Astronotlar ve Kenevirokrasi

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Astronotlar ve Kenevirokrasi – Aylık Öykü Seçkisi

image

Oralarda, kozmik döküntülerin ve tanrısal uğultuların şafağında, belli belirsiz bir çöküntünün içinde o dev yeniden uyandı. Kaosun trompetleri çalıyor, çıldırtıcı müzik insandan arta kalan artıkların içinde yankılanıyor. Asteroid paleontolojisi kayayı kazıyor, devin kafatasında bir ikrah hali var, uçsuz bucaksız genişlikte zihin deryası, parıltısı sönmüş imaj ve dahası sönümlenen bir insan. Bu dev bir başlığın içine… (DEVAMI…)

Artık isim yazmadan da tanıyabiliyorum öykülerinizi. Yine çok sağlam olmuş. Hieronymus Bosch… Sayfalarca tasvire bedel bir tanımlama olmuş. Skinhead feministler de kulakta iyi bir tını bırakıyor. Sevgilinin kendi dünyası da oldukça eğlendiriciydi. Beğendim.

Merhabalar.

Hikaye de güzeldi ama hikayeden ziyade öykünün geçtiği dünyayı resmetme ve detaylandırma -dallandırma budaklandırma da diyebiliriz sanırım- açısından çok başarılıydı. Karakterler ve davranışları, her birinin farklı mizacı, ana karakterin umursamaz tavrı güzeldi, öyküyü sıkmadan ilerleten şeyler bunlar.

Yaratıcı bir hayal gücünüz var, ve bu hayal gücünü kağıda yansıtabilecek kadar sağlam da kaleminiz. Devamını dilerim adınıza.

Gelecek seçkilerde de görüşenilme umuduyla.