Aynı Anda Birçok Fantastik Seri Okumaya Çalışmak

beynime ot etkisi yaratıyorum.
evet, yapıyorum bunu.
rüyamda Trolloc ordularıyla dövüşüp sabahleyin erkenden kalkıyor Kara Kule’yi arıyorum. bazı günler mesaiye kalıyor Beleriand sınırında gözcülük yapıyorum. uyumadan önce de Shadow of Mordor’da birkaç kelle alıyor, Celebrimbor’la ayak üstü laflıyorum.

sonum hayrola. yok mu aynı durumda olan, sonumuz hayrola diyeyim. hevesle hepsine atlıyorum serilerin. aşırı yükleme yapana kadar durmak yok!

6 Beğeni

Valla helal olsun…Ben bir seri okurken araya başka kitap bile sokamıyorum.

3 Beğeni

Fantastik seri değil de bir kitabı bitirmeden başka bir kitaba başladığım oluyor ara ara… Ne yapayım bir kitabı okurken başka güzel bir kitap görüyorum, satın alıyorum evde rafta dururken “Beni oku, beni de oku” diye bağırıp duruyor diğer kitaba azıcık mola verip onu okuyorum sonra diğer kitabı bitiriyorum. Sonra kafalar nirvana…

1 Beğeni

Şu anda iblis döngüsü 1, rüzgarın adı ve sillmarlionu okuyorum

2 Beğeni

Aynı anda 4 5 seri okuduğum oldu. Beynim patates püresine dönmüştü. Hala tek bir seriye devam edemiyorum ama en azından kitap kitap gidiyorum. Örneğin şimdi Game of Thrones, Ejderha Mızrağı, Dune ve Kaos Yürüyüşü’nün ilk kitaplarını okudum. Sıra 2. kitaplarında …

1 Beğeni

Aynı anda birkaç seri biraz can sıkıcı olabilir. Ben genelde bir fantezi-bilimkurgu, bir araştırma inceleme, bir öykü, bir de yerli ya da yabancı roman okuyorum. Birinden sıkılınca diğerine geçiyorum, çok da güzel oluyor…

2 Beğeni

Helal olsun hepinize :smile: ben aynı serinin kitaplarını bile arka arkaya okuyamıyorum. LOTR kitaplarını birer ay ara ile okumuştum. Bitmesine gönlüm el vermediğinden hala Yerdeniz serisinin son iki kitabı duruyor. Arka arkaya okuyup kitapları unutmadan seride bir bütünlük yaratmak iyi hoş ama seri bittikten sonra başka kitaplara nasıl hemen geçebiliyorsunuz? Bir boşluğa düşme durumu olmuyor mu yahu?

3 Beğeni

O kadar olağanüstü seriler var ki düştüğün o boşluktan bir güzel çekip alıveriyorlar seni :smile:

1 Beğeni

kesinlikle
+157268558

Aynısı yapıyorum ben de, fantastik okumadığım zamam

1 Beğeni

Bunu Lotr den sonra acayip yaşamıştım. Demiştim ki bunun üstüne kitap okusam ayıp olmaz mı? Derken katagoriyi değiştirdim. Farklı kitaplara yöneldim lakin bazı şeylerin tadı çok başka… Her kitap bitimi o karakteri bir daha göremeyecek olmama oldukça üzülüyorum…

2 Beğeni

bende sürekli seriden seriye atlıyorum ama bunu aynı anda yapmıyorum, mesela karakulenin ilk kitabını okuyup bitirince ikinciye geçmek yerine disk dünya serisine başlıyorum böyle 4-5 kitap sonra karakule ikiye geçiyorum tekrar :smiley:

Aynı anda Ejderkız serisini, Olimpos Kahramanlarını, Wardstone Günlüklerini ve Kane Günceleri serisini takip ettim. Bu dünyaların tek ortak noktaları bir dünya olmaları olabilir. Bazen mitolojik canavarlarla savaşmak istedim bazense Tom Wardstone’la cadı avlamak. En sonunda hepsi neredeyse aynı senede bitti. Buna maymun iştahlılık deniyor sanırım :expressionless:

3 Beğeni

Aynen öyle. Arada başka türden kitaplar okumak iyi oluyor yoksa okuduğum her fantazi romanı, benim için, LOTR dan aldığım keyfin gölgesinde kalırdı.

1 Beğeni

Benim de aynı anda birden fazla kitap okumaya çalıştığım oluyor. Bir kitabı okurken birden başka bir kitapla alakalı yoğun bir istek, merak oluşuyor ve o tarafa doğru yöneliyorum. Ama en fazla 3 kitapla ve genelde farklı türlerle sınırlı tutmaya çalışıyorum, yoksa ipin ucu kaçıyor.

1 Beğeni

yazarın üslubundan bıkıp zorlana zorlana okumaktansa seriye ara vermek har zaman daha iyidir.

Bende bu durum böyle olunca cereyan ediyor. 2500 sayfa aynı yazarın yazısını okuyorsun ve bir yerden sonra başka yazarların yazdığı şeylere de el atıp okumak istiyorsun. Böyle zamanlarda bende kendimi fazla zorlamam ilgili kitabı bitirir başka serilere veya romanlara geçerim.
bir kaç ay sonra terk ettiğim seriye geri döndüğümde eski hazzı tekrar alarak okumaya devam ederim.

1 Beğeni

Ben de, daha önceden söylemiş olanlara da katılarak, aynı anda yalnızca bir seriye devam etme taraftarı değilim. Karakterlerden, üsluptan, dünyadan sıkılıyorum öyle olduğu zaman. Kitapların arasına da başka bir seriyi katmak da cazip geliyor açıkçası. O serinin kitapları arasında da zaman bırakmış oluyorum böylece.

Ama sorun olabilecek şey ise, serileri çok dağıtman, bazılarından gereğinden fazla uzun süre uzak kalman ya da bi seriyi fazla uzatman oluyo. Dikkatli gitmeye çalışıyorum ben de. Daha başlayacağım seriler var ama tutuyorum kendimi, okuduğum seri sayısını fazla gördüğümde, bir tanesini bitirmeden yeni birine başlamıyorum.

1 Beğeni

Ben bu olayı yapamıyorum ya. Aynı anda farklı türde kitaplar okuyabilirim ama fantastik seri okuyamıyorum. Zaten aynı seriye ait kitapları da ne kadar heyecanlı ve akıcı olursa olsun öyle arka arkaya okuyamıyorum araya başka tür kitaplar alıyorum mutlaka.

1 Beğeni

Gercekten audiuobook cok rahatlatiyor. Siradan islerle ugrasirken yada biryerden baska biryere giderken gecen bos zamani degerlendirmek icin harika bir cozum.

Coklu kitap okumakta, basili, ebook ve audiobook olarak devam edince cok da karisma olmuyor.

1 Beğeni

Aslında çoğu kişinin muzdarip olduğu sıkıntı aynı türden kitaplar okunduğu zaman ortaya çıkan karışıklık.

Ve sesli kitabı hiç denemedim…