyse zombiler bazı arkadaşlarını ele geçirip ısırdılar onlarda zombiye dönüştü sonra başrol kız sonradan öğrenmişti onun zombiye dönüştüğünü sanırım öldürmeye çalışmıştı orada öğrenmişti. Sonra sanırım arabaya atlayıp uzaklaştı oradan filmde gün doğuşunu göstermişti zombilerden kurtulmuştu galiba kasaba da sanırım sonunda dediğim gibi çok fazla hatırlamıyorum izleyen, hatırlayan varsa paylaşabilir mi?

1 Beğeni

Tüm zombi filmleri neredeyse böyle. Tavsiyem zombi filmleri listelerine göz atmak.

6 Beğeni

Harbi, yüzde 95 tüm zombi filmleri böyledir. :grin:

3 Beğeni

Şöyle benzer konulu bir film var ama tarihi 2016.

1 Beğeni

Ay vallahi bu. Ben yılı biraz sallamışım ama kendimden de çok emindim oysaki. Gerçekten çok teşekkür ederim.
Çok uzun zamandır arıyodum.Peki nasıl buldunuz yani izlemiş miydiniz yoksa herhangi bir yerden arattınız mı?

2 Beğeni

İzlememiştim, İngilizce anahtar kelimeler kullanarak aramayı denedim ve konusunu okuyunca bu olabilir diye düşündüm sadece. Sevindim doğru film olmasına :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Benimde yıllardır ismini hatırlayamadığım bir film var ve kafayı yemek üzereyim. Filmde bir katil var ve gece kızları öldürüyor aynı zamanda birde polis baba var ve bu polisin de kızı var ve tehdit altında o yüzden bu katili bulmaya çalışıyorlar film yeni değil 2018 den önce olduğuna eminim

1 Beğeni

Evet film bu. Çok teşekkür ederim ya çocukluktan aklımda kalmış ismini de hep korku kapanı diye hatırlardım demek ki sebebi buymuş :smiley:

1 Beğeni

Bu tuvalette oturan karakter sürekli ağzında kürdanla geziyordu değil mi? Hatta o sahnede kürdan kutusunu yere düşürüyordu. Ben de bu filmi arıyordum bir süredir. :joy: Aklımda bu sahne kalmış sadece. Rahatladım vallaha :rofl: :rofl:

1 Beğeni

Benim çocukken izlediğim bir film vardı. Filmden az şey hatırlamıyorum. Bilen çıkar mı bilmem.
Filmde kendi diyarlarından ayrılan ve geri dönmeye çalışan parmak boyunda insanlar vardı. Birkaç çocuk onlara yardım etmeye çalışıyordu. Bu insancıkları oyuncaak evlerinde barındırıyorlardı. Bir maket gemi alıyorlar ve denize açılmalarına yardım ediyorlardı. Giysilerinden anımsadığım kadarıyla ingiliz yapımı olarak aklımda kalmış. 1980 ile 1990 arasındaki yıllarda izlediğimi sanıyorum.
O kadar uzun zaman oldu ki dizi miydi film miydi tam hatırlamıyorum.

1 Beğeni

Merhaba. Dizisi de filmi de var, roman uyarlaması. Kuvvetle muhtemel budur.

yenisi: Die fantastische Welt der Borger (TV Movie 2011) - IMDb
kitap: The Borrowers - Wikipedia

2 Beğeni

Sağolasın. (Yirmi karakter. Gerekiyormuş)

1 Beğeni

Filmden tek hatırladığım, adamın birisi vardı ve o adamı çeşitli felsefe akımlarının tartışıldığı bir yere götürüyorlardı. Film miydi, roman mıydı bilemiyorum. :slight_smile:

1 Beğeni