Ay Tilmizi

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Ay Tilmizi – Aylık Öykü Seçkisi

image

Mekiğin kaptan koltuğuna kenetlenmiş uzay elbisesinin içinde, kıpırtısız gözlerle radarı izliyor ve dün olanları düşünüyordum. Hayal kırıklığıyla sarsılmıştım. Yola çıkmadan önce “Bu mücadelenin bitmesi mümkün mü?” diye sormuştum Sanbas Kaplan’a, çetelere karşı beni eğiten ve silahlandıran kurumun başkanına. Gözlerini kısmış, uzun kirpiklerinin gölgesi elmacık kemiklerine düşmüştü. Tilmiziyle değil de bir hainle konuşur gibi kızgın bir… (DEVAMI…)

6 Beğeni

Predestination tadında güzel bir öyküydü.

‘‘İntikam, adalet yeleği giyen kötülükten başkası değildi.’’

Öykünüzü çok iyi özetleyen bir sözdü. Kaleminize sağlık.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. ^^

1 Beğeni

Çihil ailesinin karakterizasyonu çok güzel olmuş. Döngüsel bir olay örgüsünü okuyucuya hissettirmeden bağlamanız da çok başarılı. Çok beğendim.

1 Beğeni

Teşekkür ediyorum. :blush:

1 Beğeni

Kurgusu da dili de çok başarılı. Sonuna kadar merak uyandırıyor. Elinize sağlık.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. :smiling_face_with_three_hearts:

Ay Tilmizi’ni sesli olarak dinleyebilirsiniz!

Hikaye çok güzeldi. Döngü falan hoşuma gitti ama anlamadığım bir nokta var. Şimdi Lal 18 yaşında olması lazım ama ergen bir kızı var. Geçmişte daha uzun süre mi yaşadı, ablasından daha mı yaşlı? Aklımda deli sorular.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. :sunflower:

Oraya açıklama getirmeyi unutmuşum. :see_no_evil: Zaman geçidi sayesinde, geçmiş içerisinde güncel zamandan daha hızlı yaşayıp ablasından daha yaşlı hale gelebildi.