Barış Manço: Bir Nesli Peşinden Sürükleyen Efsane Müzisyen

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/baris-manco-kimdir-hayati-sarkilari/

image

Söze nasıl başlanır ki eğer kalemim Barış Manço hakkında yazacaksa? Hele ki Kol Düğmeleri çalıyorsa yanı başımda… Acaba diyorum, onun aşk şarkılarında neler vardı? Hüzünlü aşk öyküleri mi yoksa severek ayrılmalar mı? Peki insana dair, yaşama dair şarkılarında neler vardı? Anadolu insanının samimiyeti mi yoksa çocukların neşesi mi? Belki sadece Barış’tı şarkıları. Adı gibi Barış… (DEVAMI…)

6 Beğeni

Gülpembe şarkısını çok severim. Her şarkısını dinlemişimdir. Her dinlediğimde farklı hisler oluşturur bende. Barış Manço gibi bir sanatçı daha gelmez. Ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun.

2 Beğeni

Çok güzel bir yazı olmuş, ellerinize sağlık. Küçükken en sevdiğim şarkısı '‘Ayı’'dır. Büyüdüm her şarkısını seviyorum :smiley: En sevdiğim ise ‘‘Yeni Bir Gün Doğuyor’’ parçasıdır. Gerçekten zor gelir böyle bir sanatçı bir daha. Işıklar içinde uyusun.

1 Beğeni

Urfa’nın Etrafı, Binboğa’nın Kızı, Unutamadım, Runaway, Dön Desem Döner Misin? vb. onlarca mükemmel şarkısı var. Hangi şarkısı kötü ki?

1 Beğeni

Harika yazı olmuş gerçekten, elinize kaleminize sağlık. Okurken gözlerim yaşarmadı değil :smiley:

1 Beğeni