Avengers: Endgame Arazisi

infinity warda görmek istediğimiz kaybedişi fazlasıyla gördük zaten. hatta çoğumuz steve-tony ikilisinden birini hatta belki de ikisini birden kaybetmeyi infinity warda bekliyorduk ama bu yolu tercih etmek yerine son bir kez hepsini bir araya toplamayı tercih ettiler ve bence güzel de oldu. endgame artık son oyun, kaybettiklerini toparlayacakları zaman. bir şeyler deneyecekler ve şak diye kazanamayacaklar, birkaç kere daha kaybettiklerini göreceğiz hatta birkaçının ölümünü izleyeceğiz belki ama sonunda savaşı kaybetmeyecekler. kazandıklarında belki çok şey değişmiş olacak, belki hiç tanınmamış olacaklar ya da hatırlanmayacaklar bile ama kazanmış olacaklar. yani en azından ben böyle düşünüyorum. yakışan da bu olurdu bence 10 yıllık serüvene.

1 Beğeni

İşin aslı geçen sene gelen Infinity War rüzgarı o kadar heyecan oluşturdu ki bu sene filmin reklamına,fragmanına bile çok kasmamışlar.Dikkat ettiyseniz fragmanlarda hiçbir şey göstermemek için o kadar kasıyorlar ki bazı haberleri ancak yayınlanan oyuncak vs. yan ürünlerden öğrenebiliyoruz (örn.Hulk vs Thanos dedikodusu) ve daha da ilginci reklam konusundaki bu rahatlıklarına rağmen biletlerin kapış kapış gitmesi.Geçen senenin rüzgarı hala esmeye devam ediyor anlaşılan.Burada yazacağımız neredeyse her teori düz bir duvara toslamaya mahkum diye düşünüyorum çünkü elimizde filmin ne anlattığını ana hatlarıyla belli eden bir veri bulunmamakta.

2 Beğeni

Film baştan sona sızdırıldı bu arada. Dün 4 dakikalık bir kolaj izledim filmden. Bir sürü de spoiler aldım.

Ben o videoyu bir 10 kere izlemişimdir. Şimdi baktım, silmişler. İzlediğim sahneleri hepsi çok iyiydi.

Yeni bir TV Spot gelmiş.

Evet arkadaşlar. O beklenen ana sadece 2 gün kaldı. Bu süreçte küçük bir anket yapalım diyorum. Sizce, Avengers: Endgame sonunda hangi karakter aramızdan ayrılacak?

Kim Ölür?

 • Iron Man
 • Captain America
 • Hulk
 • Thor
 • Black Widow
 • Hawkeye
 • Captain Marvel
 • Rocket Racoon
 • Nebula
 • Ant-Man
 • James Rhodes (War Machine)
 • Valkyrie
 • Thanos

0 oylayanlar

Sizden ricam, kimin veya kimlerin öldüğünü işaretledikten sonra ayrıca neden öyle düşündüğünüzü de buraya yorum olarak yazmanız. Bu liste dışında aklınıza gelen farklı karakterler hakkında da yazabilirsiniz elbette. Son son, yapılacak teorileri merakla bekliyorum çünkü :krs:

Ve son bir ricam, sızdırılan görüntüler üzerine lütfen spoiler vermeyelim ve izleme zevkini baltalamayalım.

Sızdırılan görüntülerin ne olduğuna hiç bakmadım. Marvel evrenindeki çoğu filmi de izlememişimdir o yüzden biraz sallama işaretledim sadece Tony starkın öleceğine emin gibiyim -olmayabilir de ama öyle hissediyorum :smiley: Valkyrie ve diğerini hayal meyal hatırlıyorum niye ölecekler yorumda bulunamam ama Thanos’un yenilse bile öleceğini sanmıyorum çünkü belli ki önemli bir kötü karakter. Daha sonrası için zayıf bir şekilde bırakmaları mantıklı görünüyor.

Bana nedense kimse ölmeyecekmiş gibi geliyor. Ölürse gereksiz bir iki yan karakter ölür. Filmin sonunda onlar da şu şekil değiştiren yeşil uzaylılardan çıkar herkes mutlu olur.

Bana Captain America ve Tony nin ikiside ölücekmiş gibi geliyor. Bir de Thor Captain ve Tony kadar popüler olmayan ama ölünce hepimizin üzüleceği bir karakter ölücekmiş gibi geliyor.

Twitter’da Endgame sonu hakkında spoiler bir video yayıldığını gördüğümden beri, ilk defa Avengers hakkında konuya girip yorum yazıyorum :slight_smile:

Robert JR sanırım Iron man ile oynadığı son film olacak, seriyi devam etmeyi göze alıp Iron Man için alternatif oyuncu bulamayacakları için büyük ihtimalle Iron Man bu sefer ölebilir.

1 Beğeni

Çok duygulu,etkileyici ve epik bir film olmuş.Tir tir titredim izlerken

Kötü bir film değildi tabi ki ama hayal kırıklığı yaşadım malesef. Yani Infinity War’dan sonra…

http://www.page2images.com/tmp/20190429/K5AbOKuJB6f1D5kC.png

Büyük şeytan diyolaa

“Evangers” den sonrasını okumadım.

Edit: Aslında imla ve konu hataları komikmiş.

2 Beğeni

Herhes bir şekilde, filmin rüzgarından faydalanmanın peşinde :sweat_smile:

1 Beğeni

Evangers Essemble!

Okurken beynimi çıkardım bayağı eğlendim.

1 Beğeni

Eylenmek 'tir o, eğlenmek olsa duramazsınız :joy:

1 Beğeni

Adamlar olayın bug’ını bulmuş. Millet Avengers haberi yaptı diye şimdi bunların sitesine girmeyecek mi? E bunlar da konudan nemalanmış olmayacak mı? İki yüzlüler.

Filmle ilgili önemli bir şey daha dikkatimi çekti, izlemeyenler için spoiler içerebilir o yüzden dikkat:

Şimdi bildiğiniz üzere filmin sonunda Tony Stark parmaklarını şıklatıyor ve Thanos ile askerlerini yok ediyor. Ve tabii taşları kullandığı için fena şekilde yaralanıyor. Sonrasını hepimiz biliyoruz.
Merak ettiğim, Doctor Strange o anda zaman taşını Stark’ın üzerinde kullanıp iyileştiremez miydi? Infinity War’da Wanda güçleriyle taşı yok etmiş ve Vision’un ölümüne sebep olmuştu. Ama Thanos zaman taşıyla sadece o anı geri aldı ve Vision, yok olmamış taşla birlikte tekrar hayata geri döndü. Öve öve bitiremediğimiz sonsuzluk taşlarından birini onaran bu zamanı geriye alma işlemi, Iron Man’in yaralarını mı iyileştiremeyecek gerçekten? Bu soru muhtemelen daha önce farklı yerlerde de sorulmuştur. Acaba nasıl bir mantık çerçevesine oturtmaya çalıştılar.
Sözleşmeyi uzatamadınız diye oldu bunlar hep di mi? :frowning:

Filmler boyunca gördüğümüz kadarıyla taşları kullanmak için bir araca ihtiyaç duyuyorlar. Sadece thanos’un doğrudan kullandığını görmüştük captain marvel’ı yumruklamak için thanos zaten ırkı gereği ultra güçlü/dayanaklı bir ırk(edit: eternal) olarak tanıtıldı. Star-Lord elinde güç bela tutabilmişti tüm guardians ekibinin yardımıyla onu da babasının bir gezegen olmasına bağladılar sonra. Red Skull da malum acayip bir şeye dönüşmüştü fakat o doğrudan kullanma sayılmayabilir de çünkü taşa doğrudan temas etmemişti, tesseract çeperi hâlâ üzerindeydi.

Şimdi doctor strange filminde gördüğümüz kadarıyla tüm evrendeki zamanı geri almak için eye of agamotto yardımıyla kullanmıştı zaman taşını. Infinity war filminde thanos’un eye of agamotto’yu yok ettiğini gördük. Taşı kullanmak için sadece aracı olarak eldiven kalmıştı ki o da banner ve tony’de büyük hasar bıraktı. Doctor strange’in kullanması mümkün olmayabilirdi eldiveni.

Thanos’un sadece o anı geri alma olayı galiba tüm taşların bir arada olmasından kaynaklanan bir durum, yoksa doctor strange filminde sadece tokyodaki zamanı geri alabilirdi ama yapamıyor sanıyorum sadece tek taşla. Diyelim eye of agamottoyu bulmuş olsunlar geçmişe gittiklerinde, tüm evrende zamanı geri almak Tony’nin snap’ı da geri alacaktı tokyo’da yaşanan olaylar gibi.

Farkettiğim şöyle bir olay da var ilk filmdeki thanos snap’ından sonra thanos kendi vücudunda bıraktığı hasarı da geri almamıştı. İntihar etmek gibi bir derdi yoktu hatırladığım kadarıyla, elini eteğini çekmiş ememklilik hayatı yaşıyordu, sanki yapabiliyor olsa acı içinde günlerini geçirmek yerine sağlıklı şekilde çiftçilik yapabilirdi. Taşların bıraktığı hasar taşlar yardımıyla giderilemiyor olabilir.

Bu arada joe russo da şöyle demiş bu soru yöneltilince;
Q: In IW, Thanos used the time stone to reverse the time so he could the already dead Vision, and it didn’t cause any time parallax. Why did no one use time stone to save Iron Man’s life in EG?
A: It’s because even if you save Iron Man, it will still not change the fact that Thanos will eventually win the war. Among the 14 million possibilities that Doctor Strange has seen, Iron Man’s sacrifice is a must for that one win scenario.

Buradan hareketle Russolar büyük akıllılık etti bence 14 milyarda 1 kazanma şansı vererek, ilk izlediğimde saçma gelmişti ama tüm plot holelar kapanıyor bu şekilde. O kazanılan 1 olması için Tony’nin ölmesi elzemdi ya da işte taşı thanosa vermesi gerekliydi ya da işte strange’in endgame’deki fighta karışmayıp barajı tutması gerekliydi vs vs… 14 milyarda 10 falan deselerdi derdik ki o zaman tony ölünce diğer 9’unda peki ölmeden olmuyor muydu? 1 olunca her adım strange’in planı dahilinde harfi harfine olması gerektiği gibi yaşandı, gerektiği yerde karıştı olaya gerektiği yerde izledi sadece.

3 Beğeni