Asla İzlemem Dediğin Bir Anime ve Nedeni?

Ya Japonlarda Age Gap aşırı normal karşılanıyor herhalde ya anladığım kadarıyla.Aşırı şekilde Homoseksüel ve Heteroseksüel ilişki mangaları ve animeleri var bu gibi bir durum olduğu.Ve genelde bir taraf yetişkin bile olmuyor şu örneklerde olduğu gibi.

1 Beğeni

Bence popüler olma sebebi normal anime sitelerinde bulunuyor olması idi. Birde dondurma olayının fena dalgaya vurulması. Kaç sene geçti üzerinden ama hala külah dondurma alınca arkadaşım ile direkt muhabbeti boku no picoya getiriyoruz. :smiley:

Abartısız senelerdir görmüyordum boku no pico önerildiğini ama bu aralar tekrar görmeye başladım bende. :smiley: Gerçi ben isteyerek anime ortamından uzaklaşıp sadece izlemeye yoğunlaştığımdan da görmemiş olabilirim. Malum anime kitlelerinin büyük çoğunluğu aşırı toxic ve bir raddede artık katlanmayı bırakıp hepsinden uzaklaşmayı seçmiştim. Bu aralar tekrar bazı anime sayfalarını filan takip etmemle tekrar pico muhabbetini görmeye başladım.

2 Beğeni

Yosuga no Sora, Koi Kaze, Seitoukai Yakuindomo, Blend S, B Gata H Kei, Rental Girlfriend ve benzeri gibi düzinelerce seri ile aile ahlakımız ve toplum değerlerimize adeta savaş açan 70’ler dönemi Anime’lere lanet ederim!

2 Beğeni

İkisini de izlemiştim,Koi Kaze yine biraz daha sempatik kalırken Yosuga No Sara bayağı ensest konulu film gibi bir şey.

2 Beğeni

Benim de Naruto, Fairy Tail ve One Piece gibi uzun serileri izlemek hakkında şüphelerim vardı hep ama bunu Naruto ile kırmıştım. Bir başlayınca devamı geliyor. One Piece ve Fairy Tail’in mangalırını okuyorum, sanırım bir ara animelerine geçeceğim. Artık ömrümün sonuna doğru bitiririm bu serileri. :smiley_cat:

1 Beğeni

Mangasını bilmem ama bence animesi zaman kaybı.

2 Beğeni

Bir Anime eger hikayesini maksimum 100 kusur bölümde anlatamadiysa bence vakit kaybıdır.

4 Beğeni

Biraz da uyarlandığı esere bağlı.Çoğu zaten mangalardan uyarlanıyor ve aşırı uzun mangalar var.Her volume’de tabi ki önemli bir şey olmuyor ama birinde olmuyorsa diğerinde oluyor hatta bazı mangalarda açıklanmayan olaylar oluyor animede onu da ekliyorlar.Öyle öyle yüzlerce bölüm geçiyor.

1 Beğeni

Black clover en son final vermişti diye hatırlıyorum. Anime ilerleyen yerlerde düzeldi mi? Yuno ve Asta hakkında çıkan şeyler daha ilk bölümden tahmin ettiğim şeylerdi ve arada resimlerine denk gelip yine izlesem mi diye kendimi kandırmaya çalışıyorum. Izleyen birisi aydınlatabilir mi acep? En azından leş ötesi dövüşleri ve animasyonları düzeliyor mu animenin? En son Asta beyblade gibi dönerken ekranda kesik izleri çıkıyordu ve buna dövüş diyorlardı xd Dayanamayıp bırakmıştım orada.

Bu arada bu başlığa yazma sebebim eğer düzelmedi ise şu an asla izlemeyeceğim animeler listesinin başlarında.

1 Beğeni

Ben izlemedim ama yabancı Mangatuberların hepsi Black Clover’a gelince iş mangaya devam etmek en iyi seçenek şu raddede tarzı laflar ediyorlar ve çoğu oradan devam ediyor.Tabi izlemiş biri daha düzgün bir cevap verirse daha iyi olabilir.

1 Beğeni

Sanırım baya geç gelmişim ama yinede yazayım dedim. Eachi ve harem animelerini sevmiyorum.

Tamamen ecchi ve haremden oluşan boş ergen serilerini izlemem.

2 Beğeni

Aot (Mappa’nın yaptığı kısımlar) mangayı bittirdikten sonra kimsenin o korkunç sona 3DCG’ya katlanmaması gerektiğini düşünüyorum. Hatta bu sonla bu seriyi kimsenin izlememesi gerektiğini düşünüyorum.

Anilist’te komedi animelerinin taglarında Slapstick veya Surreal Comedy yazıyorsa artık izlemiyorum, bunları sevmediğimi daha doğrusu bu şekilde adlandırıldıklarını ve benim kaçınmam gerektiğini yeni fark ettim.
Slapstick: Beceriksiz eylemlere ve utanç verici olaylara dayanan komedi.
Surreal Comedy: Akıl yürütmeye meydan okuyan, mantıksız anlara neden olan komedi.

Bundan dolayı, Gintama’yı da uzun arcların parçası olmayan bazı bölümleri atlayarak izlemiştim ve “Shogun Assassination Arc” gibi battle shounen yönüyle öne çıkan arcları ve karakterlerini sevdiğim için seriyi bir şekilde bitirebildim ve parodi kısmında da Dragon Ball göndermeleri dışında güldüğüm çok nadiren oldu.

Komedi türünde beğendiğim şey ise hiciv, bu da Satire tagıyla belirtiliyor.
Bu da NHK ni Youkoso! animesini çok beğenmemde etkili oldu.

3 Beğeni