Aynı Şartlarda Yaşayacak Olsaydınız Hangi Kıtayı Tercih Ederdiniz?

Estetik anketi şaşırtıcı derecede olumlu çıktı. Aynısını instagramdan da açtım, benim çevremin %60’ı doğallıktan yanaymış, şaşırtıcı.

Bugünün anketiiiiiiii… Aynı şartlarda yaşayacak olsaydınız hangisini seçerdiniz? (Şu anki şartlarınızla aynı değil. Tüm seçeneklerle aynı şartlar)

• Avrupa
  • Amerika
  • Türkiye’de kalırım
  • Diğer kıtalar

0 oylayanlar

Şarttan kastınız sadece maddi olarak mı yoksa yaşadığımız çevre, muhatap olduğumuz insanlar falan da var mı bu şartta?

1 Beğeni

Maddi yaşam şartları demek istedim.

1 Beğeni

Okyanusya ya da Karayipler. Yeni Zelanda’da ya da Orta Amerika adalarından birinde yaşamak isterdim. Bunlar olmasa en yakın olarak Finlandiya’da yaşamak isterdim.

2 Beğeni

Alaska’yı seviyorum. :heart_eyes:

3 Beğeni

Alaska Frigo kim sevmezdi ki

Karagöz gibiyim her şey bana başka şeyler anlatıyor :slight_smile:

3 Beğeni

Avrupa’yı işaretlediğime bakmayın, ne düşündüğümü hatırlamıyorum. Şimdiki aklımla kesinlikle uzayın derinlikleri derim. Gezegenlere değerek geçen, canı evrenin hangi noktasını çekiyorsa oraya varan, ölümsüz bir kozmik varlık olmak; sonsuza kadar şarkılar söylemek. Bir umut insanların kulaklarına ulaşırdı belki ezgilerim, ninni sanarlardı. Kısa süreliğine de olsa dünya, evrene gözlerini kapatır ve mışıl mışıl uyurdu. Tanklarımız ve tüfeklerimiz susardı. Kavga durur, sövmek için açılan ağızlar büzülerek tatlı rüyalar öpücüğü verirdi.

Kıtadan bahsetmedim, paragrafım da saçma oldu ama içimde tutamadım.

1 Beğeni

Türkiye’de olmasam bile Türkiye’de kalırım ben. :heart_eyes:
Bir gün gelmeyi çok isterim :sweat_smile:

1 Beğeni

Üniversiteye girebilirsem burda, bitirdikten sonra eğitim için Türkiye’ye gelmek isterim.
Bu arada Azerbaycan’da oturuyorum. Öyle otelde falan değil, eğitim için gelmek harika olur. :grinning:

1 Beğeni

Asya kıtasından Japonya desem çok mu klişe olur. :smiley:

2 Beğeni

Neye göre kıyas yapacağız pek anlamadım :sweat_smile:

Amerika kendi içerisinde çok farklı kültüre sahip doğusuyla batısı bambaşka ülkeler gibi, kuzey ve güney zaten bambaşka.

Yine aynı şekilde avrupada Kuzey-Güney, Doğu-Batı farklılıkları çok net.

Madem şartlar aynı olacak o zaman Yunanistan, İtalya veya İspanya diyeyim. Akdeniz iklimini seviyorum :smiley: