Bilimkurgu Kitap Önerisi

Arkadaşlar birkaç kitap tavsiyesine ihtiyacım var. Seri olarak okuduğum kitaplar var arada nefes almak için bilimkurgu okumak istiyorum. Aradığım kitaplarda çok fazla teknik bilgi olmasın lütfen , hikaye ve dil akıcı olsun yeterli.
Ve mümkünse seri olmasın .(Ama olursa sıkıntı yok sadece önceliğim değil)
Çok bilinen kitapları okudum.

Dune
Vakıf
Çocukluğun Sonu
Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi
Kaplan Kaplan
2001
Kızıl İsyan
İşkencecinin Gölgesi
Otostopçunun Galaksi Rehberi
Fahrenheit 451
Cesur Yeni Dünya
Mülksüzler
H.G Wells kitapları
Mars Yıllıkları

Arada unuttuklarım vardır ama okuduklarım bunlar. Lütfen tavsiyeleri bekliyorum .

4 Beğeni

Maymunlar Gezegeni, Ben, Robot, Klasik Bilimkurgu Öyküleri, PKD Toplu Öyküler ve bulabilirseniz Türkiye’de basılmış bilimkurgu öykü derlemelerinin hepsi. :slight_smile: Şimdilik benden bu kadar. Daha fazla öneri sunabilirdim ama yaz yaz bitmez. :smiley:

2 Beğeni

Maymunlar Gezegeni ve Ben Robotu okudum öneriler için teşekkürler :smiley:

1 Beğeni

Kent
Leibowitz İçin Bir İlahi
Geliş, Nefes (Ted Chiang)

1 Beğeni

Öncelikle teşekkürler. Geliş ve Nefesi okudum. Diğer iki roman için teşekkürler.
Leibowitz İçin Bir İlahi adlı kitabı sepetime koydum.

maymunlar gezegeni film olarak vardı kitap nasıl ki :grin:

Kitabında da elbette farklılıklar var. :smiley: Tek gecede okudum ve bitince yok böyle bir son dedim kendi kendime. Beni etkileyen harika kitaplardan birisidir.

1 Beğeni

1968 de çıkan ilk seriye benziyor kitap. Tabi büyük farklılıklar var .

1 Beğeni

ilk yapabilirim filmi çıkmış kitap konusunda tüm seri (film) tek kitap anladığım

2 Beğeni

Triffidlerin Günü bu tanıma gayet uygun. Keza Bir Mars Destanı da yine akıcı ve keyifli hikayeler içeriyor.

Yıkıma Giden Adam’ı deneyebilirsiniz, o da keyifli bir eser.
Ursula K. Le Guin’den Rocannon’un dünyası diğer eserlerine nazaran daha rahat okunan ve akıcı bir kitap. Onu da öneririm. Eğer biraz felsefi olsun diyorsanız Lem’den Solaris şiddetle tavsiyemdir. Biraz teknik detaya falan takılmazsanız da Yenilmez bence çok iyi bir bilim kurgu. Askeri bilim kurgu olarak da Bitmeyen Savaş’ı öneririm. Otostopçunun galaksi rehberi’ni sevdiyeseniz Lem’ den Yıldız Güncesi’ni de ekleyebiliriz listeye.

1 Beğeni

Forumda yoğun olarak bilimkurgu klasikleri konuşuluyor ve okunuyor zaten onun için görece yeni kitaplar önermek istedim :slight_smile:

Keşif Uzayı - Alastair Reynolds,
Mekanik - Ian Tregillis,
Nexus - Ramez Naam,
Başlat & Ready Player One - Ernest Cline,
Karanlık Madde - Blake Crouch,
Kurma Kız - Paolo Bacigalupi,
Yok Oluş - Jeff Vandermeer,
Silo - Hugh Howey,
Değiştirilmiş Karbon - Richard K. Morgan,
Bulut Atlası - David Mitchell,
Dönüş - Robert Charles Wilson,
Üç Cisim Problemi - Cixin Liu

3 Beğeni

Bir Mars Destanı

Maymunlar Gezegeni

Yıldız Gemisi Askerleri

Otomatik Piyano

1 Beğeni

Bir çoğunu okudum okumadığım Karanlık Madde,Keşif Uzayı,Yok Oluş isimli kitapları listeme ekledim teşekkürler.

Yıkıma Giden Adam ve Bir Mars Destanını okudum, Solaris ve Yıldız Güncesini listeme ekledim teşekkürler.

1 Beğeni

İsmi geçen eserleri okudum. Teşekkürler.

Harry August’ın İlk On Beş Hayatı,
Antilop ve Flurya,
Kalp Gidince,
Çember,
İnsanlar - Matt Haig,
Güç - Naomi Alderman,
Renkrasi - Jasper Fforde,
Gece Kuşları - GRR Martin,
R.U.R. Rossum’un Evrensel Robotları,
Cebirci,
Eşekarısı Fabrikası,
Rüyanın Öte Yakası

Eşekarısı Fabrikasını çok duydum hemen listeme aldım teşekkürler.

Kitabı okudunuz mu? Gözüme çarpıp duruyor, takip listeme alsam mı almasam mı karar veremedim.

Evet okudum, cyberpunk türünde beni tatmin etti açıkcası.

Korkunun Bütün Sesleri.