Arkadaşlar Yardımınıza İhtiyacım Var

Merhaba arkadaşlar, sizi rahatsız ettiğimiz için üzgünüm. Ben Sağlık Bilimleri Üniversitesinde okuyorum. Şu an dekanlık bizi bu korona döneminde okula toplamaya çalışıyor. Kendileri biz okula gelince kaçıyorlar. Ama hepimizi damızlık gibi ortaya toplamak onlara mantıklı geliyor.

Sanırsın bu okumuş doktor meslekli insanlar koronaya karşı titriyorlar. Rektör televizyona çıkıp eğitim online olmalı diyor. Ama kendi okulunda eğitim yüz yüze olsun diye ısrar ediyor.

Arkadaşlar bu pandemi dönemi içerisinde yüz yüze yapılan ilk eğitim döneminde bizi zorla topladıklarında öğrenciler patır patır döküldü. Arkadaşlarım annelerine babalarına bile bulaştırmış virusu, çok kişi pozitif oldu. Okula bu durumu anlatmaya kalktığımızda bize sinir bozucu tepkiler veriyor, durumu görmemezlikten geliyorlar.

Dekanlıktaki görevli insanlar o kadar umursamaz ve kralcı ki bir kişi bile mağduriyetimizi farketmeye tenezzül etmiyor.

Şu an tek çaremiz sesimizi duyurmak. Okulla eski tecrübelerimizden bunun fayda edecebileceğini biliyoruz. Sizden de bana yardımcı olmanızı diliyorum.

Lütfen twitterda #sbuhamidiyetıpmagdur hashtag ini bu insanları etiketleyerek paylaşın.
Sesimizin duyulması lazım.
İnsanlar analarıyla babalarıyla beraber mağdur oluyor.
Bize yardımcı olun

#sbuhamidiyetıpmagdur
80 ilden Istanbul'a itina ile korona taşınır

— Orhan (@admanteppritp1) November 17, 2020

@RTErdogan
@yekta_sarac
@drfahrettinkoca
@profecetinkaya
@Cevdet_Erdol
@tipsbu

2 Beğeni

Desteğimiz tüm kalbimizle arkanızda. :slightly_smiling_face::heart:

1 Beğeni

Haber kanallarıyla da iletişime geçin bence özellikle Fox tv ile ilgilerini çekecektir bence.

2 Beğeni

Cimer’e şikayet edin. İl sağlık müdürlüğü, kaymakamlık, valilik, sağlık bakanlığı hatta iç işleri bakanlığına bildirin. Mutlaka geri dönüş olacaktır. Herkese geçmiş olsun.

3 Beğeni