Aylık Öykü Seçkisi İçin Tema Takvimi Yayınlanabilme İhtimali

Aylık Öykü Seçkisi için aylık tema belirlenmesi yerine, senelik bir tema takvimi yayınlanması mümkün olabilir mi?

Bu şekilde güncel tema için öyküsünü tamamlayanlar, sonraki temalar için yazmaya başlayabilir, ön araştırma yapabilir, öykülerini yaza yaza geliştirebilirler. Belki de tam tersi olur, bilemiyorum. :slight_smile: Bir ay içerisinde bir şeyler düşünebilip kısa ya da uzun sürede bir şeyler yazabilmek, yaratıcılığı geliştiriyor olabilir belki ama biraz daha zamana yayılmış hazırlıklı yazma da insana çekici geliyor.

2 Beğeni

İlk başta güzel bir öneri gibi gelse de, ki biz de benzeri bir şey düşünmüştük, uzun vadede karmaşa yaratacak bir durum bu.

Seçki’nin Aylık olmasının sebeplerinden biri de, size verilen süre içinde tematik bir öykü betimlemeniz ve yetiştirmeniz üzerine kurulu. Yeni tema açıklandıktan sonra, size sunulan süreye kadar o öyküyü hazır edip teslim etmeniz ve bunun yayınlanması üzerine dayalı. Bunu seneye yayarsak, şu an bile birçok karışıklık yaşanıyorken, neler olacağını az çok siz de tahmin edebilirsiniz :slight_smile:

Hem böylesi daha iyi olmuyor mu? Bir sonraki ay acaba hangi tema seçilecek, aklımdaki fikir o temayla örtüşecek mi gibi heyecanlı sorularla baş başa kalmak da cabası :krs:

6 Beğeni

Ben aylık olmasından yanayım, Hakan’ın belirttiği gibi bu şekilde biraz zorlayıcı ama bu zorluğun yeni yazarlar için yararlı olduğunu düşünüyorum.

Cevap için teşekkürler. :slight_smile: Evet, bu ay hangi tema seçilecek acaba diye diye, bir seneden fazla süredir öykü yazıyorum ve hepsi buraya gönderilmeye değer olamasalar da, gönderebildiğim 7 öykü var. :slight_smile: Düzenli olarak bir şeyler yazabilme alışkanlığı kazandıran bu durumdan fazlasıyla memnunum tabii, sadece “hazırlıklı yazma” düşüncesinin etkisiyle sormuştum. :smiley: Herkesin ilham perilerinin bol olması dileğiyle o zaman. ^^