Beş Parasızdım ve Kadın Çok Güzeldi*

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/bes-parasizdim-ve-kadin-cok-guzeldi/

image

“Gönderileceğim tek cennet, senle yalnız kaldığım andır” Hozier Gece 2, Karakol, Eda’nın Sorgusu – Tamam kızım sakinleş artık. Geçti her şey. Sakinleş de, görevimizi yapalım. Nasıl oldu olay? – A- abi a-adın ne senin? – Adımı n’apacan, bak bir numaralı şüphelisin şu an… – (sessizlik) – Hmmmhmm! Adım Faik. Evet, şimdi konuş bakayım… – Faik… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Çok sürükleyici bir hikaye kaleminize sağlık :facepunch:

1 Beğeni

Beğenmenize sevindim, çok teşekkürler!

Polisiye ile fantastik korkuyu birleştirmeniz çok başarılı olmuş. Heyecan baştan sona kadar hiç azalmadan sürüyor. Bilgiyi büyük bir ustalıkla diyaloglar arasında yavaş yavaş vererek heyecanla okuttunuz öykünüzü. Üslubunuzu çok beğendim, yormadan ve sıkmadan, yazarın değil karakterlerin sesini duymamızı sağlayarak kaleme almışsınız öyküyü. Karakterlerin kişiliğini diyaloglar ve iç seslerle ortaya koymayı başarmışsınız. En sondaki buluşunuz da harika: olaydan üç ay sonra bir gençle birlikte biz de youtube üzerinden muammanın bir türlü çözülemediğini öğreniyoruz. Böylece hikâyenin sorusunun asla cevaplanmayacağını biliyoruz ama bu bizi hiç rahatsız etmiyor.
Okurken aklıma takılan tek bir konu oldu: Mezarlık gibi tenha bir yerde gece yarısını geçtikten sonra işlenen bir cinayeti polis nasıl hemen öğrendi diye düşündüm. Belki tek bir cümle ile polisin nasıl haberi olduğunu yazsanız bu soruyu sormaz okur.
Kaleminize sağlık.
Bundan sonra sizi takip edeceğim. Bir sonraki öykünüzü okumayı iple çekiyorum.

1 Beğeni

Değerli “yorumunuz” için değil değerli İNCELEME’niz için teşekkür ederim. “Öykü Nasıl İncelenir?” sorusuna kanlı canlı bir örnek resmen…
Polisin nasıl öğrendiğine gelince yazarken bunun pek üzerinde durmadım açıkçası ancak vampir kılıklı bir gençle “emo” tipli bir kızın mezarlığa gidişi şehirden birkaç kişiyi kesinlikle şüphelendirmiştir. Ve her polisiyede olduğu gibi o sırada oradan geçen birinin onu görmüş olduğu ayrıntısını ekleyeyim hikayeye… Esen kalın…

Merhaba,

Referans gösterdiğiniz başlık dikkatimi çektiği için okumaya başladım. Öyküyle ismini tam bağdaştıramasam da yazıyı beğendiğimi söylemeliyim.
Daha önceki yazılarınızı okumadım ancak yine bu emniyet ekibinin içinde olacağı farklı yazılar da yazabilirsiniz diye düşündüm okurken.
Kaleminize ve düş gücünüze sağlık.

Sevgiler,
Sena

1 Beğeni

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Öyle bir planım yok ama bir bakarsınız gelir Başkomser Faik… İyi günler dilerim, esen kalın…

1 Beğeni

Hikayenizin çokça yorum almasından dolayı merak edip okumak istedim. Gayet güzel işlenmiş bir öykü olmuş. Yer yer yazdığınız iç sesler Ahmet Ümit’i andırmadı desem size haksızlık etmiş olurum. Okuduğunuzu düşünerekten Bram Stoker’in Dracula’sının Timor versiyonu olmuş diyebilirim. Kıyafetleri takıldığı mekanlar bana Dracula’yı hatırlattı. Polisiye ile sunmanız hoş bir tercih olmuş
Diğer sayılarda takip edeceğim sizi. Kaleminize sağlık.
Soyut bir çalışma örneği ile bu seçkideydim. Orada da buluşmak üzere…

1 Beğeni

Öykümün sizi Dracula’dan Ahmet Ümit’e götürmesi benim için gurur verici. Ayrıca değerli yorumunuz için çokça teşekkür ederim. Size bir şeyler hissettirebilmişsem ne mutlu bana.
Öykünüzü de büyük bir merakla okumaya başlıyorum hemen. Sevgiler…

1 Beğeni

Genç ve eğlenceli bir öykü olmuş.
Okuyucunun kendini özdeşleştirebileceği güncel detaylar da hoş.
Zamanla daha da oturacaktır stiliniz.
Dilin kullanımını sadeydi.
İmla ile noktalamayı başarılı buldum.
Elinize sağlık.

1 Beğeni

Değerli Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Gelecek seçkilerde uslüp gelişimimi takip etmeniz beni çok mutlu eder açıkçası. iyi günler dilerim. Esen kalın…

1 Beğeni