Bayrak Yarışı

Öykü Seçkisi’nde okumak için: Bayrak Yarışı – Aylık Öykü Seçkisi

image

Milenyuma girerken herkesin aklındaki toz pembe hayaller, yaklaşık beş yüz yıl sonra dramatik şekilde değişti ve dünya geçen her yüzyıl devasa değişimlere tanık olduk. Önce uzay yolunda lojistik atılımlar yapıldı. Dünyanın her yerine ulaşım kolaylaştı. Işınlanma keşfedilmese de Dünyanın bir yerinden diğer tarafına yarım günde gidebilirdiniz. Tasarlanan tüneller ve sürtünmesi sıfıra yakın araçlar bunları mümkün… (DEVAMI…)

Öykünün başlangıcı hoş ama ortalarda biraz kafam karıştı. Flory Alari’ye isyan edecek güce sahipse neden Teloran’ı sahte balonla uzağa gönderdi? :thinking: Alari neden ihanete uğramış hissediyor? Flory önceden Alari’nin eşi miydi? Vlamir yeni lider olacaksa Alari’nin karşısına niye ilk olarak o çıkmadı? Kafamda deli sorular. :smiley: Ayrıca anlatım önce 1. tekil kişiyle başlıyor sonra 3. tekil kişiye geçiyor, bu yüzden anlatıcının kim olduğu belirsiz. Öykü, biraz daha uzunluk istermiş. Emeğine sağlık.

Merhabalar,
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim :slight_smile: Bunun aldığım ilk eleştiri olduğunu belirtmek isterim. Sanırım yazım sürecinde uzunca günlere bölündüğüm için hikayenin bütününden kopmuş olabilirim. Bu da yukarıdaki hataları doğurmuş gibi duruyor. Neyse öğrenci olmaya ve öğrenmeye devam diyelim :slight_smile: