Bi Ruhumuzu Almadınız : Geri kalan Star Wars evreninin sevilen karakterleri Yoda , Obi Wan Kenobi ve Boba Fettin spin-off filmleri geliyor

Star Wars evreninin sevilen karakterlerinden "Boba Fett"e odaklanacak spin-off filmini James Mangold (Logan) yazıp yönetecek.Obi Wan Kenobi’ye ve Yoda’ya odaklanan spin-off filmleri de resmi olarak duyurulmak üzere. Filmleri Stephen Daldry yönetecek. Ruhumuzuda alın bakalım hadi Disney Star Wars gibi bir klasiği ne kadar sömürecek

önce suyunu çıkardılar, şimdi b****

1 Beğeni

bütün seriyi izlememe rağmen star wars fanatiği olmadan yorum yapıyorum, fakat neden bu kadar çok sevdiğiniz bir serinin dünyanın bambaşka hikayelerine kapalısınız ki anlamıyorum.Güzel olursa tadından yenmez, kötü çıkarsa bir daha izlemezsiniz olur biter vereceğiniz bir sinema bileti yada dvd/bluray parası olur.En bedava internetten izlersiniz.Bu dediklerim bütün kült seriler için geçerli.Yüzüklerin efendisi serisi dizi olsun işte iyi çıkarsa harika bir tat olur, kötü çıkarsa ne izlersiniz nede haberlerini okursunuz. yanlış mı ?

1 Beğeni

Ben de bu yaklaşımı savunumuyorum. Daha iyisi olma ihtimali varsa, bana eski güzel anılarımı hatırlatacaksa, hoş bir tat bırakacaksa neden olmasın? Kötü çıkarsa eleştirir, almaz, izlemeyiz. İyi çıkarsa ne güzel. Yüzüklerin Efendisi filmi yapıldı, kötü mü oldu? Belki dizisi daha da iyi olur, şu aşamada bilemiyoruz… Disney’in her sene yeni bir film stratejisi Star Wars’a yüzünü eskitme şansı bırakmıyor, asıl problem o bence. Aralarından iyi çıkmış kötü çıkmış onu ayrı tartışırız.

Ben Matrix dizisi de görmek isterim mesela. Filmleri de devam etsin. He-Man filmi de istiyorum. Dizisi de olur.

Lucas buna nasıl izin veriyor anlamıyorum.

George Lucas ekarte edileli çok oluyor. Disney, Star Wars’un haklarını satın aldıktan sonra George’u ufaktan sepetlediler ve hiçbir işe karıştırmadılar.

Gerçi Star Wars: Episode I, II ve III’ten çok memnun olmadıkları için insanlar o zaman bu durumdan o kadar da şikayet etmemişti. Şimdi tam tersini düşünüyorlar :slight_smile:

Ve Boba Fett ile Obi Wan filmlerinin geleceği yıllar önceden belliydi zaten. 2016’da duyurmuşlardı yanlış hatırlamıyorsam.

4 Beğeni

Disney Star Wars’un turşunu kurmak için 4 milyar dolar verip almadı LucasFilm’i :slightly_smiling_face:

Şu an tamda bekleneni yapıyor.

1 Beğeni

Yıldız Savaşları ile Uzay Yolu’nun kıyaslandığına çok şahit oldum. Son duruma bakıyorum da Uzay Yolu kesinlikle daha iyi. Neden mi? Uzay Yolu 52 yılda 709 bölüm dizi ve 13 adet sinema filmi yayımladı. Bunların pek çoğu eserin kapsamını genişletti, eserin içindeki evreni, -bence- en geniş kurgusal evren hâline getirdi.

Yıldız Savaşları ise her yeni film ve dizi ile fakirleşti. Birbirini tekrar eden eserler ileri sürüldü. Bu evrene en çok katkı yapan projelerden biri olan genişletilmiş evreni de iptal ettiler. Yedinci film dördüncüyü, sekizinci film de beşinciyi kopyaladı. Dahası, altıncı filmde nihayete ermiş bir konu tamamen zorlama bir şekilde devam ettiriliyor. Yan hikâyeler ise zaten bilinen konuları ayrıntılandırıyor, yeni konular eklemiyor.

Her iki eser de devasa genişlikte bir evren vadediyor. Bence de her ikisi bu evreni ortaya koyuyor ama tarz farklılığı nedeniyle Uzay Yolu bunu izleyiciye aktarabilirken Yıldız Savaşları bunu yapamıyor. Neden mi? Yıldız Savaşları’nda konu, iyi ve kötü arasındaki savaştır. Belli başlı karakterler üzerinden konu işleniyor. Arkadaki devasa evren ise sadece fon. Karakterler o gezegenden bu gezegene gidiyor ama gezegenler çok da akılda kalmıyor. Çünkü öndeki olayı takip ediyoruz, arkadaki dünyaları her zaman olmasa da çoğunlukla kaçırıyoruz.

Uzay Yolu’nda ise evren, hikâyenin ta kendisi. Atılgan ve mürettebatı pek çok bölümde farklı gezegenlere gidiyor. Bu gezegenlerde farklı halklar, farklı toplum sistemleri ve ilginç olaylar var. Atılgan bu konuları çözüme kavuşturmaya çalışıyor. Bu yüzden evrenin kendisini seyrediyoruz. Uzay Yolu’nda, Yıldız Savaşları’nın aksine taraflar arasındaki savaş, güç dengeleri vs. ana konu değil, sadece fon.

İşte bu yüzden Uzay Yolu kendisini sürekli ileri taşırken Yıldız Savaşları kendisini tüketiyor. 2015’ten önce yeni film için gün sayardım ve her gün İmparatorluk Marşı ile güne başlardım, şimdi yeni gelen filmleri merak dahi etmiyorum. Uzay Yolu’nu ise hâlâ hırsla izliyorum ama bitirmekten hâlâ çok uzağım.

1 Beğeni

Ben yeni Uzay Yolu film ve dizilerini de sevmiyorum. Yıldız Savaşları hızlı, Uzay Yolu da yavaşça tüketiyor kendini benim gözümde :slight_smile:

Yeni Uzay Yolu dizisi olarak sadece Discovery’yi biliyorum ve onu sevdim ben, yeni Uzay Yolu filmleri hakkında ise seninle aynı görüşteyim. Onları ben de sevmedim ama Uzay Yolu’nun kendisini tükettiğini düşünmüyorum. Bence o filmler Abrams’ın eseri olduğu içün kötü. Abrams kanserinden kurtulduğumuzda her şeyin güzel olacağına inanıyorum, inanmak istiyorum.