Bilimkurgu Klasikleri "Bir Mars Destanı" İle Devam Ediyor

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Bilimkurgu Klasikleri "Bir Mars Destanı" İle Devam Ediyor – Kayıp Rıhtım

image

İthaki Bilimkurgu Klasikleri, Isaac Asimov’un en sevdiği yazarlardan Stanley G. Weinbaum’un “Bir Mars Destanı” adlı öykü derlemesiyle devam ediyor. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Içerik olarak Laputa Yayınlarından çıkan ile bir fark var mı, karşılaştıran oldu mu içinizde?

@DenaroForbin hem karşılaştırdı hem de okudu. Kendisini sahneye alalım :slight_smile:

1 Beğeni

Geldim sahneye, teşekkürler @mit :slight_smile:

Laputa Kitap’ta 5, İthaki’de 7 öykü bulunuyor. Sadece 3 öykü ortak. Yani farklı öyküler okumak adına her iki kitabı da mutlaka almak gerek, seçim yapmak yanlış olur. Ama umarım Weinbaum’un diğer öyküleri de başka bir isim altında derlenerek yine klasiklere eklenir. Eğer @irbis bizi bu konu hakkında aydınlatırsa çok iyi olur.

Öyküler muhteşem bu arada. Her bir öyküyü tekrar tekrar okuyacak kadar çok sevdim. Hangi Kitabı Okuyorsunuz başlığında da bahsettiğim gibi birçok yazarın ve yapıtın esin kaynağı bu öyküler. Ve Weinbaum’un gerçekten büyük bir yazar olduğunu görmek harika bir duygu. 1.5 yıla sığan inanılmaz bir kariyer.

Mesajıma ek yapayım. Her iki kitabın da içindekiler sayfasını koyuyorum buraya da:

Bir Mars Destanı: (En baştaki Asimov’un önsözü.)

Özet

Mars Serüveni:

Özet

8 Beğeni

Bugün karşılaştığım bir durum. Kitapçıda Bir Mars Destanını sordum görevlilerden biri sahafın (Yaşadığım yer küçük ve iki sahaf var) kitabın yeni baskısı olmayacağını söyleyerek ellerindeki üç kitabı da aldığını söyledi. Daha sonra internette bazı platformlarda benzer ifadelerle karşılaştım. @irbis e sormak istedim. Istifçiler/fırsatçılar iş başında.

Ben böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Hem yazarın eserlerinin telifi yok zaten. Yarın 3. bir yayınevi de basabilir.