Ben Matmazel Duelduel

(Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi) #1

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/ben-matmazel-duelduel/

Konu: Yayımlanmasını istediğim & Nazlı Eray’ın “daktilosu” ile yazdığım kısa öyküm Merhaba Kayıp Rıhtım Ailesi, Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Aylık Öykü Seçkisini her ay büyük bir keyifle takip ediyorum. Sizlere yazan öykücülere gıpta ediyor, her ay ben de bir şeyler karalıyor ama utancımdan gönderemiyorum. Öyle fantastik şeyler okuyorum ki benimkiler bir arzuhalcinin yazdığı yavan dilekçeler… (DEVAMI…)

(Damla Azaklı) #2

Öyle okuyordum öyküleri rastgele ama üye bile değildim. Öykünüzü o kadar beğendim ki hemen üye olup yorum yazmamak haksızlık olurdu. Bahsettiğiniz büyülü gerçekçilik yazım tarzını çok sevdiğimden belki, çok dikkatimi çekti yazınız. Bu yazım tarzı bende yazar kendi kendine eğleniyor hissi uyandırıyor; kendiyle, kendi hayal gücüyle, okuyucuyla ve her şeyle dalga geçiyor, tamamen kendi için ve kendi hayal dünyasının yükünü boşaltmak için yazıyor. Bilimkurgu ya da fantastik bir yöne kaymadığı için de gerçekliği değiştirmiş değil sadece alıp gerçekliği daha eğlenceli bir hale getirmiş oluyor. Tatlı bir mizahi yönü oluyor bu tarzın. Ve bence oldukça zor ve gerçek bir yetenek gerektiriyor. Yazınız bana bunları hissettirdi, tebrik ediyorum.

(Halil Oğulcan Karamağara) #3

Gerçekten okuduğum en iyi öykülerden birisiydi bu. :slight_smile: Bayıldım. Oyunuma ara vermiş etrafa bakarken beni içerisine çekiverdi.

(Enver Yunusoğlu) #4

Öncelikle yapmış olduğunuz kıymetli yorumunuz & iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Ne için yazdığımın inanın ki bende bir cevabı yok ama yazarken aşırı zorlandığımı çok iyi biliyorum. :slight_smile: Okuduklarınızdan size bir şeyler geçebildiyse ne mutlu bana.

Teşekkürlerimi yineleyerek,
e.

(Enver Yunusoğlu) #5

Merhabalar,
Ne oluyorsa oyun aralarında oluyor sanırım. :slight_smile: Öyküdeki yazar da oyununa ara verdiğinde olanlar oluyor. :slight_smile: Belki bu bir tesadüf değildir, ne dersiniz? :slight_smile:
Kalpten teşekkürler,
e.

(Halil Oğulcan Karamağara) #6

:smiley: Bence oyunlar hayal gücümüzü genişletiyor, elbette edebi olarak yardım etmiyorlar (bazıları), buna rağmen dünyamızı değiştiriyorlar. Belki de oyunlar insanlara ilham veriyordur.