Belgesel Önerileri 2. Bölüm

1. Bölüm’e buradan bakabilirsiniz.

  1. The Red Pill: Cinsiyet çatışmasına öteki yönünden ışık tutmaya çalışan bir belgesel The Red Pill. Savaşlarda ve pek çok fiziksel iş gücü gerektiren işlerde hayatları biten insanlar genellikle erkekler olmaktadır. Kadınlar kadar erkekler de aile içi şiddete maruz kalmaktadır. Hükümlüler, bağımlılar, cinayet işleyip intihar ederler ve evsizlerin çoğunluğunu erkekler oluştururken; The Red Pill bu eşitsizlik kavramının üzerinde durarak, bugünü ve yarını sorguluyor.

https://i1.wp.com/www.verbalremedy.co.uk/wp-content/uploads/maxresdefault.jpg?resize=760,480

Link: The.Red.Pill

  1. Jane :1960 yazında, 26 yaşındaki Jane Goodall Afrika’ya gitti. Amacı, şempanzeler üzerine gözlemlerde bulunmaktı. Yaşamını adadığı çalışması, şempanzeler ile insanların birbirlerine ne kadar benzediğini gözler önüne serdi. Bugün, yaklaşık kırk yıl sonra, şempanzelerin en yakın arkadaşı ve en güçlü müttefiklerinden biri olan Jane Goodall, güçlükleri, başarıları ve mutluluklarıyla efsanevi yaşamını sizlerle paylaşıyor.

http://www.belgun.tv/wp-content/uploads/2017/02/JaneGoodallsWildChimpanzees_KeyArt_500.jpg

Link: Одноклассники

  1. Kartal Avcısı Kız (The Eagle Huntress) : Belgesel türündeki The Eagle Huntress filmi 13 yaşındaki Aisholpan’ın hikayesini anlatıyor. Küçük Aisholpan hayatı boyunca bir kartal avcısı olmak için eğitilmiştir. Kendi ailesi tarafından verilen bu eğitimin çok özel bir yanı vardır. Küçük kız ailesinden gelen geleneğin 12 nesil sonra ilk kadın temsilcisi olacaktır. Orta Asya Kültürünü merak edenler için güzel bir yapım.

Link : Eagle-Hantrez

1 Beğeni