Basilisk ve Nagini Aslında Gayet Masum Yılanlar mıydı?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Basilisk ve Nagini Aslında Gayet Masum Yılanlar mıydı? – Fantastik Canavarlar

image

Slytherin’in yılanındaki sembolizmden bugüne kadar birçok defa bahsedildi, ama gerçek yılanlara hiç değinildi mi? Harry Potter’da üç tane öne çıkan yılan vardı: boa yılanı, Basilisk ve de Nagini. Bu üç yılanın da özgür iradelerinin ihlal edildiğini göz önünde bulundurarak aslında nasıl yılanlar olduklarını sorgulayabiliriz! Ayrıca, Harry neden sadece boa yılanıyla Çataldili konuştu acaba? MuggleNet‘in yazısına… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Tabiki de yanlış anlaşılıyor lar bir yılanın en şeytani düşüncesi sadece karnını doyurmak tır tabi birisi onu köle niyetine kullnamadıysa.

Basilisk’in kurbağa yumurtası üzerine tavuk yatmasıyla doğduğunu okumuştum,yani hagridin bize kazandırdığı bakış açısıyla bu evren de bulunan canlıların hepsinin eğer iyi bakılırsa ve anlaşılırsa iyi olduklarını kabul edebiliriz,ama basilisk zaten doğaya karşı gelmek bence,tıpkı “öldürmek ruhu böler çünkü bu doğaya karşı işlenmiş bir suçtur” şeklinde açıklanan hortkuluk gibi,basiliskin doğumu itibariyle kötüye meyilli olduğunu düşünebiliriz,hayvanat bahçesin deki boğa yılanı bencede masum,nagini de ise tam kafamda oturtamadığım şeyler var,yani biz sırlar odasından beri çatal dili konuşanların yılanlarla iletişim kurup kontrol ettiklerini gördük fakat,melez prens kitabında dumbledore’un voldemort hakkında “bir çatal dil için bile nagini üstünde fazla kontrol sahibi” cümlesi kafamı karıştırdı,o zaman her çatal dil bu kadar etkili değil ise ya naginin kendi iradesiyle kötüye meğilli olduğu,yada voldemortun çatal dile artı olarak ikna edici özelliği olduğu anlaşılabilir,bence ikincisi.

1 Beğeni

Fantastik Canavarlar film serisi de hesaaba katılırsa Nagini aslında lanetli kandan olan bir insan. Laneti yüzünden ömrünün kalan hissesini bir yılan gibi keçirmekde mahsur kalmış ve filmden anlaşılan çok ezaplı şeyler yaşamış, sevgiye ve aileye hep ihtiyac duymudur