Beyaz Kuş

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Beyaz Kuş – Aylık Öykü Seçkisi

image

Arkasına dönmesiyle, ustasını kanlar içinde görmesi bir oldu. Daha beş dakika önce camları ayna gibi parlatmadığı için ensesine tokadı patlatan iri yarı Kemal Usta, kanlı elleriyle karnını tutuyor, iki büklüm olmuş yerde kıvranıyordu. Hasan şaşkın, dili tutulmuş dükkânın ortasında yatan ustasına baktı. Kan gölü gittikçe yayıldı, genişledi. Hasan bir iki adım geri çekildi, kocaman açılmış… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Merhaba,

Gerçekten çok etkilendim. İçim titredi. Detaylar, anlatım, duygular, düşünceler öyle yerli yerinde ve insanın suratına pat pat çarpıyor ki… Yine de çok üzüldüm. İçim buruldu, param parça oldu. :frowning: Daha da ne denir bilemedim. Kaleminize sağlık.

1 Beğeni

Merhabalar,
Oldukça etkileyiciydi tebrikler :slight_smile:

Son derece başarılı. Kendimi o kasap dükkanında, o mahallede hissettim. Barındırdığı acı da son derece gerçekti. Dilin, noktalama işaretlerinin, anlatıcının ve zaman kiplerinin kullanımını da başarılıydı.
Tebrik ederim.

Merhaba; beğenmenize sevindim. Yazarken benim de elim titremedi değil:(

Çok teşekkür ederim yorumunuza

Merhaba, sizi o mahalleye götürebildiysem ne mutlu… Teşekkür ederim yorumunuza

Merhabalar,

Hüzünlü bir öykü, acı bir son; ama gerçek öyküler de böyle bitmez mi zaten? Anlatımın güzelliği karşısında belimi kırarak çekiliyorum.

Ellerinize sağlık.

Okurken keyif aldım, sabah sabah iyi geldi usta işi bir öykü okumak. Betimlemeler iyi, sanki yıllarca çıraklık yapmış gibisiniz. Üstelik başlıkla doğrudan ilintili. Elinize sağlık

buradaki öyküleri bir süredir takip ediyorum. aşağı yukarı üçe ayrılıyor.

1. usta işi olanlar.
  2. üzerine daha fazla emek verilse iyi olma potansiyeli taşıyanlar.
  3. yaşça genç arkadaşlara ait amatörlüğü henüz atılmamış olanlar.

birincisine ait bir öyküyü uzun süredir görmüyordum. bugüne nasipmiş. gören gözünüze, düşünen aklınıza ve yazan ellerinize sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

Rica ederim ne demek:) Siz de yoktunuz ne zamandır?

Teşekkür ederim yorumlarınıza. Gözlem eylem kadar önemli deyip bir ukalalık yapayım:)

Çok teşekkür ederim övgü dolu sözlerinize ama çırak olmak ruhumda var, ustalık ne kelâm:)

Temayı çok güzel yansıtan, sade ve özenle yazılmış bir öykü olmuş. Mutlu bir sonla bitmesini ümit ederdim ama yine de çok güzel sona erdi, elinize sağlık

Teşekkür ederim okuyup yorumladığınız için. Ben de mutlu bitsin isterdim ama kalemime söz geçiremedim.

Rahat, pürüzsüz akıp giden öykü, usta bir manevrayla çarpıcı bir finale evriliyor. Tebrikler. Elinize sağlık.

Çok teşekkürler güzel yorumlarınız için.