Ben, Kaos ve Diğerleri

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/ben-kaos-ve-digerleri/

image

Gün ışığının göz bebeklerinize doğması kadar büyülü hiçbir şey yoktur. Bu yüzden, gölün kıyısındaki soluk yeşil kamp çadırımda değil, kanatlarının çıkardığı vızıldamayla beni bekleyen sivrisineklerin arasında uyuyordum. Etrafımda dönüp, tenime değmiyorlarsa, bunu gözeneklerimden sızan okaliptüs yağına borçluyum. Geçen hafta, bu sabah, yine sineklerin sessizleşmesi ile beraber, güneş en tepemde yerini almıştı. Sırtımdaki kemiklerin ağrısına aldırmadan,… (DEVAMI…)

5 Beğeni

Merhabalar,

Özenle dokunmuş bir kurguydu. Her kelime bir yapboz parçası gibiydi adeta. Elbette eserler için vazgeçilmezdir bu uyumu yakalamak fakat burada bahsettiğim bambaşka bir yaklaşımdı. Felsefi bir sohbetin kıyısına oturup onu dinlemişim gibi hissettim okurken. Gerek betimlemeleriniz gerek seçtiğiniz isimler detaylar ve bunları ustaca işleyiş şekliniz bu sohbete ortak kıldı beni de. Ki Mahşer unsuru için aklımdan geçen fikirlerden biriydi müzik lakin iyi ki denememişim dedim. Enstrümanlar, karakter detayları gerçekten incelikle hazırlanmıştı. Israrla kelimelere geleceğim sanırım bir “insan” olarak etkilendiğim noktalara temas etmeden duramıyorum belli ki. Her diyalog ve fikir sonradan bir noktaya bağlanmaktaydı. Evren’in geçmişi ve bugünü arasındaki tezatlığı dahi birkaç cümleyle önümüze sermiş olmanız gerçekten başarılı bir hamleydi. Kaosun zarif yüreği de ayrı bir güzellikti; alabildiğine sahiciydi. Bilmiyorum beni bıraksak daha çok konuşurum. Fakat işin sürprizini de kaçırmak istemiyorum okuyacaklar için. Öykünüzden bir alıntıyla yorumumu sonlandıracağım.

“Kaos, boşluk demekti… Evrendeki bilinmezlikti… ben Evren’dim, o benim sonsuzluğumdu.”

Zihninize sağlık!

Öylesi güzel bir yorum ki, ne kadar teşekkür etsem az​:pray:t2: En kısa zamanda sizinkini de okuyacağım. Yorumlarken sectiginiz kelimelere bayildim bende, bu kadar yalin ve hissederek anlatilabilir. Sevgiyle​:heart::pray:t2:

2 Beğeni

Merhabalar tekrardan,

Gerçekten geri okunma kaygısıyla yaptığım bir iş değildi öykünüzü okumak, bu sebeple hiçbir endişeniz olmasın. Şu an sadece bu öykünün bana temas ettiği gibi başka zihinlere dokunmasını da istemekteyim :slight_smile: Hatta rıhtımda olmayan arkadaşlarıma da önerdim dayanamayıp :smiley:

Tekrar kaleminize ve zihninize sağlık. Önümüzdeki seçkilerde de görüşmek dileğiyle :slight_smile:

1 Beğeni

Diger hikayeleri okuyamadigimdan uzulerek yazdim aslinda onu. Beklentinizin bu olmadigina eminim elbette. Cok tesekkur ederim oneride bulunmaniza da.
Gorusuruz😍

2 Beğeni