“Ben Malfoy… Draco Malfoy”

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: “Ben Malfoy… Draco Malfoy” – Fantastik Canavarlar

image

Harry Potter’ın azılı düşmanlarından Draco Malfoy! Aramızda Draco’yu sevip benimseyenler elbette var ama onlar bile Draco’nun kimi zaman yanlış yolu seçtiğini ve olduğundan farklı görünme çabasında olduğunu inkâr edemez. Draco Malfoy’un soyadının hakkını verme çabaları, onu “çok tipik bir Malfoy” hâline getirdi. Şimdi, Pottermore’dan çevirdiğimiz bu eğlenceli yazıyla, adım adım Draco Malfoy’un bizde bıraktığı anıları yad… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Snape’ten sonra serideki en sevdiğim karakter :smiley: tabiki filmlerden kaynaklanıyor bu yoksa kitaplarda gayet antipatik bir karakter draco, ruhu şad olsun Alan Rickman’dan sonra oyunculuğunu en çok beğendiğim kişilerden biri Tom Felton. Filmleri izledikten sonra seriyi tekrar okuyunca o kadar da antipatik gelmemeye başlıyor karakter, kafanızda Tom canlanıyor çünkü ya da snape’i okurken kafada Alan canlanıyor, ama Harry hala ilk hayalimdeki Harry ne kadar filmleri izlersem izleyeyim Daniel Radcliffe hep bir eksik geliyor (tamam kabul sirius’u kaybettiğinde ağlattın ama yetmiyor işte).

Daniel Radcliffe’in oyunculuğunun yetersizliğine de ben de katılıyorum. Benim ise kitaplarda en sevdiğim karakter Harry idi ama filmler için aynı şeyi söyleyemiyorum. Alan Rickman ise muhtemelen Snape karakterine olan hayranlığımızın en büyük etkeni. Bana göre filmlerin en iyi oyuncusudur. Tom Felton da rolünün hakkını güzel verdi. Draco Malfoy’a gelince; onun ‘beceriksiz’ bir Malfoy oluşudur belki de ona bu kadar sempati kazandıran. Kötü olmaya çalışan ama onu bile tam anlamıyla beceremeyen (aslında trajikomik) bir karakter.